1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Показани резултати 1 до 10 от 24

Тема: Южния остров на НЗ

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Полезен 87 пъти в 58 мнения
    Блог статии
    1

Южния остров на НЗ

Кога е по-добре да се обиколи Южния остров с деца? - през лятната ваканция (Януари) или пролетната (края на Сеп, Окт)

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    166
    Полезен 531 пъти в 299 мнения
    Блог статии
    35

Re: Южния остров на НЗ

Аз бих отишъл лятото, освен ако хладинката не ви притеснява. Август месец все още се карат ски доколкото знам (но не съм ходил още никога на Южния остров).

3. Следният потребител намира мнението на NikiG за полезно:

ORCADES VIKING (01-08-15)

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Отг: Южния остров на НЗ

Хладинката през лятото си е за предпочитане Май и аз клоня за лятото.

Целеустремен Аватара на MyCTaKaP
    От
    Wellington, New Zealand
    Полезно
    182
    Полезен 118 пъти в 66 мнения
    Блог статии
    27

Средата на Февруари може би е най-добре, тъкмо след тъпканицата и високите цени покрай пика на празниците
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Ех, ама и учебната година ще е започнала...

Полезно
    25
    Полезен 10 пъти в 8 мнения

Според мен по-добре е Януари. Ние бяхме там половин месец (до средата на Януари) и въпреки че беше разгара на лятото си спахме с зимна завивка от гъши пух, която си носихме от българия. Нямахме намерение, ама вечер бая захлаждаше.

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Студ! Ще се топлим взаимно и ще спим с дрехи, ако се наложи...

А разумно ли е да наемем и обиколим острова с каравана през Януари? Щото ще се разсипем да резервираме - настаняваме и напускаме - за по 1 нощ на място...

Полезно
    25
    Полезен 10 пъти в 8 мнения

Според мен караваната е най-добрия начин да се обиколи Нова Зеландия (и по-специално Южния остров).

Само да вметна, че дори да сте с каравана трябва да спите на места, които са предназначени за къмпингуване. Законово е забранено да се пренощува на места които не са преднзаначени за това. Има къмпинги, които са само за Self Contained Vehicle, но не знам какво представляват. Ние пътувахме с кола (аз и мъжо) и спахме в колата. Предпочетохме го пред това да спим в палатка.

Къмпингите мога да ги разделя основно на два вида - по-луксозни и по-първобитни (ако мога така да ги нарека ).

Да започна с първобитните. там има само тоалетна и студена вода. Обикновено водата не е подходяща за пиене, но е идиална за миене на посуда и ръце Взимала се от чисти водоизточници, но можело да съдържа следи от диви животни. Да не навлизам в темата, но се препоръчвало да се превари. От този вид има напълно безплатни къмпинги, както и такива с honesty box (взимаш си един плик и бланка, попълваш ги, една част си слагаш на видно място в колата, а другата в плика с паричките и в кутията). До колкото разбрах, сутрин минява някой, оглежда колите/караваните, чисти тоалетните и събира парите от кутията. Въпреки че тези къмпинги са по-първобитни, обикновено са на много красиви и слабо населени места. Точно да си стоиш на столчето и да се любуваш я на море, я на гора, я на птици. И ако е продружено с чаша вино или бира - голям кеф е

По-луксозните си имат гореща вода, бани, кухни, перални, сушилни. Има и такива със стаи за телевизор, компютри и въобще - екстри. Някой си имат и бунгала за наемане. Тук си има рецепции и си плащаш там. Казват ти на кое място си, плащаш си и сутринта трябва да се изнесеш до към 10/10:30. Не ти отнема повече от 5 минути.

Ние редувахме къмпингите - един/два/три дена на дивите, и след това на по-луксозен и скъп за да се изкъпем и изперем

Ако имаш въпроси - питай. Ще се радвам да помагам

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 51 пъти в 34 мнения

http://www.doc.govt.nz/parks-and-rec...ties-and-fees/

Както казва DanyGod, DOC къмпингите обикновенно са на много яки места, явно Department of Conservation имат избор . Има различни видове къмпинги с различни удобства.

От
    Sydney
    Полезно
    13
    Блог статии
    1

Благодря и на двама ви за хубавите съвети!

Ох, като ги гледам цени за каравани и изглежда като да наемаш луксозни хотели, ама какво да се прави - май това е правилния начин за това изживяване... а в тези по-добрите къмпинги предполагам и има паркоместа с ток и вода да се включи към кампервановете или?

12. Следният потребител намира мнението на permutation за полезно:

DanyGod (04-08-15)

1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •