Съобщение

Collapse
No announcement yet.

visa 457

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    visa 457

    Здравейте!
    Гледах, гледах, но не намерих такава тема и реших да пусна. Може и да не е направилното място ....Но има ли някой заминал с такава виза?
    Една фирма спонсорира мъжа ми, подадохме документи за визите и сега чакаме отговор. Интересно ми е да чуя и други истории покрай тази виза.
    Ние сме 3ма- 2ма възрастни и бебо на 10 месеца.

    #2
    Re: visa 457

    Здрасти Ели - хвърлих бегъл поглед на визата. Изглежда доста добре, въпреки че е временна. Към кой щат сте се запътили? Не мисля, че сме дискутирали конкретно тази виза. Предполагам идеята е да останете в ОЗ постоянно? Ако да - може би това с временната виза е много добро решение, за да се натрупа местен опит. Поздрави, Ники

    Comment


      #3
      Отг: visa 457

      Ами работата е в Сидни.
      Иначе визата е за 4 години, като като изтекат работодателя или работника може да поиска удължаване. Да идеята е да сме за постоянно. Хубавото е, че направо отиваме и си имаме човек с работа. Плюс това фирмата предлага и пари за релокация. Абе изобщо хубави неща, сега само имиграционните да дадат визите, че вече нямаме търпение да тръгваме хахаха )

      Comment


        #4
        Отг: visa 457

        Да вмъкна и аз няколко изречения. Тази виза 457 ви дава право след 2 години да кандидатствате за Permanent Resident. Молбата трябва да се подаде от работодателя. Казвам това, тъй като цените за градини, училища и някои данъци са доста по-големи за хора с 457 и поради това , колкото по-бързо минете на PR - толкова по-добре.

        Отделно - при евентуално приключване на работните взаимоотношения Работодател - Служител ако сте на 457 е малко кофти. Има определен срок от време в който трябва или да си намерите друг работодател, който също да ви подаде данните за 457 или трябва да напуснете страната.

        Това беше валидно до преди една година, така ,че ако има някаква промяна - моля за извинение. Хубаво е да се чете какво точно ще поемат от фирмата. Мисля, че медицинските застраховки са по-високи за 457. Това не би било проблем, ако работодателя ги поема. Прочетете внимателно за застраховката за деца - ще ви е важна за бебето.

        Поздрави и успех в новото начало.

        Jorje

        Comment


          #5
          Отг: visa 457

          Здрасти Jorje, мерси за отговора.
          Медицинските ние си ги плащаме - към Bupa.
          Не знаех, че има и отделна застраховка за бебето, мислех, че е към нашата.

          Comment


            #6
            Отг: visa 457

            Elly,

            не мисля, че е отделна застраховка - просто има определени неща които се покриват от стандартните застраховки. А при бебе, определено е добре да има и още. Но - всичко зависи от работодателя. Може във вашият случай да е по-голяма и по-голям набор от дейности да са включени. Със сигурност има и по-знаещи от мен тук в този форум, които са на 457. Аз бях с виза 457 за кратко и се интересувах, понеже сме с две малки деца. Сега нещата може да са се променили.

            По спомен - тук във форума някой беше писал,че е с 457 - вероятно той/тя може да хвърли повече светлина.

            Идеята ми беше по-скоро да се информирате какво покрива работодателската застраховка за да знаете дали ви е достатъчно.

            Поздрави,
            Jorje

            Comment


              #7
              Отг: visa 457

              Ами както споменах, ние си поемаме застраховката. Платили сме някакъв среден пакет.

              Comment


                #8
                Отг: visa 457

                Недостатъците на визата са, че за някои неща които ПР получават безплатно са платени, когато живееш тук.
                Друг недостатък е, че ако не се харесате с работодателя, при преговори с други работодатели е малко по-трудно, отколокото ако си ПР.
                НО, има едно голямо предимство: ако по някаква причина не ви хареса Австралия и решите да ходите другаде, без проблеми (но обложени с данък) може да си изтеглите задължителните вноски за пенсия. За ПР тези вноски са заключени в Австралия.

                Comment


                  #9
                  Отг: visa 457

                  Мерси за отговорите.
                  Можете лид а кажете към коя банка да си отворим акаунт?

                  Comment


                    #10
                    Отг: visa 457

                    Аз лично съм към NAB, но мисля,че всяка банка е ОК в AU. Хубавото е,че си откриваш сметката от тук (BG), зареждаш я - и там само я активираш. Поне с NAB беше бързо и лесно и без изненади.

                    Ники е спецът по банковото дело :-)

                    Успех.
                    Jorje

                    Comment


                      #11
                      Re: visa 457

                      И аз в НАБ отворих... Но не съм се занимавал много с австралийските банки. То напоследък и с новозеландските не се занимавам, но съм забелязал, че всичко в една банка не е по-добро от другите. Тоест в една имаш изгода да държиш разплащателна сметка, в друга спестовна, в трета кредитна карта, в четвърта ипотека. Но като цяло ипотеката и разплащателната е добре да са в една банка - така условията по кредита са по-добри

                      И друго - зависи какво ще ползваш. Примерно аз имах приход от САЩ и беше важно да са ми ниски таксите за входящи преводи. Или пък нисък процент за превалутиране (за да не се нагрухтява банката на мой гръб).

                      Comment


                        #12
                        Отг: visa 457

                        Написано от elly Виж мнението
                        Мерси за отговорите.
                        Можете лид а кажете към коя банка да си отворим акаунт?
                        Commonwealth Bank of Australia също предлага тази услуга за отваряне/зареждане на сметка от чужбина. Аз лично нямах никакви проблеми.

                        Всички банки са "от един дол дренки" . Ако намериш "по-добра" банка като дойдеш, винаги можеш да си отвориш друга сметка и да си прехвърлиш парите.

                        Comment


                          #13
                          Отг: visa 457

                          Благодаря за отговорите! Направихме в НАБ и ние

                          Comment


                            #14
                            Отг: visa 457

                            Имаме виза грант от тази сутрин ))

                            Comment


                              #15
                              Отг: visa 457

                              Elly,

                              Честито. Сега приготовленията и ... полет към далечният остров :-)

                              Успех.

                              Jorje

                              Comment

                              Working...
                              X