2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Показани резултати 11 до 20 от 24

Тема: Южния остров на НЗ

Полезно
    25
    Полезен 10 пъти в 8 мнения

Отг: Южния остров на НЗ

Да, в по-луксозните има ток. В общи линии цените за ефтините са от безплатни до към $6 на възрастен. В по-луксозните са около $25. Разбира се това са за една нощувка, а има и междинни цени с междинни екстри.

Преди да тръгнем и ние ги гледахме, но решихме че ще ние по-добре да си купим кола и в нея да спим. Не сбъркахме И до сега си използваме колата.

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Полезен 31 пъти в 23 мнения
    Блог статии
    1

Мислим да отидем до южния остров краят на Август, за около 4-5 дни. Свекърва ми идва да постои при нас и трябва да й рестартираме визата на 3-те месеца, т.е. преди краят на Август трябва да излезе от Австралия.
    На мен и на децата много ни се ходи на сняг, но май че краят на Август вече ще е преминал? Как ще е времето тогава? Мисля да наемем кола на летището в Крайсчърч и да обиколим малко, ще спим по airbnb's или мотели. Ще има ли достатъчно сняг за ски/сноуборд - не сме професионалисти, но момчетата се кефят и много им липсваше че изпуснаха сезона тази година. Имате ли препоръки за семеен ски/сноуборд курорт, не е необходимо да е екстрийм, но да има все пак някакви по-стръмни писти. Засега съм се ориентирала към Lake Tekapo района - Roundhill Ski Area и Mt Dobson, но е само по ревюта в нет-а и ще ми е полезно ако споделите местен опит. Мерси!
    Последна редакция от sipirumi ; 28-05-19 в 09:44

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 51 пъти в 34 мнения

В края на август би трябвало все още да е добре, сезона обикновенно продължава до към края на септември. Аз съм ходил само до Мт Руапеху на Северния остров така че не мога да ти препоръчам места на юг, Wanaka беше популярно сред моите колеги. По-време на училищната ваканция е доста неприятно, чака се за всичко и навсякъде, но тя е през юли така че би трябвало да сте ОК.

4. Следният потребител намира мнението на badabing за полезно:

sipirumi (29-05-19)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    1

Пиша набързо да дам отчет за тези които мислят да ходят на ски в по-неизвестните курорти.

Roundhill определено е за семейства - прекарахме си чудесно. Никакви опашки, семейна обстановка, хората си стояха на барбекютата по цял ден докато децата се пързалят, цените на храна и алкохол/кафе бяха като в нормално кафене. Големият ми син (на 12) беше абсолютно самостоятелен и ми се появяваше отвреме навреме в кафето да ми каже че е още жив и непотрошен. Малкият мина от сноуборд на ски, че му бяха трудни влековете (те са свикнали на седалкови, а тези бяха паничка и т-бар) и си изкара чуесно на зелената писта - широка и достатъчно дълга за да понаучи малко техника. Имат повече сини и черни писти и големият беше на седмото небе.
    Цените са нормални, нищо стряскащо, а и ползвахме 15% намаление от билетите на jetstar.
    Спахме в Fairlie, малко селце, много приятно. Ходиха и на хот спрингс в Текапо, а аз хайквах.

До Добсън не отидохме защото не остана време, но местните ни казаха че пътят там е по-стръмен и става по-опасен ако заледи. Единственият минус беше черния път до пистите.

6. Следният потребител намира мнението на sipirumi за полезно:

NikiG (30-08-19)

От
    София
    Полезно
    11
    Полезен 16 пъти в 12 мнения

Хареса ли ти НЗ? Имаш ли първоначални впечатления?

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    1

Ооо да, но да не забравяме че бяхме на ваканция все пак. Ако можехме да изкарваме същите пари, които правим в Аус, 100% се местим. Но проблемът идва от там че искаме селски живот, но с градските си доходи. Няма как да го направим с нашите професии в този живот.

9. Следният потребител намира мнението на sipirumi за полезно:

Стефан (10-09-19)

Полезно
    0
    Полезен 0 пъти в 0 мнения

Цитат Написано от sipirumi Виж мнението
    Ооо да, но да не забравяме че бяхме на ваканция все пак. Ако можехме да изкарваме същите пари, които правим в Аус, 100% се местим. Но проблемът идва от там че искаме селски живот, но с градските си доходи. Няма как да го направим с нашите професии в този живот.
    Поздравления за хубавата ваканция!Като човек живеещ в Австралия, стига да не те затруднявам, може ли да споделиш разлики между Ау и Нз ,като изключим климат и природа естествено.

