Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Румяна и Станимир

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

    На мен ми звучи, че се опитват да намерят начин да те привлекат. Понякога отнема доста време.

    В ктайна сметка не сте подписали, така че другия университет си изглежда като добър вариант. Не съм виждал тук проблеми за кандидат-"лоялност". Дори обратното - ако другия университет успее да те нагласи всъщност прави услуга, защото увеличава добрите кадри, които са налични

    не губи кураж, понякога отнема много време. очакваме развитието
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #17
      Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

      Два месеца по-късно от обещаното получих имейл от университета, че започват да набират апликейшъни за тази позиция, която мислеха че може да се отвори в Хоукс Бей, а също и втората позиция в Гизбърн, която все пак не успели да запълнят поради някакви си причини - дали съм още заинтересована да работя за тях.

      Ние се бяхме поотказали тъкмо разбира се, нещата се случват при мен когато се успокоя/примиря и си седна на задника. Сега наново терзания и съдбовни решения да се вземат. Мислихме, спорихме, четохме и решихме пак да се пробваме. Писах им че да, още ме интересуват, но бих предпочела Хоукс Бей кампуса заради по-добри кариерни възможности за мъжа ми.

      Така че пак сме в играта, да видим този път какво ще излезе. Поне още два месеца ще минат докато разбера някакъв резултат, защото трябва пак формално да отворят процеса за кандидати. Даже не знам дали няма пак да искат да ме интервюират, което е ОК но малко ме дразни това вечно чакане, защото работата ми е такава че трябва да се планира дългосрочно и не мога от днес за утре да решавам какво да правя. Но хванах се на хорото, ще си го играя.

      Comment


        #18
        Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

        Нов и последен ъпдейт от мен. Дата на започване е януари, но не мога да дам предизвестие на сегашния си университет докато не получа регистрация и виза, което ще ми остави месец и даже по-малко. Крайно неетично и непрофесионално е и не мога да го направя. Писах им, пожелахме си успех и всеки по пътя си.

        За съжаление моята новозеландска мечта приключва дотук. Имаме различни мнения с мъжа ми относно нова емиграция и това беше последния ми опит да го привлека за каузата.

        Успех на всички които още са в процес на плануване, заминаване и установяване. Голямо приключение е това и ни държи живи Много късмет ви желая.

        Благодаря на всички, които се включиха с помощ и съвети!

        Comment


          #19
          Re: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

          Много жалко, Руми. Дано да е правилен избор, но без подкрепа на семейството е невъзможно. Не знам как е положението в САЩ (отдавна не съм живяял там). Като чета писанията ти мисля, че навсякъде ще сте добре, така че концентрирай се върху успехите ви

          Малко ще се отклоня - навремето във форума имаше една дама, Грета, която много искаше да емигрира от България и беше казала на мъжа си, че ако й се уредят нещата би тръгнала и сама. Имаше обаче проблеми с английския и въпреки че не съм чувал нищо за нея, предполагам е все още в БГ.

          Comment


            #20
            Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

            Събуждам си отново темата и Радините вълнения След няколко месеца депресивни мисли и настроение, мъжът ми се съгласи да пробвам пак да си намеря работа в тази пуста Австралазия хаха

            Засега имам 5 отказа, и чакам включване от още 3-4 места - общо взето кандидатствам навсякъде където се открие позиция за lecturer social work и кореспондирам директно с универистета ако ми харесват програмите им дори и да нямат позиция. Пределно ми е ясно че не могат да ми направят за мен tenure line, ама все се надявам че може и да ми запомнят името за след време когато излезе такъв случай. Аз съм си късметлия и знам че някъде ще ми се усмихне случайността.
            Имам едно попадение от уни в Мелбърн съвсем непланирано и неочаквано - имам интервю другата седмица и много се надявам да излезе нещо от НЗ преди това. Заплата и бенефитс са далеч по-добри в Австралия сравнено с НЗ, но моята обетована земя е Aoteaora и натам си ме влече.

            Засега поздрави от далечния Вашингтон стейт

            Comment


              #21
              Re: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

              Руми, давайте смело, защото почват да се променят нещата откъм миграция (въпреки че мисля ще пострада нискоквалифицирания край, което вас така или иначе не ви засяга).

              Аз бях два пъти в САЩ в последните няколко месеца - за Деня на благодарността и сега края на януари. Ми добре изкарах сред роднини и стари приятели, но САЩ ме плаши и като това което е, и като това накъдето отива. Направо си е за евакуация.

              Отделно тъй като чакаме деца към края на годината с мъжа ми, не мисля че има по-добро място за отглеждане и по-добра мрежа от държавна и социална подкрепа от Нова Зеландия. Това съм го обсъждал и с други български семейства с малки деца.

