Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Представяне на Ралица - Приятно ми е...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

    Ама доколкото разбирам те не са живели заедно...не и в продължение на 1 година

    Аз малко стрелям напосоки, но може да си струва да провериш по чуждите форуми как става с подаването за ПР и "arranged marriage". Там със сигурност не се живее заедно преди брака, те даже и не се познават преди брака но имаше сума ти теми от основно индийци които подават за виза и искат да включат в апликацията и бъдещият партньор (когото са виждали 1-2 пъти за по 20-30 минути)...

    Comment


      #17
      Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

      Дано тази информация ти помогне, за Австралия е, но все пак... ние също сме без брак, но имаме общо дете, адрес и ако нещо още искат ще им покажем банков документ и една застраховка, въпреки че хич не ми се ще да давам за превод толкова големи документи с конфиденциална информация...
      Overview A person is a member of a couple (1.1.M.120) under the SSAct, if they are legally married, in a registered relationship, or in a de facto relationship and are not living separately and apart on a permanent or indefinite basis.


      Още един линк, този път за,видове доказателства
      http://myaccessaustralia.com/partner...-309-100-visa/
      Last edited by benitabeni; 22-02-16, 23:29.

      Comment


        #18
        Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

        също може да включите придружителни писма от 2-3 приятели, които ви познават и биха потвърдили връзката ви.
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #19
          Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

          Да, Мустакар, и ние това си мислехме, че би помогнало...може би дори и писма от родителите ни (не ми се иска да ги намесвам, но ако това би допринесло за положителна оценка )

          Comment


            #20
            Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

            Може би можеш и да кажеш че в БГ и/или Тайланд не бихте могли да живеете заедно заради дискриминация и обществено неприемане на връзката ви?

            Не знам как е в Тайланд, но щом е трябвало да живееш в БГ досега заради магистратурата можеш да изтъкнеш че много сте искали тя да дойде да живее с теб, но сте се притеснявали от общественото мнение - азиатка, жена, коментари, съседи, дискриминация, abuse. Тя и затова досега не е идвала в БГ ами ти си ходила на гости.

            Схващаш ми идеята надявам се

            Comment


              #21
              Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

              Схващам идеята и съм напълно съгласна с предложението.
              Това за дискриминацията мисля да го напиша в придружителното писмо, в което ще изтъкна, че сме се насочили към НЗ, защото тя вече е била там и е разбрала колко толерантни са новозеландците...нещо такова

              Comment


                #22
                Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                Написано от rali
                Доказателства, които може да предложим са: лична кореспонденция (писма, колети, имейли, скайп, фб..), веднъж през 2011 съм и изпращала пари чрез western union и си пазя бележката; самолетни билети от почивки в ТХ; общи снимки...
                Задължително това. Абсолютно важи и го приемат, даже при нас го поискаха съвсем официално, след като решиха, че брачно свидетелство + бебе не са достатъчни. Всякаква кореспонденция която успееш да подредиш и да приложиш определено ще ти е в полза. Както и снимките от почивки, билети, резервации.
                Каквото казва Мустакар, също официално го искаха - придружителни писма от приятели и роднини, в който да се казва, че наистина ви разпознават като двойка и сте много готини и т.н.

                Comment


                  #23
                  Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                  На мен ми е много странно, че не признават двойките с брак, пък и с дете, и им искат допълнително доказателства...много са мнителни
                  Писмата и снимки на колетите лесно ще ги приложа - имат си и дата на пощенското клеймо. Интересно ми е обаче как да докажа скайп разговорите и чатовете/а също и fb/ и по какъв начин да им ги представя? Копирам съобщения или...? Все пак това е лична кореспонденция..Смея да твърдя обаче, че не е минавал ден без да си пишем, което би било доста добро доказателство.

                  Comment


                    #24
                    Re: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                    Бебе се прави за минути.
                    Брачно свидетелство се взема също за минути.

                    Да живееш с и да търпиш твар 1 г. под един покрив, определено показва commitment.

                    Един приятел германец тук в Окланд спонсорира приятел китаец, който летеше в продължение на половин година всеки уикенд от Крайстчърч до Окланд (и накрая се премести в Окланд). Показа на имиграционните един стек бордни карти от тези 6 месеца и признаха времето, въпреки че не са живели заедно първите 6 месеца.

                    Понякога, ако са живяли заедно по-малко от година, имиграционните дават условна виза на кандидатите като условието ще се махне, след като изтече пълната година, но това е по-скоро по изключение и не бива да се разчита...

                    Comment


                      #25
                      Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                      актуална информация за de facto relationship (от днес, за Оз) - финансов аспект на връзката (общи сметки, общи кредити, общи задължения, дневни разходи); nature of household (че се грижим заедно за детето и че имаме равни отговорности в домакинската работа); социална страна на връзката (представяне пред приятели, statement от семейството, присъствие по събития); commitment to each other (това го разбрах като да направим клетвена декларация като опишем връзката си). Всичко това го искат нотарирано и преведено...
                      това е изискване от мигационнте власти, дано помогне като ориентир

                      Comment


                        #26
                        Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                        Написано от rali Виж мнението
                        Интересно ми е обаче как да докажа скайп разговорите и чатовете/а също и fb/ и по какъв начин да им ги представя? Копирам съобщения или...? Все пак това е лична кореспонденция...
                        Засега не го мисли това, гледай да са ти под ръка, а когато ти назначат кейс офисър той ще ти прати инструкции и вече с него ще можеш да обсъдиш как точно да му ги представиш. ПО принцип са доста отзивчиви и дават съвети, защото все пак и те искат да си свършат работата и да отметнат една задача по-малко

                        Comment


                          #27
                          Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                          Написано от benitabeni Виж мнението
                          актуална информация за de facto relationship (от днес, за Оз) - финансов аспект на връзката (общи сметки, общи кредити, общи задължения, дневни разходи); nature of household (че се грижим заедно за детето и че имаме равни отговорности в домакинската работа); социална страна на връзката (представяне пред приятели, statement от семейството, присъствие по събития); commitment to each other (това го разбрах като да направим клетвена декларация като опишем връзката си). Всичко това го искат нотарирано и преведено...
                          това е изискване от мигационнте власти, дано помогне като ориентир
                          А детето от двамата ли е? извинявам се за въпроса

                          Comment


                            #28
                            Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                            Да, и двамата сме й родители... удостоверение за раждане и еднаква адресна регистрация не им е достатъчна, искат и други доказателства... всъщност те не успорват биологичната ни връзка с детето, просто искат искат да са сигурби, че имаме и друго общо освен детето...

                            Comment


                              #29
                              Отг: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                              А освен финансовата част която се доказва с разни документи издадени от тук и там, другите неща декларации свободни съчинения ли са?

                              Comment


                                #30
                                Re: Представяне на Ралица - Приятно ми е...

                                Да, и колкото по-свободно и по-автентично - толкова по-добре!

                                Comment

                                Working...
                                X