Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете/имиграция от Канада към Австр

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете/имиграция от Канада към Австр

    Здравейте,
    бих искала първо да се представя:

    --- Джоя
    1. 37
    2. магистър Компютърни системи ТУ-София (инжинер)
    3. 15 години опит по специалността последните 3 и половина в Канада
    4. Английски, френски, руски + роден български
    5. След няколко месеца канадски граждани

    --- същото за партньора
    1. 35
    2. Електро техникум, колеж software analyst + network administration от Канада
    3. 10 години като ИТ в България, в Канада 6 месеца като ИТ

    Всъщност аз си изчислих и събираме точките, по-скоро бих искала да си изясня някои неща.
    Ако живея в Канада и имам Канадски паспорт как е по-добре да кандидатствам като канадски или като български гражданин, ако въобще има разлика. Освен това дипломата ми е от България, това означава ли че трябва да се връщам до България да я превеждам и легализирам, или мога да ползвам Канадските услуги? Реално легализация разбрах че не е нужна но четох по темите за някакъв печат от МО, което няма как да направя от Канада.
    Като цяло процедурата бне ми изглежда сложна, но не можах много да разбера идеята на тези организации които оценят образованието и стажа. Трябва да намеря точно тази която се отнася за мен и да ги контактна още преди да пусна официално документи?
    Ориентирали сме се към виза 189.

    Благодаря!
    Last edited by joya; 04-07-15, 17:11.

    #2
    Отг: Оценка на шансовете/имиграция от Канада към А

    Като цяло задаваш страшно много въпроси, почвам ги един по един.

    Няма да можеш да се възползваш от канадското си гражданство, съжалявам. Изкарваш 6 на всеки модул от IELTS, 6 минимум за да можеш да се явиш за оценка на дипломата. Твоята организация е Engineers Australia. Там трябва да докажеш стаж минимум 1 година. За целта превод на дипломата. От скоро може вече да ги качваш сканирани екземплярите. Не ми е ясно едно защо не сте си приравнили дипломите към канадските? Ако са приравнени може да минете много по-лесно процедурата по оценка, четете сайта на инжЕнерите. Не титрябва легализиране, само превод, според мен може да пратите дипломите до Бг, да Ви ги преведат и да Ви ги върнат обратно. Колкото повече доказателства имаш за стаж, толковеа по-добре, за това пак някой от Бг може да ти удари рамо. Всичко трябва да има и превод на английски. Задължително референции, май на друго почти не вярват.

    Накратко да обобщя.
    1. Явявате се на ИЕЛТС - минимум 6 на всеки модул;
    2. Правите оценка на дипломите, ще видите дали и на двамата, защото партньора може да ти даде допълнително 5 точки за визата, ако изобщо са ти нужни;
    3, Кандидатствате за виза.

    Пожелавам Ви успех и дано се срещнем от другата страна.
    The depraved are devoted.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете/имиграция от Канада към А

      Благодаря!
      Дипломата на съпругът ми е приравнена тук, моята все още не, защото много бързо си намерих работа и не се наложи да я приравнявам. Не е проблем да се направи.
      Но тук в Канада не съм инженер и не съм сигурна че тукашният ми стаж би имал нещо общо в случая.
      Английският не е проблем.
      Референции имам от кандидатстването ми за Канадска виза, със стара дата са обаче, както и преведени дипломи, предпоалгам че мога да кандидатствам с тях.
      Другото което се сетих е, работя в голяма компания която има офис и в Мелбърн, почти сигурна съм че ако кажа че се местя ще ме трансферират в тамошният офис, но не бих искала да го казвам преди да имам виза, тоест не мога да го използвам по никакъв начин за точки ?!

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете/имиграция от Канада към А

        При инженерите има два варианта за оценка, прочетете по-подробно. Стажа трябва да е по дипломата и се зачита след като си я взела. Не се коси за датата на референциите, важно е да ги имаш, понеже има голяма вероятност да звънят и да разпитват за теб. Единствения вариант, който се сещам при който фирмата може да ти помогне е с виза 475, но тя не е постоянна.

        Ако пак направим сметка набързо, само за теб
        1. Години - 25 т.
        2. Стаж - 3 години-5 т.; 5 години-10 т.; 8 години-15 точки от последните десет години;
        3. ИЕЛТС - На всеки модул 6-0 т.; 7-10 т.; 8-20 т.;
        4. Образование - 15 точки за бакалавър;
        5. Помощ от партньор - 5 точки.

        Трябва да изкараш минимум 60 точки.

        Поздрави и успех.
        The depraved are devoted.

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на шансовете/имиграция от Канада към А

          Според мен не си за за Енджиниър АУ, а за ACS - компютърното общество - това за скилл асеса, виж и в списъците кой ти е кода на специалността, по която ще се асесваш... печат от МО не ти трябва, по-скоро от Правосъдно (апостил се води). Асесмънт ти е нужен, защото пишеш че искаш да кандидастваш за 189... има вариант и за постоянна виза през работодател - 186, трябва ти обаче пак асесмънт... това е от мен

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на шансовете/имиграция от Канада към А

            Много благодаря.
            Интересно ми е има ли ИТ тук в форума, защото моята диплома от ТУ е Компютърни системи, това включва почти цялтата ИТ сфера, аз съм работила какво ли не и все си е по специалността, но в техните класификации е разделено, да кажем има Девелопери, аз последните 4 години работя като програмист + BA.
            Но предишните години да кажем съм била Бизнес Аналист и съпорт, 3 години съм имала и като QA и това малко ме обърква, продължавам да чета.

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на шансовете/имиграция от Канада към А

              е, сега вече 100% ти казвам че си за ACS - компютърното общество... влез в сайта им, намери всички специалности, които асесват и реши на кой отговаряш... от там нататък е лесно, а и тук доста сме минавали през тях

              Comment


                #8
                Отг: Оценка на шансовете/имиграция от Канада към А

                ACS
                Доста хора са (сме) ИТ във форума с дипломи от ТУ.

                Comment

                Working...
                X