Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Южния остров на НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Южния остров на НЗ

    Ооо да, но да не забравяме че бяхме на ваканция все пак. Ако можехме да изкарваме същите пари, които правим в Аус, 100% се местим. Но проблемът идва от там че искаме селски живот, но с градските си доходи. Няма как да го направим с нашите професии в този живот.

    Comment


      #17
      Отг: Южния остров на НЗ

      Написано от sipirumi Виж мнението
      Ооо да, но да не забравяме че бяхме на ваканция все пак. Ако можехме да изкарваме същите пари, които правим в Аус, 100% се местим. Но проблемът идва от там че искаме селски живот, но с градските си доходи. Няма как да го направим с нашите професии в този живот.
      Поздравления за хубавата ваканция!Като човек живеещ в Австралия, стига да не те затруднявам, може ли да споделиш разлики между Ау и Нз ,като изключим климат и природа естествено.

      Comment


        #18
        Отг: Южния остров на НЗ

        Desi, не мисля че имам право да сравнявам защото бяхме на ваканция, а и няма как точно да сравнявам мястото където живеем в Австралия (събърбия на Мелбърн) със селото в Кентърбъри на Южния Остров. За нас лично климат и природа са важни и за съжаление това е основната причина да не можем да си намерим мястото в Австралия. Мислех че тези неща се преглъщат, но се оказаха голям препъни камък за аджастмънта ни към новата среда.

        Неща които не ни харесват в Австралия, там където живеем, са: климат и природа (това повече на мъжа ми не му допада), трафик, нагъчкани къщи една у друга - никакво прайвъси, лоша инфраструктура и строене на нови квартали непрекъснато без да има достатъчно сървисес за съществуващите вече жилища там (ущата се пръскат по шевовете, улиците са направени за 1/3 от настоящия трафик а да не говорим за бъдещия, паркинзи няма просто, пр.). Харесва ни дайвърситито - голяма шарения от култури, религии, езици - точно това исках за момчетата и затова се преместихме тук.
        Last edited by sipirumi; 02-09-19, 11:11.

        Comment


          #19
          Отг: Южния остров на НЗ

          Написано от sipirumi Виж мнението
          Но проблемът идва от там че искаме селски живот, но с градските си доходи. Няма как да го направим с нашите професии в този живот.
          Много хубаво казано. Това искамe с моята жена. Това е и причината да гледаме към НЗ. София е невероятна гъчканица, големите европейски градове тоже, и заради това посоката е НЗ. Все си представям, че дори в най-големите НЗ градове може да работиш в широкия център, но да живееш на скопойно място с преобладаваща природа около теб... Доколкото си спомням ти работиш в Университет (едно време и аз работех )? Не е ли приблизително еднаква заплатата в различните градове? Т.е. доста лесно да се удовлетвори желанието ви. Разбира се не вкарвам в сметките мъжа ти. Вероятно той ще има затруднения с намирането на удовлетворяваща работа в по-малко населено място?

          Разпитвам те, защото последни 4г. мислех, че казаното по-горе от теб е лесно осъществимо в НЗ.
          Last edited by Стефан; 10-09-19, 10:55.

          Comment


            #20
            Отг: Южния остров на НЗ

            Написано от Стефан Виж мнението
            Много хубаво казано. Това искамe с моята жена. Това е и причината да гледаме към НЗ. София е невероятна гъчканица, големите европейски градове тоже, и заради това посоката е НЗ. Все си представям, че дори в най-големите НЗ градове може да работиш в широкия център, но да живееш на скопойно място с преобладаваща природа около теб... Доколкото си спомням ти работиш в Университет (едно време и аз работех )? Не е ли приблизително еднаква заплатата в различните градове? Т.е. доста лесно да се удовлетвори желанието ви. Разбира се не вкарвам в сметките мъжа ти. Вероятно той ще има затруднения с намирането на удовлетворяваща работа в по-малко населено място?

            Разпитвам те, защото последни 4г. мислех, че казаното по-горе от теб е лесно осъществимо в НЗ.
            Не се отказвай, при нас има и други фактори, като невероятно тежката носталгия която изпитва по мястото където живяхме последните две години в САЩ. Не може да види нищо положително тук, задушава се от събърбия и хора, трафик, правила, и каквото се сетиш. В НЗ му хареса много, но е категоричен че няма да се мести пак на ново място, а аз съм склонна да го послушам този път защото не му вярвах миналата година че е стар за имиграция и сега си блъскам главата.

