Съобщение

Collapse
No announcement yet.

The countryside of NZ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    The countryside of NZ

    Попрочетох из форума и блога, че общо взето всички сте ориентирани към големите градове и ми и е интересно защо е това. От една страна ми е ясно, че заради работа, но се чудех дали има и други причини. Ще пиша и защо се чудя над този въпрос - ние живеем на село, в гората, в Южно Джързи, нямаме съседи, карам поне 10 мили до най-близкия магазин, пак толкова до училище на децата, 35 мили до работата ми. Свикнали сме да сме по-изолирани като местоживеене и така ни харесва, не обичаме лудницата на града, но когато искаме култура сме на час от Филаделфия, на два от Ню Йорк. По принцип гледаме райони които не са толкова заселени и в НЗ, но взех да си мисля че май нещо изпускам от картинката тъй като никой от вас не живее на подобно място. Не се ли кара много при вас? Бензинът предполагам е доста по-скъп отколкото в САЩ.
    Засега съм кандидатствала за една позиция в Крайстчърч и гледам и университета в Dunedin.

    #2
    Re: The countryside of NZ

    Провинцията в НЗ е чудесна - и слабонаселените места са много обаятелни. Особено на Южния остров, но и навсякъде. Много от нас тук работим в сфери, в които работа има само в големите градове. Исках да се преместя в Мастертън и намерих работа там, но намерих в Окланд по-добра и тъкмо бях купил къща, та този план с преместване в провинцията отпадна.

    Всичко опира до работата. Ако намериш работа наблизо, спокойно може да живееш тихо и спокойно и да пътуваш всеки ден. Бензинът в момента е около НЗ$2 за литър, което ще рече US$4.85 за галон. Като европейския е.

    Comment


      #3
      Отг: The countryside of NZ

      Oсновно заради работата. Също така не всички харесват да живеят по-този начин

      И на мен не ми беше идеята да дойда в НЗ и да живея да в голям град (не че Уелингтън сe класира за голям град), така се случи покрай работа и виза. Когато за първи път дойдох в НЗ преди години, все още само като турист, гостувах на приятели които живееха в буша на няколко стотин метра от плажа и на 1км от най-близките съседи. Викахме и "хижата" на тази къща . Тогава се и замислих за преместване в НЗ.

      Това, което описваш е напълно възможно и в НЗ, много хора го правят, стига да можеш да си го позволиш.

      Comment


        #4
        Отг: The countryside of NZ

        Аха, това ми звучи добре. Ние не сме за град с моите две зверчета. Те са свикнали да бягат навън из гората и да се ровят в пръстта. Благодаря ви за отговорите! Засега намирам по-добри обяви за Австралия за съжаление, а там макар и да прозвучи глупаво змиите и другите отровни същества ме притесняват (главно заради децата и особено по-малкия който е мини Steve Irwin).
        Засега се обяснявам в application letter- a че съм готова да аплайна за виза веднага след получаването на оферта, да видим дали ще мине номера.

        Comment


          #5
          Отг: The countryside of NZ

          От това което пишеш, мисля може да ти се стори интересно и в Тасмания (Хобарт).

          Comment


            #6
            Отг: The countryside of NZ

            Покрай мен също е въпрос на избор (искам да съм близо до хай-тека), но също така възможности - просто не мога да си представя на този етап как бих поддържал отдалечен имот с присъщата му инфраструктура и съоръжения за живот - ток, вода, канализация и интернет..

            Може би не случайно новозеландската мечта се изразява в така наречения "lifestyle block", просто малко хора успяват да осигурят нужната база за самоиздръжка при подобен начин на живот.

            От друга страна много зони в района предлагат, ако не същите, то поне близки условия - големи къщи, дворове, близка река/море, паркове, а са на близка дистанция от работа. Уелингтън например се води от самия град, през други населени места (със собствени общини) в радиус до 100км. Това че казваме, че живеем в Уелингтън е просто за ориентир може би, а не точно че сме набутани в гъстонаселени жилищни зони.
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment


              #7
              Отг: The countryside of NZ

              Написано от permutation Виж мнението
              От това което пишеш, мисля може да ти се стори интересно и в Тасмания (Хобарт).
              там има лоши змии

