Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Южния остров на НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Южния остров на НЗ

    Кога е по-добре да се обиколи Южния остров с деца? - през лятната ваканция (Януари) или пролетната (края на Сеп, Окт)

    #2
    Re: Южния остров на НЗ

    Аз бих отишъл лятото, освен ако хладинката не ви притеснява. Август месец все още се карат ски доколкото знам (но не съм ходил още никога на Южния остров).

    Comment


      #3
      Отг: Южния остров на НЗ

      Хладинката през лятото си е за предпочитане Май и аз клоня за лятото.

      Comment


        #4
        Отг: Южния остров на НЗ

        Средата на Февруари може би е най-добре, тъкмо след тъпканицата и високите цени покрай пика на празниците
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #5
          Отг: Южния остров на НЗ

          Ех, ама и учебната година ще е започнала...

          Comment


            #6
            Отг: Южния остров на НЗ

            Според мен по-добре е Януари. Ние бяхме там половин месец (до средата на Януари) и въпреки че беше разгара на лятото си спахме с зимна завивка от гъши пух, която си носихме от българия. Нямахме намерение, ама вечер бая захлаждаше.

            Comment


              #7
              Отг: Южния остров на НЗ

              Студ! Ще се топлим взаимно и ще спим с дрехи, ако се наложи...

              А разумно ли е да наемем и обиколим острова с каравана през Януари? Щото ще се разсипем да резервираме - настаняваме и напускаме - за по 1 нощ на място...

              Comment


                #8
                Отг: Южния остров на НЗ

                Според мен караваната е най-добрия начин да се обиколи Нова Зеландия (и по-специално Южния остров).

                Само да вметна, че дори да сте с каравана трябва да спите на места, които са предназначени за къмпингуване. Законово е забранено да се пренощува на места които не са преднзаначени за това. Има къмпинги, които са само за Self Contained Vehicle, но не знам какво представляват. Ние пътувахме с кола (аз и мъжо) и спахме в колата. Предпочетохме го пред това да спим в палатка.

                Къмпингите мога да ги разделя основно на два вида - по-луксозни и по-първобитни (ако мога така да ги нарека ).

                Да започна с първобитните. там има само тоалетна и студена вода. Обикновено водата не е подходяща за пиене, но е идиална за миене на посуда и ръце Взимала се от чисти водоизточници, но можело да съдържа следи от диви животни. Да не навлизам в темата, но се препоръчвало да се превари. От този вид има напълно безплатни къмпинги, както и такива с honesty box (взимаш си един плик и бланка, попълваш ги, една част си слагаш на видно място в колата, а другата в плика с паричките и в кутията). До колкото разбрах, сутрин минява някой, оглежда колите/караваните, чисти тоалетните и събира парите от кутията. Въпреки че тези къмпинги са по-първобитни, обикновено са на много красиви и слабо населени места. Точно да си стоиш на столчето и да се любуваш я на море, я на гора, я на птици. И ако е продружено с чаша вино или бира - голям кеф е

                По-луксозните си имат гореща вода, бани, кухни, перални, сушилни. Има и такива със стаи за телевизор, компютри и въобще - екстри. Някой си имат и бунгала за наемане. Тук си има рецепции и си плащаш там. Казват ти на кое място си, плащаш си и сутринта трябва да се изнесеш до към 10/10:30. Не ти отнема повече от 5 минути.

                Ние редувахме къмпингите - един/два/три дена на дивите, и след това на по-луксозен и скъп за да се изкъпем и изперем

                Ако имаш въпроси - питай. Ще се радвам да помагам

                Comment


                  #9
                  Отг: Южния остров на НЗ



                  Както казва DanyGod, DOC къмпингите обикновенно са на много яки места, явно Department of Conservation имат избор . Има различни видове къмпинги с различни удобства.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Южния остров на НЗ

                    Благодря и на двама ви за хубавите съвети!

                    Ох, като ги гледам цени за каравани и изглежда като да наемаш луксозни хотели, ама какво да се прави - май това е правилния начин за това изживяване... а в тези по-добрите къмпинги предполагам и има паркоместа с ток и вода да се включи към кампервановете или?

                    Comment


                      #11
                      Отг: Южния остров на НЗ

                      Да, в по-луксозните има ток. В общи линии цените за ефтините са от безплатни до към $6 на възрастен. В по-луксозните са около $25. Разбира се това са за една нощувка, а има и междинни цени с междинни екстри.

                      Преди да тръгнем и ние ги гледахме, но решихме че ще ние по-добре да си купим кола и в нея да спим. Не сбъркахме И до сега си използваме колата.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Южния остров на НЗ

                        Мислим да отидем до южния остров краят на Август, за около 4-5 дни. Свекърва ми идва да постои при нас и трябва да й рестартираме визата на 3-те месеца, т.е. преди краят на Август трябва да излезе от Австралия.
                        На мен и на децата много ни се ходи на сняг, но май че краят на Август вече ще е преминал? Как ще е времето тогава? Мисля да наемем кола на летището в Крайсчърч и да обиколим малко, ще спим по airbnb's или мотели. Ще има ли достатъчно сняг за ски/сноуборд - не сме професионалисти, но момчетата се кефят и много им липсваше че изпуснаха сезона тази година. Имате ли препоръки за семеен ски/сноуборд курорт, не е необходимо да е екстрийм, но да има все пак някакви по-стръмни писти. Засега съм се ориентирала към Lake Tekapo района - Roundhill Ski Area и Mt Dobson, но е само по ревюта в нет-а и ще ми е полезно ако споделите местен опит. Мерси!
                        Last edited by sipirumi; 28-05-19, 09:44.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Южния остров на НЗ

                          В края на август би трябвало все още да е добре, сезона обикновенно продължава до към края на септември. Аз съм ходил само до Мт Руапеху на Северния остров така че не мога да ти препоръчам места на юг, Wanaka беше популярно сред моите колеги. По-време на училищната ваканция е доста неприятно, чака се за всичко и навсякъде, но тя е през юли така че би трябвало да сте ОК.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Южния остров на НЗ

                            Пиша набързо да дам отчет за тези които мислят да ходят на ски в по-неизвестните курорти.

                            Roundhill определено е за семейства - прекарахме си чудесно. Никакви опашки, семейна обстановка, хората си стояха на барбекютата по цял ден докато децата се пързалят, цените на храна и алкохол/кафе бяха като в нормално кафене. Големият ми син (на 12) беше абсолютно самостоятелен и ми се появяваше отвреме навреме в кафето да ми каже че е още жив и непотрошен. Малкият мина от сноуборд на ски, че му бяха трудни влековете (те са свикнали на седалкови, а тези бяха паничка и т-бар) и си изкара чуесно на зелената писта - широка и достатъчно дълга за да понаучи малко техника. Имат повече сини и черни писти и големият беше на седмото небе.
                            Цените са нормални, нищо стряскащо, а и ползвахме 15% намаление от билетите на jetstar.
                            Спахме в Fairlie, малко селце, много приятно. Ходиха и на хот спрингс в Текапо, а аз хайквах.

                            До Добсън не отидохме защото не остана време, но местните ни казаха че пътят там е по-стръмен и става по-опасен ако заледи. Единственият минус беше черния път до пистите.

                            Comment


                              #15
                              Отг: Южния остров на НЗ

                              Хареса ли ти НЗ? Имаш ли първоначални впечатления?

                              Comment

                              Working...
                              X