Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нестабилност на форума

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Нестабилност на форума

    Извиняваме се на всички, че форумът има малко проблеми в момента и нещата се губят. Моля, ако пишете дълго мнение да го пишете в текстов редактор преди да го публикувате, защото може се загуби. Работи се усилено по въпроса.

    #2
    Отг: Нестабилност на форума

    Пиша тук да не пускам нова тема...
    Нещо става, защото получавам имейли в пощата, с която съм се регистрирала тук, че имам ново ЛС, но с warning! не отваряй този имейл...
    някой знае ли какво става?
    също така, наскоро се е появил някакъв кошмарен криптолокър вирус, който ти криптира всички файлове?!??!

    Comment


      #3
      Re: Нестабилност на форума

      Здрасти - пак нещо не е работил мейл сървърът сума време (може би някъде от края на март) и сега го рестартирах и почнаха да валят емайли, които са седяли на опашка. Мейлите, които се изпращат нямат прикачени файлове, и единствено на регистрационния трябва да се кликне.

      Останалите са само информативни, и дори да имат линк, той ще е към нещо от форума и няма нужда да го кликвате. Само влезте във форума и можете да видите какво се е случило.

      Извинения. Трябва да измислим как да следим дали мейл сървърът работи.

      Comment


        #4
        Отг: Нестабилност на форума

        Ники, аз реално съобщения сега нямам входящи като вляза тук... самите имейли са ми със заглавие warning! тях директо ги трия... както и да е

        Comment


          #5
          Отг: Нестабилност на форума

          Не знам дали е само при мен проблема, но имам следните проблеми с текстовия редактор към форума:
          1) Copy/Paste не бачка като хората. Трябва да се пейства с десен бутон
          2) При пействане на текст се сменя шрифта на отделни пасажи
          3) При писане на текст се губят букви
          Голяма мъка шъ знайте.

          Comment


            #6
            Re: Нестабилност на форума

            Може ли да напишеш с кой браузер работиш?
            Опитал ли си с друг браузер и същия ефект ли има?
            Кога за първи път си забелязал това "поведение"?

            1 и 2) може да се пейства с Ctrl-V, НО ако пействаш от уеб страница ще се пейстне и форматирането, което може да е (или да не е) желателно. В Хром аз пействам с десен бутон и "Paste as plain text"
            3) Много странно...

            Ако пишеш нещо по-дълго, препоръчвам да си го напишеш в текстов редактор и после да го копираш във форума преди да го изпратиш.

            Comment


              #7
              Отг: Нестабилност на форума

              Аз също съм имала тези проблеми, дори бях писала преди време. Интересното е, че ми се случва само през компютър (стационарен, лаптоп), без значение от браузъра. Най-често по т.3. През мобилен телефон с и без тапаталк нямам проблеми и го предпочитам.

              Comment


                #8
                Отг: Нестабилност на форума

                Криптовируса е прихванат най-вероятно при включване на флашка, отваряне на файл от мейл атачмент или заразен файл от локалната мрежа. Тук добре е описано какво представляват: http://www.tempus.bg/kriptovirusi_n17_l4.html Аз работех миналата година като IT специалист в международна компания, където отделяха голямо внимание на сигурността. И въпреки това служебния ми лаптоп се зарази (добре, че преди това си бях прехвърлил информацията и тъкмо напусках). Според мен единственето спасение е да се премине на някакъв Линукс (пр. Zorin OS, MaxOSX(BSD), Ubuntu, CentOS, Suse и т.н). http://www.tecmint.com/big-companies...g-on-gnulinux/

                Това с губенето на големи съобщения предполагам, че е някаква таймаут настройка за логин на сайта. Често съм губил големи теми, но се научих да ги копирам в паметта, преди да ги изпратя (ctrl+a, ctrl+c, relogin..). Приятно ме изненада autosave опцията, която работи.

                За copy-paste проблемите опитайте с изчистване кеша на браузера, проверете настройките на клавиатурата, евентуално ъпгрейд на браузера или пробвайте с друг браузер. Досега несъм имал проблеми с Firefox под Linux, MacOSX и Windows 10. Интересно, че Гугъл съобщава за проблеми с Windows 7 https://www.google.bg/search?q=windo...Oc-z8wfj_YCADQ
                Last edited by pooh06; 16-06-16, 22:10.
                "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                Comment


                  #9
                  Отг: Нестабилност на форума

                  Преди да ме заплюете в лицето, да кажа че пиша от служебния лаптоп и нямам избор.
                  Ползвам Internet Explorer
                  т.е. наълно заслужавам да бъда заплют в лицето.
                  Ctr+V изобщо не бачка. Става с десен бутон така че не е голям проблем.
                  Проблеми с шрифта май има когато се пейства от Word и има номерация или булети.
                  Дразнещо е но зе преживява.
                  Относно загубата на букви: забелязъл съм че се отключва при първото натискане на backspace. После всеки 5-6 клавиш изчезва.
                  Не че е болка за умиране. Ползвам друг редактор и пействам (с десен бутон) текста.


                  Опааа... сега видях че и емотиконите не бачкат! Таквоз замо в Новозеландски форум може да видиш. Ходи после емигрирай (това беше майтап, ама няма емотикон как да сложа)


                  Comment


                    #10
                    Re: Нестабилност на форума

                    Пълна траджедия - Internet ExploDer е! Ужасно е наистина. Направих проба с Edge и IE11, последният прави проблемите, които Сашо описва. Нито емотикони, яде букви и т.н. Няма решение, ползваме сравнително стар ВБюлетин форумен софтуер, който купихме 2012 и засега нямаме намерения да го обновяваме (в близките 1-2 г поне).

                    Пействане:
                    Ако не искаш да има форматиране и не искаш да сменяш браузер, то ще ти се наложи да копираш първо в обикновен текстов редактор като Notepad и оттам да прехвърляш във форума.

                    Препоръчвам Хром, обаче - той може да се инсталира без админ права на всеки компютър. Там с десен бутон може да кажеш, че искаш да се пейстне само plain text. И няма да има проблем. Firefox и той се държи прилично, тъкмо пробвах.

                    Comment

                    Working...
                    X