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    1

Desi, не мисля че имам право да сравнявам защото бяхме на ваканция, а и няма как точно да сравнявам мястото където живеем в Австралия (събърбия на Мелбърн) със селото в Кентърбъри на Южния Остров. За нас лично климат и природа са важни и за съжаление това е основната причина да не можем да си намерим мястото в Австралия. Мислех че тези неща се преглъщат, но се оказаха голям препъни камък за аджастмънта ни към новата среда.

Неща които не ни харесват в Австралия, там където живеем, са: климат и природа (това повече на мъжа ми не му допада), трафик, нагъчкани къщи една у друга - никакво прайвъси, лоша инфраструктура и строене на нови квартали непрекъснато без да има достатъчно сървисес за съществуващите вече жилища там (ущата се пръскат по шевовете, улиците са направени за 1/3 от настоящия трафик а да не говорим за бъдещия, паркинзи няма просто, пр.). Харесва ни дайвърситито - голяма шарения от култури, религии, езици - точно това исках за момчетата и затова се преместихме тук.
    Последна редакция от sipirumi ; 02-09-19 в 11:11

От
    София
    Полезно
    11
    Полезен 16 пъти в 12 мнения

Цитат Написано от sipirumi Виж мнението
    Но проблемът идва от там че искаме селски живот, но с градските си доходи. Няма как да го направим с нашите професии в този живот.
    Много хубаво казано. Това искамe с моята жена. Това е и причината да гледаме към НЗ. София е невероятна гъчканица, големите европейски градове тоже, и заради това посоката е НЗ. Все си представям, че дори в най-големите НЗ градове може да работиш в широкия център, но да живееш на скопойно място с преобладаваща природа около теб... Доколкото си спомням ти работиш в Университет (едно време и аз работех )? Не е ли приблизително еднаква заплатата в различните градове? Т.е. доста лесно да се удовлетвори желанието ви. Разбира се не вкарвам в сметките мъжа ти. Вероятно той ще има затруднения с намирането на удовлетворяваща работа в по-малко населено място?

Разпитвам те, защото последни 4г. мислех, че казаното по-горе от теб е лесно осъществимо в НЗ.
    Последна редакция от Стефан ; 10-09-19 в 10:55

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    1

Цитат Написано от Стефан Виж мнението
    Много хубаво казано. Това искамe с моята жена. Това е и причината да гледаме към НЗ. София е невероятна гъчканица, големите европейски градове тоже, и заради това посоката е НЗ. Все си представям, че дори в най-големите НЗ градове може да работиш в широкия център, но да живееш на скопойно място с преобладаваща природа около теб... Доколкото си спомням ти работиш в Университет (едно време и аз работех )? Не е ли приблизително еднаква заплатата в различните градове? Т.е. доста лесно да се удовлетвори желанието ви. Разбира се не вкарвам в сметките мъжа ти. Вероятно той ще има затруднения с намирането на удовлетворяваща работа в по-малко населено място?

Разпитвам те, защото последни 4г. мислех, че казаното по-горе от теб е лесно осъществимо в НЗ.
    Не се отказвай, при нас има и други фактори, като невероятно тежката носталгия която изпитва по мястото където живяхме последните две години в САЩ. Не може да види нищо положително тук, задушава се от събърбия и хора, трафик, правила, и каквото се сетиш. В НЗ му хареса много, но е категоричен че няма да се мести пак на ново място, а аз съм склонна да го послушам този път защото не му вярвах миналата година че е стар за имиграция и сега си блъскам главата.

Иначе на въпроса ти - да, преподавам в университет. В НЗ има университети и институти по технологии. Последните обикновено са в по-малките градчета, там ми дават 75 хил. за senior позиция, но и работата е доста по-малко защото имам по-малко студенти. В уни започвам от тази заплата като стартова позиция. За сравнение с Австралия, тук стартови заплати са около 95 хил. Сега има две отворени позиции - едната в института, който ми предложиха работата в Хоукс бей, а другата е в Massey Uni в Palmerston North. Общо взето и двете са селски райони, но университета ще ми покрие изцяло преместването и билетите за семейството, т.е. 0 разходи. Но няма да я бъде нашата в Южното полукълбо и се примирих вече с тази мисъл. Гледам да take it all in и да се наслаждавам на живота си и Мелбърн тази година, а другата ще вдигаме катуна пак и наобратно кой откъдето е.

2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •