Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

    Здравйте, сънародници.

    Регистрирах се, понеже от около месец и нещо си пиша с една приятелка от Оукланд, момичето не е българка и разбира се не беше и чувала за нашата дъжава , та едва ли някой я познава...
    Миналия петък тя и приятеля и потеглиха към Уелингтон за двата почивни дни, и не съм я чувал от тогава, последно на 22 сутринта беше в хотел до Таупо и се готвеше да продължава пътя...

    Вероятно няма проблеми, я телефон счупен ( предполагам малко вероятно да не е оправен/сменен за толкова време), я проблеми с интернет доставчика (на 4Ж Спарк мобилен е, не на някой квартален като мен дето вчера откраднали рутера от покрива), или пък е много заета по работа (уж имаше свободен ден да си обновява кухнята) или са я пратили в чужбина (случвало се е, ама ми писа и от щатите), е може пък просто да не иска да ми пише ( въпреки, че рядко сме пропускали повече от ден-два) , и това е предпочитан вариант...

    И все пак пуста му тревожност, наследил съм я от майка си, все лощи неща да ми се въртят в главата, да не бяха тез километри...
    Надявам се пътуването по новозеландските пътища да е по-сигурно от родните, и все пак,
    ако има как да направя справка за ПТП-та, някои сайт, емайл, нямам представа... Предпочитам да не е телефон, че да говоря и слушам английски ми е леко странно, с писане и четене нямам проблеми, и все пак по-добре от нищо.
    Разбира се, че знам само името и ...профилите в скайп и QQ... и нямам телефон, никога не ми е хрумвало да го поискам, и в хотела не го е оставила като звъннах.

    Видях този сайт: http://www.police.govt.nz/news/traffic-crime-alerts ,
    но не знам доколко информацията там съдържа всички ПТП-та с пострадали хора, сякаш никое ПТП от изброените тук не изглежда стряскащо, но показаните изглеждат учудващо малко спрямо българските стандарти, пък дано да е така де, ще съм щастлив

    (има едно с двама ранени в Оукланд, но по това време не трябва да са били там според плана и засега го игнорирам)

    Поздрави

    #2
    Re: Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

    Здрасти Митко - интересна тема си повдигнал. Аз имам повече въпроси, отколкото отговори, но те са по-скоро лични и от любопитство, отколкото полезни в издирването на въпросната девойка.

    Пътят от Таупо до Уелингтън по груби спомени е около 5ч. Аз го карах преди осем месеца (Окланд до Уелингтън, че и обратно с кола. На отиване направихме нощувка в Роторуа, а на връщане от Уелингтън карах като гламав 8 ч с три 10-15 мин почивки). Пътят от Окланд до Уелингтън е еквивалентен на българския първокласен път със 100км/ч ограничение на скоростта, същото ограничение важи и по малкото магистрали. Пътят е двупосочен с по една лента във всяка посока, лъкатушещ е включително и нагоре-надолу. Има един момент на излизане от Таупо, където си е страшничко и после още малко по на юг около планината Тонгариро. Там скоростта пада до 30км/ч, да не говорим ако има камион. В момента е валежен сезон, и почти не спира да вали, от лек ръмеж та до порой.

    Спарк е същото като БТК в БГ - доскорошен монополист, който има покритие почти навсякъде. В НЗ обаче покритие между населените места НЯМА, защото страната е огромна за населението и не е изгодно да се поддържа инфраструктурата. Тоест ако закъсаш някъде, ще трябва да спреш добър самарянин и да го помолиш да извика помощ (слава богу са много услужливи).

    Сайтове за катастрофи няма. Този, който си дал е за алертс - ако нещо е станало от обществено значение, катастрофи ще пишат само ако наистина е нещо значимо и пътят е затворен или се образуват опашки. Мрат около 20-40 човека на месец, лятото може би повече.

    Последно, какви са шансовете девойката просто да е потънала, защото не вижда смисъл в комуникацията с теб? Споменаваш и за приятел (да разбираме ли гадже?), който също може да повлияе на това решение. Ако не си блокиран, понаглеждай акаунтите й, и единственото което засега може да направиш е да проявиш малко търпение. Истината вярвам скоро ще изникне.