            Иначе на въпроса ти - да, преподавам в университет. В НЗ има университети и институти по технологии. Последните обикновено са в по-малките градчета, там ми дават 75 хил. за senior позиция, но и работата е доста по-малко защото имам по-малко студенти. В уни започвам от тази заплата като стартова позиция. За сравнение с Австралия, тук стартови заплати са около 95 хил. Сега има две отворени позиции - едната в института, който ми предложиха работата в Хоукс бей, а другата е в Massey Uni в Palmerston North. Общо взето и двете са селски райони, но университета ще ми покрие изцяло преместването и билетите за семейството, т.е. 0 разходи. Но няма да я бъде нашата в Южното полукълбо и се примирих вече с тази мисъл. Гледам да take it all in и да се наслаждавам на живота си и Мелбърн тази година, а другата ще вдигаме катуна пак и наобратно кой откъдето е.

            Comment


              #21
              Отг: Южния остров на НЗ

              Изглежда сякаш места като Хоукс Бей и Палми щяха да ви паснат повече отколкото Мелбърн, жалко че не се подредиха както ви се искаха нещата. Мъжът ти едва ли ще остане без работа в НЗ с токова много (и стари) RVs, но трябва да приемеш че "тука е така" и нещата понякога се правят по не най-оптималния начин, не е само в неговата сфера така.

              Comment


                #22
                Отг: Южния остров на НЗ

                Напълно съм съгласна с теб, но за съжаление сме толкова deep in the game of self pity and nostalgia, че и в рая да отидем пак няма да ни пасне. Той има работа, смени три вече, където не е подал там не са му предложили работа. Сигурно и затова не може да го оцени. Сега последно започна като поддръжка на мотокари за да излезе от сферата с каравани и да не им се нервира на начините на работа. И пак се ядосва, и пак е недоволен, а прави повече пари от мен, така че явно не е проблема в работата или заплатата както твърдеше преди, а в перспективата.

                Опитвам се да не го мисля. Много ми е трудно да не го мисля. Знам че в дългосрочен план децата ни ще са по-добре тук или в НЗ отколото в САЩ. Но също знам че това няма да е така без баща им до тях (физически и психически).
                Изненада ме имиграцията този път. не очаквах много от тези проблеми. Изненадана съм и от липсата си на awareness че нещата ще се развият така. Явно и след 20 години заедно все още има с какво да се изненадваме

                Така че, it is what it is, не ни било писано да останем за по-дълго. Дано им останат хубави спомени от това приключение. Докато не купя билетите за наобратно съм решила да не губя надежда и да не отлагам трипс за утре, а да харча всеки долар за експириънс.

                Comment


                  #23
                  Отг: Южния остров на НЗ

                  Пожелавам ти бъдещето да се нареди така, както е най-добре за вас. А с attitude-a, който имаш, мисля че винаги ще си на комфортно за теб място. Успех

                  Comment


                    #24
                    Re: Южния остров на НЗ

                    Ще отидем малко извън от темата, но това е нещо, което и за мен е болна тема. И напълно разбирам колко ти е тежко, още повече че си с деца и мислиш и за тях. Ето, с бившия ми дойдохме заедно в Нова Зеландия да изградим живот заедно в толерантна държава. За година и девет месеца той на едно място не подаде документи - искаше да работи точно определена работа, а опитът му не отговаряше на дипломата и с езика не беше съвсем добре. Все си намираше някакви извинения, че не отговаря на условията. Колко повтярях, че няма значение дали ще го одобрят или не, няма как да разбере ако не кандидатства. Ако не го вземат, значи не е за тази работа. След като внезапно почина майка му, той се запита какво прави в НЗ и след три месеца си замина.

                    С настоящия такива проблеми няма, но откак се появи малкия ни син, който е на почти годинка вече, виждам някои различия, които могат да станат проблем за в бъдеще. Подхвърля се от време на време местене в Австралия (аз съм казал, че там само в Дарвин ще живея на топло) или в родния му Тайван, където аз ще съм в капан - не говорещ китайски и няма да мога да работя в ИТ сферата заради ниското заплащане и драконови условия. Ще трябва да преподавам английски, за да се издържам. Но засега всичко са само подхвърляния. Ти наистина си между чука и наковалнята и не завиждам. Имаш обаче много свежо и позитивно мислене. Надявам се половинката ти да го цени или ако не сега, то преди да е станало прекалено късно. Усещам, че ти минават едни мисли през главата, но все още нямаш достатъчно кураж. Ще го добиеш и мисля, че няма да е късно... Най-искрено пожелавам успех и да се наредят нещата.

                    Comment

                    Working...
                    X