3 от 3 ПърваПърва 123
Показани резултати 21 до 24 от 24

Тема: Южния остров на НЗ

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 51 пъти в 34 мнения

Отг: Южния остров на НЗ

Изглежда сякаш места като Хоукс Бей и Палми щяха да ви паснат повече отколкото Мелбърн, жалко че не се подредиха както ви се искаха нещата. Мъжът ти едва ли ще остане без работа в НЗ с токова много (и стари) RVs, но трябва да приемеш че "тука е така" и нещата понякога се правят по не най-оптималния начин, не е само в неговата сфера така.

2. Следният потребител намира мнението на badabing за полезно:

sipirumi (11-09-19)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Полезен 31 пъти в 23 мнения
    Блог статии
    1

Напълно съм съгласна с теб, но за съжаление сме толкова deep in the game of self pity and nostalgia, че и в рая да отидем пак няма да ни пасне. Той има работа, смени три вече, където не е подал там не са му предложили работа. Сигурно и затова не може да го оцени. Сега последно започна като поддръжка на мотокари за да излезе от сферата с каравани и да не им се нервира на начините на работа. И пак се ядосва, и пак е недоволен, а прави повече пари от мен, така че явно не е проблема в работата или заплатата както твърдеше преди, а в перспективата.

Опитвам се да не го мисля. Много ми е трудно да не го мисля. Знам че в дългосрочен план децата ни ще са по-добре тук или в НЗ отколото в САЩ. Но също знам че това няма да е така без баща им до тях (физически и психически).
    Изненада ме имиграцията този път. не очаквах много от тези проблеми. Изненадана съм и от липсата си на awareness че нещата ще се развият така. Явно и след 20 години заедно все още има с какво да се изненадваме

Така че, it is what it is, не ни било писано да останем за по-дълго. Дано им останат хубави спомени от това приключение. Докато не купя билетите за наобратно съм решила да не губя надежда и да не отлагам трипс за утре, а да харча всеки долар за експириънс.

4. Следният потребител намира мнението на sipirumi за полезно:

NikiG (13-09-19)

От
    София
    Полезно
    11
    Полезен 16 пъти в 12 мнения

Пожелавам ти бъдещето да се нареди така, както е най-добре за вас. А с attitude-a, който имаш, мисля че винаги ще си на комфортно за теб място. Успех

6. Следните 2 потребители намират мнението на Стефан за полезно:

NikiG (13-09-19),sipirumi (13-09-19)

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    166
    Полезен 531 пъти в 299 мнения
    Блог статии
    35

Re: Южния остров на НЗ

Ще отидем малко извън от темата, но това е нещо, което и за мен е болна тема. И напълно разбирам колко ти е тежко, още повече че си с деца и мислиш и за тях. Ето, с бившия ми дойдохме заедно в Нова Зеландия да изградим живот заедно в толерантна държава. За година и девет месеца той на едно място не подаде документи - искаше да работи точно определена работа, а опитът му не отговаряше на дипломата и с езика не беше съвсем добре. Все си намираше някакви извинения, че не отговаря на условията. Колко повтярях, че няма значение дали ще го одобрят или не, няма как да разбере ако не кандидатства. Ако не го вземат, значи не е за тази работа. След като внезапно почина майка му, той се запита какво прави в НЗ и след три месеца си замина.

С настоящия такива проблеми няма, но откак се появи малкия ни син, който е на почти годинка вече, виждам някои различия, които могат да станат проблем за в бъдеще. Подхвърля се от време на време местене в Австралия (аз съм казал, че там само в Дарвин ще живея на топло) или в родния му Тайван, където аз ще съм в капан - не говорещ китайски и няма да мога да работя в ИТ сферата заради ниското заплащане и драконови условия. Ще трябва да преподавам английски, за да се издържам. Но засега всичко са само подхвърляния. Ти наистина си между чука и наковалнята и не завиждам. Имаш обаче много свежо и позитивно мислене. Надявам се половинката ти да го цени или ако не сега, то преди да е станало прекалено късно. Усещам, че ти минават едни мисли през главата, но все още нямаш достатъчно кураж. Ще го добиеш и мисля, че няма да е късно... Най-искрено пожелавам успех и да се наредят нещата.

3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •