Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Попълване на EOI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Re: Попълване на EOI

    ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!

    Хип хип ураааа!!! Или както показват сини банани някои сайтове! Радва ме щастливият завършек на още една история (естествено очакваме да пишеш още повече и по-често от сега за злободневието в ОЗ)

    Comment


      #17
      Отг: Попълване на EOI

      Хайде аз съм сега наред.
      Далече ми е още, но чисто стратегически, за да мога да планирам по-добре нещата, ми е нужно да знам може ли да се включи по-късно партньор след подаване на EoI (за ОЗ). Гоним дата 01.07.2017, защото професията на приятеля ми е във flagged occupations за 2016-2017 (232212 Surveyor - цък), а пък моят асесмънт е абсурд да стане до края на юни (имайки предвид, че още не съм подала апликейшън и че срокът е 16 седмици). От друга страна би било добре да се възползваме от петте точки, които дават за партньор (както вече Бени ме светна). Идеята е той да подаде през юни, а аз ако мога да се закача после (по мои сметки втората седмица на юли). Още повече, че моята професия не е в SOL на NSW, където сме се насочили, а за 189 още не знам дали ще имам достатъчно точки, ако решим да кандидатстваме поотделно.

      Поздрави!
      Last edited by Tsvetina; 08-03-17, 18:26.

      Comment


        #18
        Отг: Попълване на EOI

        Хайде и аз тука Току що попълних EOI, пише че ги теглили на 11-о число в месеца, но има данни само за Септември. Да видим кога ще чуем от тях. Събрах 80 точки и би трябвало да стане бързо, ама знае ли се - все пак е края на годината и може да са затворили кранчето.

        Иначе полицейските и бекграунд чекс са ни още валидни, но ще трябва да ходим на преглед че за работните визи не ни искаха такива. Сега ме е яд че не кандидатствах за 189 направо преди една година, вместо да слушам мъжа си - пръснахме едни $6000 ей така на вятъра, защото сега пак ще ги плащам същите такси за новите визи ама нейсе.

        Comment


          #19
          Отг: Попълване на EOI

          Не съжалявай, че не си послушала мъжа си. Все пак сте там. Извървели сте голяма част от пътя - сега ще е по-лесно.
          Може да видиш тази тема по въпроса:
          In this post, we track the historical invitation trend and statistics and provide a graphical representation for subclass 189. For subclass 489FS trends, check this link. Summary for non-state nominated categories: RoundTotal Invitation: Skilled - Independent (Subclass 189)Total Invitation...

          Comment


            #20
            Отг: Попълване на EOI

            Лелеее, ама съм била наивна аз си мислех че като събереш точките и си пратиш ЕОИ-то и до месец-два те канят да подадеш. Ще има да почакаме Не знам защо си мислех че цялата процедура отнема около година - година и половина. То има хора които чакат покана по година само. Поне ще знаем със сигурност дали ни харесва, защото ще поживеем тук докато ни дойде реда да подаваме документи (дано само да не ни изтекат background checks).

            Comment


              #21
              Отг: Попълване на EOI

              Аз мисля че си права и че ще те изтеглят Ноември.

              Този с едната година от форума има праг на точките по специалността, имал е 70 при праг 75. След 1 година чакане са бутнали прага на 70 и са го дръпнали

              Since the DOE moved to 20-Aug-2018 in 11Sep round with hardly any more room, I believe the only option was either to reduce the intake to keep the bar at 75 points or reduce the bar to 70 to keep the intake similar. External Affairs seems to have gone with the latter, I believe.
              I'm sure there would be many who would have received acceptance of EOIs.

              Comment


                #22
                Отг: Попълване на EOI

                Ани, позна

                Comment


                  #23
                  Отг: Попълване на EOI

                  Написано от sipirumi Виж мнението
                  Ани, позна
                  Честито!

                  Comment

                  Working...
                  X