Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първи стъпки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Първи стъпки

    Здравейте и поздрави за страхотният форум.
    От известно време с половинката се замисляме за напускане на България. Първоначално се гледаше към Америка, но както седят нещата при тях в момента - нищо чудно и от там да се наложи да търсим следваща дестинация. Затова се спряхме на далечните земи.
    Ние сме двойка на по 32, с ремаркенце на 5. И ако не друго, то съм решил поне на дечко да осигуря някакъв старт в живота.
    Водещ кандидат

    1. 32г (реколта '82)
    2. За момента имам бакалавратура по Психология на мениджмънта завършена в Москва.
    3. трудов стаж.. за някои години е лесно да намеря доказателства, докато доста от фирмите в които съм работил или не съществуват, или сме се разделили в не особено добри отношения. Предполагам е достатъчно позната картинка на повечето тук.
    4. език - с английския съм добре, като се има предвид че американци са ме питали от кой щат съм предполагам с IELTS проблеми няма да имам. Университетът завършен в Москва предполага знание на руски език, който ми се пада и майчин, нищо че съм българин по документи. Българския няма смисъл да го броя.. или?
    5. друго - не съм с вързани ръце и не се плаша от работа (колкото и изтъркано да звучи). Минал съм през длъжности от дюнерджия и автомивка, през механик, та до мениджър транспорт и консултант по ISO.

    същото за партньора
    1. 32г
    2. полу-висше или колеж, не съм сигурен как се води.
    3. стаж като касиер през последните 6 години. Преди това - като мен, една след друга.
    4. Език - засега калпав английски, но се е захванала да го научи, пък практиката може и с мен да я има.

    Като цяло, знам че не ни е особено розово положението, но който не е опитал и т.н.
    И на дете е ясно, че заминаване няма да стане в близките 1-2год, освен ако не се случи чудо. През това време бих могъл да запиша висше или курс а нещо. Да си повиша конкурентноспособността.
    Стабилно разрових нета относно изисквания, асесмънти и прочие, но с времето започнах все повече да се обърквам, докато този форум е направо диамант в калта.
    Предварително благодаря за всеки отговор или прочит. *bow*

    #2
    Отг: Първи стъпки

    Здравей Kalix,
    Като за начало си потърси професията в някой от списъцит SOL или CSOL.
    След това виж критериите, според които оценяват и колко и какъв стаж искат.
    За годините - 25 т. само мога да кажа на този етап, че вземаш.
    Поразрови се из предните теми, имаше един подобен случай с подобно на твоето образование, там може да видиш как са се развили нещата
    и Успех

    Comment

    Working...
    X