Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете на Ани и Любо

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

    Решението е твое/ваше
    Колко точки събираш от години и език?
    За НЗ не съм запозната, мога да помогна само за ОЗ...

    Comment


      #32
      Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

      от години 30
      за език - не сме се явявали още (ще гоня 10т.)
      номинация от Darwin 5-10 т.
      евентуално от партнъор 5т.

      Comment


        #33
        Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

        Номинацията няма как да е повече от 5т.
        За партньора 5т. може да вземеш ако той мине скил асес.
        Ако изкараш 4х7 на английкия -10т. с годините ти стават 40т. и с номинация 45т., в този случай един PTA на квалификацията само и сте със 60т.
        Не е чааак толкова лошо положението, ако може да се явиш на английския ще е супер и вече ще имаш ясна представа кое-как (а и така или иначе ще трябва и двамата да се явите дори и за НЗ)

        Comment


          #34
          Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

          Номинацията няма как да е повече от 5т.
          Имаше някаква регионална временна виза която дава 10т. Те са се насочили към Дарвин по някаква причина така че може да стане с тази виза

          Comment


            #35
            Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

            Написано от anita82 Виж мнението
            Имаше някаква регионална временна виза която дава 10т. Те са се насочили към Дарвин по някаква причина така че може да стане с тази виза
            Възможно е, аз останах с впечатлението, че се борят за PR виза 190

            Comment


              #36
              Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

              можем да вземем 10 т. ако е visa 489

              Comment


                #37
                Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                Това е добре в случая... направи само един PTA на квалификацията, ще помогна със съвет как, и английския - докато се роди бебето може да сте приключили със събиране на точките
                Last edited by benitabeni; 02-12-15, 14:41.

                Comment


                  #38
                  Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                  Здравейте, да опресним малко информацията около нас . Вече сме 3-ма кандидати за емиграция междувременно пуснах към vetassess за PTA - да ми признаят бакалавър-а. Първо вчера ми писаха, че не виждат документите. Благодаря на benitabeti за съветите и съпорта! прикачвах наново всичко и днес получих този отговор :

                  1. Application Form Insufficient
                  Reason: Other
                  Comment:This applications appears the wrong application type, if you are nominating 142114 Hair or Beauty Salon Manager for migration visa purpose, and skills assessment is a requriement of your visa, please lodge a full skills assessment online.

                  Vetassess Qualification only points test advice is for extenal applicant who obtained a skills assessment from other assessing authority nominating the occupation which is not assessed by VETASSESS.
                  С benitabeti - се чудим, какъв им е проблема сега като самите те ме посъветваха да пусна PTA???

                  Ако някой се е сблъсквал с такава ситуация ще се радвам да сподели опит.

                  Comment


                    #39
                    Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                    Здравейте, докато си готвим английския се замислихме да направим все пак едно гостуване до Австралия за 10-тина дни да видим в действителност как ще ни се отрази климата и обстановката. Как стои въпроса с туристическите визи? Дали това че сме в процес на кандидатстване ще е проблем и ще ни откажат? Идеята е да сме без детето да са сигурни, че ще се върнем.

                    Comment


                      #40
                      Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                      Как стои въпроса с туристическите визи
                      е-визитор е безплатна, подава се онлайн: https://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/651-

                      че сме в процес на кандидатстване
                      Вие не сте точно в процес на кандидатстване, доколкото знам сте пуснали за асесмънт, но не и ЕОИ? В смисъл че нямате пуснато за виза при имиграционните? При всички случаи е най-добре да не криете намеренията си, предполагам системите им са свързани и ако не си признаете може директно да ви откажат понеже криете информация

                      за 10-тина дни да видим в действителност как ще ни се отрази климата и обстановката
                      Ако имате намерение да обиколите 2-3-4 големи града и да огледате страната - изобщо няма да ви стигне времето. Ако искате да прекарате 10 дни в Дарвин и Северната територия може и да успеете да придобиете впечатления, но като цяло упражнението е скъпо и леко безмислено. За 10 дни ще успеете да огледате центъра, малко туристически атракции, зоологическа градина, кенгуру, аборигенско селище, Улуру, Каньона и подобни. Което е чудесно, но няма много общо с реалността да живееш там.

                      Ако ще правите екскурзията за да видите климата смятам че е най-добре да отидете в разгара на лятото и да решите дали сте ок с 40-50 градусовите жеги. Въпреки че има доста по-евтини дестинации около Европа, където климата е подобен на Дарвин.

                      Не знам, хора различни...аз навремето си спестих разхода за екскурзия и се хвърлих с главата надолу, не съжалявам

                      Comment


                        #41
                        Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                        и аз мисля, че за десет дни няма как да се придобие реална представа за живота тук, още повече че сте като туристи и ще искате да видите максимално много от атракциите... истината е, че не започнеш ли да живееш с всичките схеми (+ бебето с вас), на които те подлага животът тук няма как да придобиеш представа... за 10 дни всичко ще ви хареса, а това което евентуално не няма да му отдадете значение... ние също си мислихме наскоро дали ако бяхме дошли само да активираме визите щяхме да сме подготвени повече - ами не нямаше да сме подготвени повече поради нещата, които се написаха по-горе...
                        за туристически визи не знам как стои въпросът...

                        Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

                        Comment


                          #42
                          Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                          Като гледам Януари-Февруари е най-зле климата. 20 дъждовни дни в месеца, 70% влажност и 35+ градуса:



                          Аз лично едва изтърпях Бризбън Ноември месец (50% влажност и 35+ градуса, усеща се като в парна сауна)...

                          Comment


                            #43
                            Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                            Мъжът ми беше края на Септември в Бризбейн, каза че е по-топло от Сидни, но не много по...
                            в Дарвин нз, сигурно е задух

                            Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

                            Comment


                              #44
                              Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                              Април месец бях в Дарвин и беше доста жега, но поносимо. Сякаш не беше толкова влажно. Преди 10 дена отново изкарах 2 дена там и беше ужас ! Толкова задушно и лепкаво време не съм виждал от как бях във Форт Лодърдей в края на един Септември преди години. Аз лично трудно бих живял на такова място с такова време. Инъче града не е зле, приятен, спретнат. Има си от всичко. Но за такъв тип време, си иска нерви.

                              Comment


                                #45
                                Отг: Оценка на шансовете на Ани и Любо

                                от моята си камбанария, не Ви препоръчвам това начинание. Аз незнайно защо имах ГОЛЕМИ очаквания за Австралия /защото съм живял в Швейцария и нали Австралия е веднага след нея по стандарт на живот си мислех, че ще си приличат/ - останах МНОГО излъган, та ако бях дошъл да видя какво представлява, сигурно бих се отказал, но сега няма как.

                                Comment

                                Working...
                                X