Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нова Зеландия или Австралия ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Нова Зеландия или Австралия ?

    Здравейте,
    тази тема бе започната от Nikig преди 3 години, но аз искам да я доразвием всички заедно за да сме си взаимно полезни.

    Предполагам всеки един от вас се е опитвал да си отговори на въпроса ( Защо Нова Зеландия а не Австралия? ) и мнозина сте открили своя отговор по един или друг начин, ето защо ще съм безкрайно благодарен на вашите субективни причини, отговори, наблюдения, впечатления, обяснения на този простичък въпрос.

    Вярвам че всеки отговор от вас ( колкото и налудничев да е за останалите ) е полезен опит и различна гледна точка за която най-вероятно сме пропуснали в нашето ежедневие.

    Отворен съм за всички ваши отзиви!

    Лек и успешен ден ви желая!

    PS Вашите отговори ще ми помогнат да направя правилмия избор, а може би и на вас също!

    #2
    Re: Нова Зеландия или Австралия ?

    Първо защо Нова Зеландия ИЛИ Австралия, а не която и да е друга страна?

    1. Сравнително чисти храна и вода
    2. Сравнително висок стандарт на живот
    3. Сравнително приятен климат
    4. Сравнително мирни/толерантни/спокойни
    5. Сравнително добре подготвени да се справят или поне да отложат демографските проблеми, които преследват "западния свят"
    6. Англоговорящи
    7. Правилна имиграционна политика: или пари, или умения (а не кръв)

    Австралия за мен бие НЗ може би по точки 2, 3 и 5.
    Уви 4 напоследък не ми се нрави за Австралия изобщо
    1 НЗ има малък превес

    НЗ е доста независима от страна на енергия/храна/вода, много по-толерантна е също, климатът е по-скоро хладен, но не адски студен.

    Comment


      #3
      Отг: Нова Зеландия или Австралия ?

      Благодаря за отговора NikiG , надявам се и други да се включат в дискусията за да се добие по богата представа за тези две сравнително млади държави.

      А на въпроса " Първо защо Нова Зеландия ИЛИ Австралия, а не която и да е друга страна? " бих казал че се водя от заглавието на форума и темите в него ( нима съм се заблудил? ).

      Тези седем точки са от изключителна важност и са основните критерии по които се ориентира човек в предстоящия му избор, макар че последната се нуждае от повечко разяснение ( за мен, а може би и за други членове на този форум ).

      Comment


        #4
        Отг: Нова Зеландия или Австралия ?

        Аз ще бъда кратък. Австралия, защото е най - далечната точка от България. Не в Европа, защото си бял роб (скромен опит от Швеция, Дания, Австрия, Германия, Франция, Белгия и Англия).
        The depraved are devoted.

        Comment


          #5
          Re: Нова Зеландия или Австралия ?

          Имиграционната политика се базира на опит или пари, а не на кръв:

          1. Опит - търсят се хора млади, здрави, с английски, с образование, с професия готови веднага да се включат и да подпомагат системата. Това предполага никаква инвестиция от страна на НЗ (или ОЗ) за образование, а то никак не е евтино; никаква инвестиция от гледна точка на здравеопазване; попълване на високоплатени работни места в услуга на местните фирми; и пълнене на хазната с данъци. Отделно млада възраст предполага малки деца или план за такива - възпроизводство на нацията и бъдещи данъкоплатци и потребители, които да издържат социалната система

          2. Пари - инвестиционни визи за хора, които могат да вкарат милиони долари кеш в страната.

          3. Не кръв - няма нужда да се дават визи и да се довлачват родители, братя и сестри и роднини, които нито говорят език, нито имат опит, нито ще могат да се адаптират в страната, нито ще плащат данъци. Това е една от огромните грешки на САЩ. Семейството е издигнато в култ (въпреки че в страната е тотално разградено) и се пълни страната с пасмина, която никога няма да се интегрира, но която вече е минала критична маса и има претенции в управлението на държавата и в услугите, които иска да получава. Слава богу това няма и няма как да стане тук. Ако искаш да докараш брат или сестра - те самите могат да кандидатстват по точка 1 горе, като от теб като спонсор ще получат 10тина точки от 140те необходими.

          Comment


            #6
            Отг: Нова Зеландия или Австралия ?

            Наскоро разбрах от една презентация, че само в НЗ и Ирландия няма змии

            Comment


              #7
              Отг: Нова Зеландия или Австралия ?

              Що се отнася за работа в строителния сектор Австралия е пълен ужас.
              Казвам го без всякаква злоба.
              Моята фирма има офиси в 4-5 града в Австралия и съкръщенията са масови.
              По принцип икономиката на Австралия е малко като на Русия: копат руда и въглища и директно изнасят за Китай.
              Преди 3-4 години обаче Китай започна да закъсва (тогава бях в Хонг Конг) и това много влоши положението в Австралия. Най-лошото е че няма преспективи за оправяне.

              Comment


                #8
                Нова Зеландия или Австралия ?

                Нова Зеландия разбира се. Възможно най-близък до нашият български хабитат. Многоетносна държава толерантна и тактична е...,малко далечна, но това няма никакво значение веднъж като отидеш там ще усетиш обаянието и. Австралия не е лоша държава,9 но има много странности и ежедневието и е малко интересно особено в Мелбърн където имам впечатление. В Сидней също става за живеене и в Бризбейн. Това са трите места в които бих живял ако не мога да се уредя в Окланд Нова Зеландия


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Last edited by ORCADES VIKING; 11-04-16, 23:14.

                Comment


                  #9
                  Отг: Нова Зеландия или Австралия ?

                  Няма добър отговор на този въпрос, но за мен най-добрия от всички недобри отговори се дава от Индекса за Човешко развитие, който е комплексен. Австралия е №2 в Света само след Норвегия, НЗ е №7.


                  И двете държави са достатъчно добре оценени. И... между другото отношението в Австралия към НЗ е много добро.

                  Ние си чакаме с нетърпение обиколката на Южния остров през Януари. Дано не се наложи за по-безопасно да казваме, че идваме от България...

                  Comment

                  Working...
                  X