Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изкарване на шофьорска книжка в Нова Зеландия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Изкарване на шофьорска книжка в Нова Зеландия

    За Нова Зеландия как стои въпросът за конвертиране на Българското свидетелство? Намерих едно много песимистично оповестяване за липсата на България от списъка на привилегированите държави. Само ще спомена че на смотаните гърци им приравняват свидетелствата автоматично. За нас това не важи. Заповядайте линк:



    Sent from my iPhone using Tapatalk

    #2
    Отг: Изкарване на шофьорска книжка в Австралия

    Чак пък песимистично

    Отиваш в АА или VTNZ, сядаш на един компютър и взимаш теста по теория. Дават ти temporary лиценз и си букваш дата за изпит по шофиране. Ако го минеш успешно ти дават едно листче с него да си караш и след седмица книжката ти идва по пощата.

    Неприятното е, че понякога се чака няколко седмици за изпита по шофиране и в този период БГ книжката ти вече не е валидна, само временния НЗ лиценз и нямаш право да шофираш сам, а с придружител който има НЗ книжка от поне 2 години. Като новоимигрант едва ли ще имаш много такива познати, но е добре да намериш поне един който да е с теб в колата като отидеш за изпита та да не започваш с нарушение от самото начало.

    Comment


      #3
      Отг: Шофьорска книжка

      До колкото аз съм запозната, в НЗ се държат изпити, както теория, така и практика. И на всичкото отгоре след като си вземеш теорията, overseas лиценза ти не важи и не можеш да караш докато не си вземеш и кормуването. Но много бих се радвала да греша Някой, който е минал по този път може да сподели. Мъжо ще трябва да се записва за изпит скоро, че Септември прави една година и тогава ще мога да кажа със сигурност

      Comment


        #4
        Отг: Шофьорска книжка

        Ясно. Благодаря. Това означава че ще трябва да мина изпитите няма да мина метър.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


          #5
          Отг: Изкарване на шофьорска книжка в Нова Зеландия

          Мисля да напиша блог-статия за моето взимане на шофьорска книжка.
          Тука само накратко да кажа:
          1. Има три нива шофьорски книжки, като първото е напълно безползезно, второто пък не става ако колата ви трябва служебно.
          2. Ако имате българска книжка и издържите кормуването ви дават директно третото.
          3. В момента в който си вземете теорията, българската книжка спира да важи. Дават ви най-ниското ниво и ако трябва да карате служебно сте жестоко прецакани, защото за кормуването има голяма опашка (2 мес в Оклънд).
          4. Книжката е ЕДИНСТВЕНИЯТ документ за самоличност освен задграничния паспорт. Ще ви искат данните къде ли не, така че е желателно да си извадите веднага. Зависи какво работите все пак.

          Comment


            #6
            Отг: Изкарване на шофьорска книжка в Нова Зеландия

            В някои случаи освен шофьорска книжка и паспорт приемат и 18+ карта като документ за самоличност - http://www.18plus.org.nz/.

            Comment


              #7
              Отг: Изкарване на шофьорска книжка в Нова Зеландия

              За мен поне процесът е доста опростен. Имам американска книжка, но е от преди 13 години и не успях да ги убедя да я вземат под внимание .

              Трябва да се прочете правнилника, за да се добие представа за някои по-специфични правила. Моето курмуване беше 2 седмици след теорията, така че не съм чакал много (AA Penrose). Бих препоръчал, ако някой се явява на курмуване и няма свободни часове да пробва в АА центрове в покрайнините на Окланд, където няма толкова желаещи!

              Има един App, който си свалих на телефона, където има примерен тест. Става за добиване на представа. Казва се NZ RCQ (road code quiz). Сега не го намирам безплатен. Тогава беше free.
              EAST AUCKLAND PROPERTIES

              Comment

              Working...
              X