    Comment


      #3
      Отг: Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

      Мерси за отговора.

      Оценявам на малко вероятно да спре да пише просто така, сякаш по-скоро би ми го съобщила спокойно и без притеснение ако пожелае, а не виждам предпоставки.
      С приятеля и се познават сравнително доста време (май около 3 години), но не живеят заедно, тя живее сама и е доста самостоятелна и отговорна, майка и живее наблизо, та не е и съвсем сама.

      Запознали сме се от една игра, не от сайт за запознанства където хората се сменят и въртят десетки познати за кратко време, стана случайно и естествено, дори не помня как, съмнявам се да е търсила запознанства там, по-скоро цъкаше да намали стреса от напрегнатата си работата
      и мисля, че и беше приятно да си пишем и се разтоварваше, взех и QQ-то (аз ползвам QQ по работа) и продължихме там, тя заряза играта, то и аз почти.
      Отдавна сме си говорили и знае, че не мога ей така да намина да се видим, може да изкарвам поносими пари за БГ като за сам човек и принципно разходка веднъж в годината нямаше да е невъзможно (особенно ако карам на хляб и вода и почна да спямя във форума за евтина квартира ), но имам още камъни на шията (нямам жена и деца да не се обърка някой - трябва да помагам майка ми, брат ми, разни изплащания, операции минаха и тн. глупости). Не сме обсъждали скоро тази тема, мисля, че прие само да си пишем и пак бе щастлива.

      Последния път тя ми писа когато се събуди рано от студа в хотелската стая в Таупо, писахме около час докато наближи време за душ и закуска, нормални приятелски неща обсъждаме - оплаква ми се от студа, слабия климатик, липсата на топла вода и неудобните възглавници в хотела, говорихме за пътуването и, места за посещение, че не можех да и намеря български ресторант във Уелингтън та да види, че таз РАКИЯ дето я варя не е ябълков сайдер , базиках се да мине да си провери съобщенията в един Уелингтънски магазин със скайп име като нейното с които я бях объркал,
      разни бебешки плажни снимки от старите албуми и пращах да си мисли за топли неща... весели разговори, нищо натоварващо или натъжаващо си мисля...
      Последните и думи не са нещо от сорта на 'разкрай се балък', а 'I go have look the bathroom see have any hot water or not'
      (обикновнно през седмицата след душ е време да си лягя вечер или да ходи на работа сутрин и тогава завършват повечето ни разговори, а сега наближаваше закуската след която щяха да продължават пътуването)...

      Чудех са дали да разпитам разни нейни приятели от QQzone-ата и (май нещо като фейсбука за китайци ползватели на QQ чата), но за сега ще изчакам още, иначе ако и те нямат алтернативен контакт като мен само ще ги разтревожа излишно... а е неприятно.

      Хайде да лягам аз, че станало 6:00 тука...

      Comment


        #4
        Отг: Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

        Click image for larger version

Name:	SeuoiU8.png
Views:	1
Size:	6.1 Килобайти
ID:	8853 Хех, Ама и аз съм един загубеняк, не ме мислете, щастлив съм

        Comment


          #5
          Re: Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

          В този край много се краде. На партнера откраднаха в Роторуа таблет преди 2г от хотелската стая.

          Comment


            #6
            Отг: Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

            Благополучен завършек!

            Митко, кога ще идваш насам, че като гледам има повод, два...
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment


              #7
              Отг: Сайт с данни за ПТП-та в Нова Зеландия

              Хех, че хубаво звучи това 'Кога' , но аз още съм на 'Дали'... Ще видим накъде ще се наклонят везните в бъдеще. Аз съм много нерешителен човек...

              Само да завърша темата за трафика, изглежда в този вестник инцидентите са описани по-пълно, пък дано на никой не му се налага да търси... http://www.nzherald.co.nz/accidents/...ve.cfm?c_id=13

              И за мазохистите, които гледат все още националния ни отбор по футбол, мачът с норвегия започва след по-малко от час и половина .

              Поздрави

              Comment

              Working...
              X