Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Попълване на EOI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Попълване на EOI

    Здравейте!
    Имаме нужда от помощ за експрешъна. Къде трябва да се включи асесмънта и по—точно къде трябва да се отбелени, че е rpl, на каква степен се приравнява (за точките)?

    #2
    Re: Попълване на EOI

    Доколкото знам РПЛ е много хлъзгаво, защото не ти признават имиграционните опит. Тоест приравняват опит с начало датата на РПЛ решението. Тоест, ако си получила РПЛ на 1 май 2015 и сега подаваш ЕОИ, опитът ти е само 3 месеца и съответно получаваш точки за толкова.

    Comment


      #3
      Отг: Попълване на EOI

      Това за експириънса го знам и умишлено не го смятахме, а и го пише в писмото, че се брои датата на асесмънта... обаче сега се оказва, че този асесмънт от acs през rpl не дава и точки за квалификация, САМО право на миграция по кода, който са ти асеснали... т.е. имаш право да пуснеш експрешън за кода с асес от acs, но не ти дават точки нито за експириънс, нито за квалификация, събираш ги от език, години тнт както можеш... мисля, че прсеилно го разбрах, макар че беше шок, защото мислихме, че щом имаш скилл асес, значи ти дават поне 10 т.за придобита квалификация...
      При така създалият се казус, правишно ли разбирам, че може да канфидастваме за кпда асеснат от acs, и да вземем да асеснем в др организация бакалавърската диплома, която няма нищо общо с it?
      (От години и език събираме 25+20)

      Comment


        #4
        Отг: Попълване на EOI

        Мисля точно така става - през друга организация да вземете за бакалавърската степен точки.

        Може и да сте го направили, ама за всеки случай: попълнете цялото ЕОИ както намирате за вярно и ако са ми добри спомените, накрая то ще ви сметне точките. Дори и да го изпратите с по-малко точки, мисля не е проблем, само дето няма да ви поканят. Винаги може да го ъпдейтнете.

        Не си спомням някой да е бил през РПЛ в този форум, та вие сигурно ще има да споделяте опит В англоезичните форуми има доста хора в подобна ситуация като вашата - англичани с висок ИЕЛТС, млади, и добра професия за която не се изисква бакалавър, и им трябва още нещо за да се закачат. Поразровете и там, ама мисля точно така правеха, когато има несвързана диплома, но може и друга идея да ви дадат.

        Comment


          #5
          Отг: Попълване на EOI

          Ние го попълнихме експрешъна, обаче като махнахме стажа и точките паднаха на 50 (те автоматично ни сложиха 5 т за спонсорство)... борбата продължава, накрая книга ще издам...защо не дават 30 т за език, еххх

          Comment


            #6
            Отг: Попълване на EOI

            Говорихме с миграционен агент, намерихме еквивалент на бакалавърската диплома, и ще пуснем за приравняване AQF се води, за да вземем точки. Предполагам, че ще я приравнят за 15т и май ще кандидастваме за 189...

            Btw, докато се рових из форумите имаше някои, които само си сертифицирали и превели дипломите и ги качили в екдпрешъна без да им ги приравняват на AQF, без проблем взели виза...

            Comment


              #7
              Re: Попълване на EOI

              По-добре, да няма изненади

              Comment


                #8
                Отг: Попълване на EOI

                имам (тъп) въпрос
                при попълването на експрешъна има въпрос: "Колко членове на вашето семейство ще включите в апликейшън?" - избираме 2 (мен и детето) или 3 (мъжът, аз и детето)?
                Защото следващият въпрос е: "Ще включите ли вашият партньор в апликейшъна?", където отговорът е "да" (поне за сега, хахаха).... това ми е доста хикс

                Comment


                  #9
                  Re: Попълване на EOI

                  3 - обикновено пише включете и себе си (поне в НЗ)

