2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Показани резултати 11 до 20 от 28

Тема: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

От
    Sydney
    Полезно
    14
    Полезен 87 пъти в 58 мнения
    Блог статии
    1

Отг: Re: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

Цитат Написано от NikiG Виж мнението
    Предимства:
    ...
    5) партньорът и децата имат пълно безплатно здравно осигуряване
    Вярно ли е това за phd visa (или както се казва)? А безплатно ли е училищното образование на децата?

Ако да е така, ще е сериозна отлика от ОЗ, където тези са безплатни, но само ако си с постоянно жителство или гражданин.

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    176
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

Тук има изключение за PhD, което дава на децата на PhD студентите домашен статут:

http://www.immigration.govt.nz/opsmanual/42649.htm

http://www.immigration.govt.nz/migra...am.htm#student - тук дават работна виза на партньора

http://www.health.govt.nz/new-zealan...-years-or-more - а тук дават право на здравеопазване, ако си с работна виза за повече от 2 г (а партньорът получава такава, защото докторантурата е за поне 3 г и за толкова дават студентската, съответно и на партньора за работа)

Ако партньорът има право на здравеопазване, деца до 17г също имат:

http://www.health.govt.nz/new-zealan...ars-or-younger

Много добре се получава... За здравеопазването е: ако имаш работна виза за поне 2 г, ИЛИ си на работна виза в момента без значение от срока и си пребивавал в НЗ повече от 2 г (може да си учил 2г и тъкмо да си взел работна виза за 1 г - пак се класираш).

3. Следният потребител намира мнението на NikiG за полезно:

permutation (11-03-16)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Полезен 42 пъти в 29 мнения
    Блог статии
    2

Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

Намерих си старата тема с питането за шансовете и слагам информацията за нас тук, за да не разводнявам другата тема в Стандарт на живот.

Средата на април получих имейл от Борда на соц. работници, че ми признават квалификациите и ме канят да се регистрирам Бяха невероятно приятни да се работи с тях, говорихме доста чрез мейли, помогнаха много в процеса защото нещо се случи с пакета с документите и след десет дни ни кост, ни вест ми казаха да си пратя сканирани документите по имейла. Не знам дали просто са толкова найс, или срещата им с уни си оказа влиянието, защото ме очакваха и за два дни ми пратиха резултатите.

Уни затвориха рикрутмънт-а миналата седмица и в следващите няколко седмици ще интервюират и ще говорим пак за дати.

Средата на май. Писаха ми пак от уни, че са успели да намерят човек който да започне юли. За съжаление са намерили още един, хахах, така че аз увяхвам Но този вторият човек не бил регистриран в Борда на соц. работници и ако не успеели да се регистрират (малко вероятно) ще задържат позицията за мен, за да започна декември.
    Допълнително ми казаха, че евентуално ще има един човек който да се пенсионира на Хоукс Бей кампуса, но няма да знаят със сигурност до края на юли и ако това стане искат да ми предложат тази позиция, която е със започване януари.
    Аз им благодарих за помощта, времето и желанието да работят с моите таймлайнс и им се извиних за причинените трудности. Както и че ще се радвам да работя с тях на който и да е кампус. Така че моята история приключва засега.

Има нова позиция в друг институт ъф технолоджи в Нортленд, но няма да кандидатствам засега там поради криворазбрано loyalty към сегашния уни. Ако юли ми кажат че няма да стане тогава ще започна да гледам по-често за отворени места и да кандидатствам за отворени позиции навсякъде. Също мисля и да си разпратя кавър летър и резюме до всички университети, които имат програма по социална работа.

Междувременно ще си завърша регистрацията в Борда на соц. работници за да имам предимство при кандидатстването.

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    176
    Блог статии
    35

От дотук написаното разбирам, че не си се отказала. И че най-вероятно ще имаш шанс да започнеш януари на друго място (ако се пенсионира държащият позицията).

Като цяло мисля нещата ще се наредят в твоя полза така че и "вълкът цял и агнето сито" (нарочно го пиша така). Радва ме, че се проявява разбиране, а не бюрократична стена. Това винаги ми е харесвало в НЗ.

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Блог статии
    2

Съгласна съм относно човешкото отношението, не само от университета но и от Борда на социалните работници. Нямам думи да опиша разликата между тях и Американската ни действителност, но ти сигурно знаеш, Ники.

Не съм се отказала, а от рисърча който направихме за наеми, стандарт на живот и училища, стана така че и мъжът ми се нави, който по принцип беше скептичен за НЗ и предпочиташе Австралия. Така че общо взето нещата се развиха добре за нас макар и да няма нищо черно на бяло (засега).

