Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум :)

    Здравейте хора!
    Доста полезни работи намирам тук, но съм малко изгубен в бюрокрацията по кандидатстване и моля за помощ.

    Казвам се Никола. На 38 години съм и се занимавам с графичен дизайн.
    Здрав физически и психически. Неосъждан.
    Просто средно образование (знам, че не е добре).
    Абсолютен самоук във всичко (пак не е добре). Нямам никакви курсове, дипломи, сетификати и т.н.
    Имам огромен опит в областта (над 20 години), от който мога да докажа поне половината документално.
    От 9+ години работя по специалността в международна фармацевтична компания (офис в София).
    Ако на някой му е интересно имам и онлайн портфолио на: www.nikolabliznakov.com


    В Appendix 6 - List of Skilled Occupations си намерих длъжността:
    232411 Graphic Designer - над 10 години стаж (доказуем).
    Имам препоръки (не знам дали е важно) от няколко супер доволни клиента в Сидни (с телефони за контакт и т.н).
    Дори в момента разработвам уеб и мобилна апликация с австралийски клиент.


    Английския ми е в графа самоук, но този месец ще се запиша на подготвителен за IELTS.
    Комуникирам свободно с клиентите си. Малко ми куца произношението, но това е въпрос на практика.
    Надявам се поне чрез теста да вдигна малко точки, но това предстои.


    Свързах се с агенция за намиране на работа в NZ - хората казаха, че могат да ми намерят работа,
    но трябва работна виза. Работна виза евентуално може ако имам job offer и влизам в един
    омагьосан кръг.


    Дайте идея къде се класирам и какво да предприема, за да си увелича шансовете.


    С мен на по-късен етап ще дойдат жена ми Благовеста (нямаме брак, но може да се уреди) и сина ни Крум (4 годишен).
    При нас е много подла ситуацията, защото жената е завършила Културология и може да вземе точки за образование, но нейният английски е по-лош от моя. В момента работи за себе си и произвежда ръчно изработени дрехи и аксесоари за малки и порастнали деца


    Ами това е за момента.
    Ако се сетя нещо допълнително ще допълня инфото.


    Благодаря предварително за помощтта.

    #2
    Re: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

    Ники, наистина е подла ситуацията. Интересно ми е дали с твоите умения ще може да се класираш за работа в Австралия по-скоро и на по-късен етап, ако все още искате да се преместите в Нова Зеландия.

    Друг вариант е да се търси начин за работна виза отдалеч, но това граничи почти с безумие. Особено в момента, когато безработицата почна да расте и фирмите да затягат коланите.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

      Във връзка със съвета на Ники. Наскоро се запознах с младо семейство, които са били във вашата ситуация. Легендата разказва, че от фирмата където е кандидатствал са го харесали много - направили са му супер предложение и за 2 седмици са му извадили работна виза. Нямам основание да се съмнявам, но дори и някои неща да са преувеличени, е напълно невъзможно да получиш добре предложение и отдалеч. Стига да попаднеш на работотодател който има крещяща нужда от човек като теб и торба с пари.

      Comment


        #4
        Отг: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

        Благодаря за отговорите.
        Първоначалната идеята беше Сидни, но графичен дизайнер няма в официалния им лист и един приятел ме посъветва да се пробвам в NZ, че ще стане по-лесно. Климата в NZ определено е мой тип, защото на горещини малко трудно функционирам

        Мисля да си платя една подготовка за IELTS с нейтив спийкър и да го взимам този тест, че да ми отпадне един зор.
        Това като за начало.

        Другото, което ме крепи е, че ако апликацията, която разработваме с австралийския клиент, вземе че тръгне успешно, той ще ме привика като работник и това е гарантирано. Но има едно голямо НО
        Апликацията навлиза в алфа тестове и другата седмица ще има фийдбек от реални потребители... предстои да видим.

        Ще взема и да си пробвам късмета и по разни обяви. То не пречи

        Comment


          #5
          Re: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

          Климата в Сидни е доста умерен - въобще не е топло (дори на мен дъждовете ми идват в повече, но пък е зелено и красиво ) -, има обаче много други причини заради които града е с отрицателен баланс на вътрешна миграция през последните години. Ако целта ти в НЗ е Окланд, май и там са същите проблеми, но няма накъде другаде да се преместиш в работна възраст, освен ако си гражданин - пак в Оз.

          Comment


            #6
            Отг: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

            Можеш ли да обясниш какви за тези причини, за които говориш?

            Благодаря предварително.

            Comment


              #7
              Re: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

              Ето една основна - поскъпването на жилищата. Забележи, че става дума за отрицателна вътрешна миграция. Населението все пак расте заради естествен прираст и външна миграция.

              1. Възрастни хора, които притежават имоти без ипотека и са пенсионери или пред пенсиониране - продават, купуват в провинцията + един куп пари в банката и се изнасят.
              2. Млади, които тепърва излизат от университета, или къщата на мама и тати - намират работа в провинцията и се изнасят (защото в Окланд не могат да си позволят наем или пътуването до работа всеки ден не им отърва).
              3. Семейства, които чакат да излезе възможност за работа в провинцията, за да се преселят там.

              Аз щях да емигрирам към вътрешността на страната преди година, като събитията ме изпревариха само с около 2 часа. Не съжалявам, че останах, но винаги ще се питам какво щеше да стане, ако...

              Comment


                #8
                Отг: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

                Добре, какъв път ще ме посъветвате да поема?
                IELTS ясно, че трябва да взема, нали е едно от условията за Oz и Nz?
                Друго нещо дали мога да направя оттук, за да си помогна?
                Всяска информация би ми била полезна.

                п.п.
                Кажете някой сайт, в който мога да гледам за обяви за работа?

                Comment


                  #9
                  Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

                  SEEK is New Zealand's number one employment marketplace. Find jobs and career related information or recruit the ideal candidate.



                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Last edited by ORCADES VIKING; 01-08-16, 18:29.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум




                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                      #11
                      Отг: Оценка и съвети за Ники, Блажето и Крум

                      Конкретно за Сидни и доста хора в активна възраст изтичат към Мелбърн и Бризбън-Голд Коуст, защото предлагат прилични алтернативи. Има и още 1-2 града в Оз където в зависимост от бизнес цикъла, могат да са привлекателни, в зависимост от професията.

                      ---

                      ИЕЛТС задължително и за двете страни.

                      Наблегни на възможността да те привикат по проекта с Австралийския работодател насам и да се ориентираш намясто. Отдалеч ще е много трудно да навиеш работодатетел да ти спонсорира виза, но се случват и "чудеса"...

                      Comment

                      Working...
                      X