                  -и-

                  ДА, защото ще го включиш

                  Comment


                    #10
                    Отг: Попълване на EOI

                    Имам въпрос(и):
                    Когато CO се свърже всичко на куп ли иска? Ние сме качили всичко (двете форми 80 и 1221, медицинските и свидетелствата за съдимост), само поиска доказателства за де факто партнер.
                    Питам защото в сайта пише, че за втори апликант доказтелствата за езика (в случая ИЕЛТС) трябва да е със срок от не по-малко от 12 месеца при подаване на апликейшъна, а този който имам е от 2014, все още валиден. Поради тази причина се явих пак, изкарах необходимия резултат, обаче докато попълвахме апликейшъна имаше въпрос - вторият апликант полагал ли е изпит по анлийски през последните 36 месеца? отговорът беше "да", писахме резултата и после качихме и сертификата. Та, сега се чудя да качвам ли и новия, въпреки че не е изискан.... май се набутахме с 400 лв. за ИЕЛТС......

                    Comment


                      #11
                      Re: Попълване на EOI

                      Редакция: долното го написах мислейки че става дума за НЗ... Извинения. Оставям го така, но да се знае, че не е за ОЗ. Как може да съм толкова глупав. Гледам ти аватара, че е ОЗ, знам отдавна, че си за ОЗ, виждам формуляр 80, който много добре знам, че е за ОЗ и пак пиша глупости Но предполагам частта за партньор ще важи и за вас. Интересното при мен за ИЕЛТС беше, че въобще не ми поискаха нов януари 2014, въпреки че старият беше изтекъл 2012 (явно са решили, че с 9 банд и успешна емиграция в НЗ няма какво да ме тормозят).


                      Имиграционните изискват валиден сертификат. Проблемът е ако изтече преди да се назначи кейс офисър, защото тогава той няма как да го провери в ИЕЛТС (все пак и тези дето са измислили ИЕЛТС искат да ядат). Вероятно сте се "минали", но приеми го като една малка грешка (която може да се окаже застраховка за бъдещи бели коси).

                      Качи втория резултат, ако
                      1) е по-добър от първия, И
                      2) е поне 5.0 (ако не искате 20те точки за партньора, но да си спестите таксата за обучение по английски), ИЛИ
                      3) е поне 6.5 (ако искате 20т за партньора)

                      За документите за връзка. Качвай каквото намериш за добре. Много сме писали по темата. И само да предупредя, че това слага началото на играта на котка и мишка. След тези документи ще ви поискат и нови. После като ги дадете, още ще искат. Ще искат обяснения, малко повече документи и т.н. Сценарият е един и същ. Така че примерно даваш 3-4 вида доказателства и запазваш 1-2, за да може като поискат още да имаш налице И нещата постепенно ще си станат.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Попълване на EOI

                        Резултатът е по-добър (висок) от предния, все пак изкарах 7 на академик райтинг, където режат с голямата ножица
                        ами ще им го кача, въпреки че не са го искали... старият изтича след месец, надявам е до тогава да получим по-важния имейл

                        Comment


                          #13
                          Отг: Попълване на EOI

                          Хорааааа, Имаме Грант, йеп йеп :-) :-) :-)
                          След една година почти след скилл асеса и 17 след студенската днес най най най—после we got it :-)
                          Благодаря на всички, които се отзовавахте с полезни коментари. Ще опиша по—късно цялата сага скоро :-)

                          Сега остава да измисля как да пренеса семейните ценности — обувки и книги (това до някъде съм го измислила) :-) :-) :-) до другия край на света!

                          Благодаря Ви още веднъж :-)!

                          Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

                          Comment


                            #14
                            Отг: Попълване на EOI

                            Повече от Честито! След такав сложен случай с RPL-и имате много да научите другите!...

                            Comment


                              #15
                              Отг: Виза!!!

                              Мога и за един MARA агент да кандидаствам, хахахха

                              Comment

                              Working...
                              X