7. Следният потребител намира мнението на sipirumi за полезно:

NikiG (25-05-17)

Целеустремен Аватара на MyCTaKaP
    От
    Wellington, New Zealand
    Полезно
    182
    Полезен 119 пъти в 66 мнения
    Блог статии
    27

На мен ми звучи, че се опитват да намерят начин да те привлекат. Понякога отнема доста време.

В ктайна сметка не сте подписали, така че другия университет си изглежда като добър вариант. Не съм виждал тук проблеми за кандидат-"лоялност". Дори обратното - ако другия университет успее да те нагласи всъщност прави услуга, защото увеличава добрите кадри, които са налични

не губи кураж, понякога отнема много време. очакваме развитието
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Блог статии
    2

Два месеца по-късно от обещаното получих имейл от университета, че започват да набират апликейшъни за тази позиция, която мислеха че може да се отвори в Хоукс Бей, а също и втората позиция в Гизбърн, която все пак не успели да запълнят поради някакви си причини - дали съм още заинтересована да работя за тях.

Ние се бяхме поотказали тъкмо разбира се, нещата се случват при мен когато се успокоя/примиря и си седна на задника. Сега наново терзания и съдбовни решения да се вземат. Мислихме, спорихме, четохме и решихме пак да се пробваме. Писах им че да, още ме интересуват, но бих предпочела Хоукс Бей кампуса заради по-добри кариерни възможности за мъжа ми.

Така че пак сме в играта, да видим този път какво ще излезе. Поне още два месеца ще минат докато разбера някакъв резултат, защото трябва пак формално да отворят процеса за кандидати. Даже не знам дали няма пак да искат да ме интервюират, което е ОК но малко ме дразни това вечно чакане, защото работата ми е такава че трябва да се планира дългосрочно и не мога от днес за утре да решавам какво да правя. Но хванах се на хорото, ще си го играя.

10. Следните 2 потребители намират мнението на sipirumi за полезно:

MyCTaKaP (12-10-17),NikiG (15-09-17)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Блог статии
    2

Нов и последен ъпдейт от мен. Дата на започване е януари, но не мога да дам предизвестие на сегашния си университет докато не получа регистрация и виза, което ще ми остави месец и даже по-малко. Крайно неетично и непрофесионално е и не мога да го направя. Писах им, пожелахме си успех и всеки по пътя си.

За съжаление моята новозеландска мечта приключва дотук. Имаме различни мнения с мъжа ми относно нова емиграция и това беше последния ми опит да го привлека за каузата.

Успех на всички които още са в процес на плануване, заминаване и установяване. Голямо приключение е това и ни държи живи Много късмет ви желая.

Благодаря на всички, които се включиха с помощ и съвети!

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    176
    Блог статии
    35

Много жалко, Руми. Дано да е правилен избор, но без подкрепа на семейството е невъзможно. Не знам как е положението в САЩ (отдавна не съм живяял там). Като чета писанията ти мисля, че навсякъде ще сте добре, така че концентрирай се върху успехите ви

Малко ще се отклоня - навремето във форума имаше една дама, Грета, която много искаше да емигрира от България и беше казала на мъжа си, че ако й се уредят нещата би тръгнала и сама. Имаше обаче проблеми с английския и въпреки че не съм чувал нищо за нея, предполагам е все още в БГ.

13. Следният потребител намира мнението на NikiG за полезно:

sipirumi (16-10-17)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Блог статии
    2

Събуждам си отново темата и Радините вълнения След няколко месеца депресивни мисли и настроение, мъжът ми се съгласи да пробвам пак да си намеря работа в тази пуста Австралазия хаха

Засега имам 5 отказа, и чакам включване от още 3-4 места - общо взето кандидатствам навсякъде където се открие позиция за lecturer social work и кореспондирам директно с универистета ако ми харесват програмите им дори и да нямат позиция. Пределно ми е ясно че не могат да ми направят за мен tenure line, ама все се надявам че може и да ми запомнят името за след време когато излезе такъв случай. Аз съм си късметлия и знам че някъде ще ми се усмихне случайността.
    Имам едно попадение от уни в Мелбърн съвсем непланирано и неочаквано - имам интервю другата седмица и много се надявам да излезе нещо от НЗ преди това. Заплата и бенефитс са далеч по-добри в Австралия сравнено с НЗ, но моята обетована земя е Aoteaora и натам си ме влече.

Засега поздрави от далечния Вашингтон стейт

15. Следният потребител намира мнението на sipirumi за полезно:

NikiG (04-02-18)

2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Оценка на шансовете Ана
    От Tigrea в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 13
    Последно: 31-10-13, 11:18
  2. Оценка на шансовете - Малвина
    От malvina в раздел Оценка на шансовете и планиране - Австралия
    Отговори: 4
    Последно: 22-09-13, 11:16
  3. Оценка на шансовете на D и R
    От Didi в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 7