3 от 3 ПърваПърва 123
Показани резултати 21 до 28 от 28

Тема: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    170
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

Руми, давайте смело, защото почват да се променят нещата откъм миграция (въпреки че мисля ще пострада нискоквалифицирания край, което вас така или иначе не ви засяга).

Аз бях два пъти в САЩ в последните няколко месеца - за Деня на благодарността и сега края на януари. Ми добре изкарах сред роднини и стари приятели, но САЩ ме плаши и като това което е, и като това накъдето отива. Направо си е за евакуация.

Отделно тъй като чакаме деца към края на годината с мъжа ми, не мисля че има по-добро място за отглеждане и по-добра мрежа от държавна и социална подкрепа от Нова Зеландия. Това съм го обсъждал и с други български семейства с малки деца.

Ще се повторя, че парите в НЗ не са много. Материално ще сте може би по-зле от САЩ като начало, но ще живеете по-спокойно и по-добре. Радвам се, че не си загубила желание да дойдете. Подкрепям решението ти с цялото си сърце! Успех!

2. Следният потребител намира мнението на NikiG за полезно:

sipirumi (04-02-18)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Полезен 41 пъти в 28 мнения
    Блог статии
    2

Отг: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

Да Ники, не е заради парите, добре сме тук, но политиката и посоката на държавата не ми харесват отдавна, а напоследък пък съвсем.
    Надявам се да мога да дам на децата друг опит и светоглед. Знам че всяка държава си има проблемите, но тук прекалено много взе да ме стяга шапката.

Този път обаче нищо не им казвам, защото те бяха много разочаровани предният път като реших да откажа офертата и още ми пилят сол на главата.

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    49
    Полезен 164 пъти в 99 мнения
    Блог статии
    21

Точно се връщам от НЗ (южният остров), само не знам доколко ще ми е полезно мнението, понеже сравнявам круши с ябълки (туризъм с имирация).

В общи линии ми се струва, че НЗ е по-доброто място за хора които търсят спокойствие и да избягат от "rat race". В Крайстчърч почти нямаше трафик, спокойни и усмихнати хора по улиците. Не знам за Оклънд и Уелингтън, но ме съмнява че е като в Мелбърн - да се считаш късметлия ако работата ти е на "само" 1 час от вкъщи. Времето изглежда в пъти по-гадно отколкото в Мелбърн (дъжд), цените ми се струват подобни, но в NZD.

5. Следният потребител намира мнението на anita82 за полезно:

sipirumi (12-02-18)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Блог статии
    2

Цитат Написано от anita82 Виж мнението
    Точно се връщам от НЗ (южният остров), само не знам доколко ще ми е полезно мнението, понеже сравнявам круши с ябълки (туризъм с имирация).

В общи линии ми се струва, че НЗ е по-доброто място за хора които търсят спокойствие и да избягат от "rat race". В Крайстчърч почти нямаше трафик, спокойни и усмихнати хора по улиците. Не знам за Оклънд и Уелингтън, но ме съмнява че е като в Мелбърн - да се считаш късметлия ако работата ти е на "само" 1 час от вкъщи. Времето изглежда в пъти по-гадно отколкото в Мелбърн (дъжд), цените ми се струват подобни, но в NZD.
    Аз съм кандидатствала за една позиция в Крайстчърч, но е малко вероятно да стане защото като им гледам профилите изглежда че наемат само техни си PhDта.
    В Австралия, уни е Federation University, а позицията е за Berwick campus, с пътуване до Ballarat and Gippsland отвреме навреме. Така че няма да сме в Мелбърн точно. Има повече работа за мъжа ми в Австралия, но като политика и култура ми приличат повече на САЩ. Аз много искам да отидем в НЗ, ама само с искане не става. Прекалено много звезди чакам да се наредят за да се получи нашата Одисея

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Блог статии
    2

Цитат Написано от sipirumi Виж мнението
    Аз съм кандидатствала за една позиция в Крайстчърч, но е малко вероятно да стане защото като им гледам профилите изглежда че наемат само техни си PhDта.
    В Австралия, уни е Federation University, а позицията е за Berwick campus, с пътуване до Ballarat and Gippsland отвреме навреме. Така че няма да сме в Мелбърн точно. Има повече работа за мъжа ми в Австралия, но като политика и култура ми приличат повече на САЩ. Аз много искам да отидем в НЗ, ама само с искане не става. Прекалено много звезди чакам да се наредят за да се получи нашата Одисея
    Имам имейл от Австралия, финалист съм но преди да ми направят оферта искат да ме доведат на кампус визит да се запознаем (и да ме проверят да не съм някой хахо явно).
    Така че в следващите няколко седмици ще подишам австралийски въздух за няколко дни. Стискайте палци да се харесаме колкото се харесахме по скайпа.

Sent from my LG-H810 using Tapatalk

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    49
    Полезен 164 пъти в 99 мнения
    Блог статии
    21

Уау, честито!

Давай го cool и не се стресирай, всичко ще е наред

Пиши ми на лични ако имаш време да се видим за по кафе/бира и да обсъдим Мелбърн

9. Следният потребител намира мнението на anita82 за полезно:

sipirumi (23-02-18)

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    170
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Оценка на шансовете Румяна и Станимир

Руми, смело напред. Евакуирайте се от САЩ докато е време. Веднъж в Австралия, после ако искате да се преселите в НЗ е лесно. Вратите са широко отворени.

11. Следният потребител намира мнението на NikiG за полезно:

sipirumi (25-02-18)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    70
    Блог статии
    2

Чакам си официалната оферта, но пътуването беше ползотворно и положително. Засега се разбрахме за октомври започване, но са флексъбъл и искат да ме чакат, когато излезе виза тогава.
    Ще лоджнем работна и скилд резидънт виза едновременно. Аз сега започвам да се боря с ивалюейшъна на дипломите. Стискайте палци и на краката да завърши успешно този път нашата сага.

Sent from my LG-H820 using Tapatalk
    Последна редакция от sipirumi ; 08-04-18 в 21:42

13. Следният потребител намира мнението на sipirumi за полезно:

NikiG (10-04-18)

3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Оценка на шансовете Ана
    От Tigrea в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 13
    Последно: 31-10-13, 11:18
  2. Оценка на шансовете - Малвина
    От malvina в раздел Оценка на шансовете и планиране - Австралия
    Отговори: 4
    Последно: 22-09-13, 11:16
  3. Оценка на шансовете на D и R
    От Didi в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 7