              Comment


                #8
                Отг: The countryside of NZ

                не ми се пускаше нова тема и реших да попитам тук, защото пак за провинция става въпрос - имате ли наблюдения от Gisborne? Знам че има икономически проблеми след намаляването на дърводобива, знам че е изолиран заради местоположение. 50:50 Maori:Pakeha население. Добър сърф и винарски район. Друго не знам.
                Тук в САЩ бедните райони имат проблемни училища. И в НЗ ли е така? Това ми е единственото притеснение - дали децата ми ще могат да получат добро образование в следващите 2-3 години ако решим да отидем там (те са в начално уще все още и предполагам че няма чак такава тежест за бъдещето им, но все пак).
                Ако изобщо ми предложат работата, аз ще съм с работа, мъжът ми ще търси, но него не го мисля, професията му е в ръцете и ще се оправи навсякъде. Така че би трябвало да можем да се оправяме само с един доход за известно време, като се има предвид по-бедния район.
                Last edited by sipirumi; 18-02-17, 07:58.

                Comment


                  #9
                  Отг: The countryside of NZ

                  Аз съм била в Woodend, много е красиво. Не знам за работа и тн, но Gisborne е далеч от "изолиран". Съседното село Sunbury е част от Мелбърн, има си и влак:
                  https://static.ptv.vic.gov.au/siteassets/Maps/Routes/PDFs/14_Sunbury.pdf

                  По принцип подобни събърби на края на града са супер стерилни и хората трамбоват 1.5-2ч да отидат до сити-то на работа. Като ти гледам постовете мисля че за вас би бил по-подходящ някой средно голям регионален град, или село близо до регионален град. Така хем ще бъдете изолирани, хем ще сте част от някакво community. В регионалните градове и околностите има и повече опции за работа отколкото ще имате в Gisborne/Sunbury (ако изберете да не трамбовате до Мелбърн сити)

                  Огледайте Tasmania, Mount Gambier, Bairnsdale, Wollongong, Newcastle (и цените на имотите).

                  На мен ми се въртят подобни идеи в главата, основно свързани с цените на имотите по тези места

                  Comment


                    #10
                    Отг: The countryside of NZ

                    Благодаря Анита! Трябваше да предположа че има Gisborne в Австралия също този за който аз говоря е на Ийст коуст в Нова Зеландия, на около два часа е от Hawke's Bay. Интересно че споменаваш Wollongong - там имаше 3 нови позиции за преподаватели в университета, но се отказах да кандидатствам защото се разбрахме с мъжа ми да изчакаме още една година и тогава да се пробвам. Ние се преместихме миналото лято крос кънтри, и макар че се адаптирахме без сътресения на него му е стресиращо сменянето на обстановката и намирането на нови приятели. Затова и помоли да изчакам малко.
                    На тази позиция в Gisborne кандидатствах в момент на умопомрачение след стъпването в длъжност на новия ни президент, а те взеха че ме шортлистнаха. В сряда имах прекрасно интервю с тях, харесаха ме, правих и тийчинг презентейшън, и накрая ми казаха че продължаваме напред с проверяване на рефърънсите ми. Така че като нищо и съвсем на шега може и да се сбъдне детската ми мечта

                    Comment


                      #11
                      Re: The countryside of NZ



                      Разгледай в синьо горе има различни рубрики за Гизбърн. Като цяло се води западнал/ащ район, но с толкова миграция може да се посъживи.

                      За училищата виж децилите:



                      Като цяло мисля, че става дума за богатството на родителите. Уви все още не съм родител да се заровя по-подробно.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Re: The countryside of NZ

                        Написано от NikiG Виж мнението
                        http://www.stats.govt.nz/Census/2013...3991&tabname=#

                        Разгледай в синьо горе има различни рубрики за Гизбърн. Като цяло се води западнал/ащ район, но с толкова миграция може да се посъживи.

                        За училищата виж децилите:



                        Като цяло мисля, че става дума за богатството на родителите. Уви все още не съм родител да се заровя по-подробно.
                        Благодаря Ники! И аз гледах това за децилите, мислех че имат и други рейтинзи като тук от стандартизираните тестове в края на годината, но ясно че е по-различна системата. На интервюто едната от преподавателите ми каза, че ще ме ориентира защото и тя има деца в училищна възраст.

                        Comment

                        Working...
                        X