              Ще се повторя, че парите в НЗ не са много. Материално ще сте може би по-зле от САЩ като начало, но ще живеете по-спокойно и по-добре. Радвам се, че не си загубила желание да дойдете. Подкрепям решението ти с цялото си сърце! Успех!

              Comment


                #22
                Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

                Да Ники, не е заради парите, добре сме тук, но политиката и посоката на държавата не ми харесват отдавна, а напоследък пък съвсем.
                Надявам се да мога да дам на децата друг опит и светоглед. Знам че всяка държава си има проблемите, но тук прекалено много взе да ме стяга шапката.

                Този път обаче нищо не им казвам, защото те бяха много разочаровани предният път като реших да откажа офертата и още ми пилят сол на главата.

                Comment


                  #23
                  Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

                  Точно се връщам от НЗ (южният остров), само не знам доколко ще ми е полезно мнението, понеже сравнявам круши с ябълки (туризъм с имирация).

                  В общи линии ми се струва, че НЗ е по-доброто място за хора които търсят спокойствие и да избягат от "rat race". В Крайстчърч почти нямаше трафик, спокойни и усмихнати хора по улиците. Не знам за Оклънд и Уелингтън, но ме съмнява че е като в Мелбърн - да се считаш късметлия ако работата ти е на "само" 1 час от вкъщи. Времето изглежда в пъти по-гадно отколкото в Мелбърн (дъжд), цените ми се струват подобни, но в NZD.

                  Comment


                    #24
                    Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

                    Написано от anita82 Виж мнението
                    Точно се връщам от НЗ (южният остров), само не знам доколко ще ми е полезно мнението, понеже сравнявам круши с ябълки (туризъм с имирация).

                    В общи линии ми се струва, че НЗ е по-доброто място за хора които търсят спокойствие и да избягат от "rat race". В Крайстчърч почти нямаше трафик, спокойни и усмихнати хора по улиците. Не знам за Оклънд и Уелингтън, но ме съмнява че е като в Мелбърн - да се считаш късметлия ако работата ти е на "само" 1 час от вкъщи. Времето изглежда в пъти по-гадно отколкото в Мелбърн (дъжд), цените ми се струват подобни, но в NZD.
                    Аз съм кандидатствала за една позиция в Крайстчърч, но е малко вероятно да стане защото като им гледам профилите изглежда че наемат само техни си PhDта.
                    В Австралия, уни е Federation University, а позицията е за Berwick campus, с пътуване до Ballarat and Gippsland отвреме навреме. Така че няма да сме в Мелбърн точно. Има повече работа за мъжа ми в Австралия, но като политика и култура ми приличат повече на САЩ. Аз много искам да отидем в НЗ, ама само с искане не става. Прекалено много звезди чакам да се наредят за да се получи нашата Одисея

                    Comment


                      #25
                      Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

                      Написано от sipirumi Виж мнението
                      Аз съм кандидатствала за една позиция в Крайстчърч, но е малко вероятно да стане защото като им гледам профилите изглежда че наемат само техни си PhDта.
                      В Австралия, уни е Federation University, а позицията е за Berwick campus, с пътуване до Ballarat and Gippsland отвреме навреме. Така че няма да сме в Мелбърн точно. Има повече работа за мъжа ми в Австралия, но като политика и култура ми приличат повече на САЩ. Аз много искам да отидем в НЗ, ама само с искане не става. Прекалено много звезди чакам да се наредят за да се получи нашата Одисея
                      Имам имейл от Австралия, финалист съм но преди да ми направят оферта искат да ме доведат на кампус визит да се запознаем (и да ме проверят да не съм някой хахо явно).
                      Така че в следващите няколко седмици ще подишам австралийски въздух за няколко дни. Стискайте палци да се харесаме колкото се харесахме по скайпа.

                      Sent from my LG-H810 using Tapatalk

                      Comment


                        #26
                        Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

                        Уау, честито!

                        Давай го cool и не се стресирай, всичко ще е наред

                        Пиши ми на лични ако имаш време да се видим за по кафе/бира и да обсъдим Мелбърн

                        Comment


                          #27
                          Re: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

                          Руми, смело напред. Евакуирайте се от САЩ докато е време. Веднъж в Австралия, после ако искате да се преселите в НЗ е лесно. Вратите са широко отворени.

                          Comment


                            #28
                            Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

                            Чакам си официалната оферта, но пътуването беше ползотворно и положително. Засега се разбрахме за октомври започване, но са флексъбъл и искат да ме чакат, когато излезе виза тогава.
                            Ще лоджнем работна и скилд резидънт виза едновременно. Аз сега започвам да се боря с ивалюейшъна на дипломите. Стискайте палци и на краката да завърши успешно този път нашата сага.

                            Sent from my LG-H820 using Tapatalk
                            Last edited by sipirumi; 08-04-18, 22:42.

                            Comment

                            Working...
                            X