Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Представяне - Господинови

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Представяне - Господинови

    Здравейте,

    От известно време започнахме да се интересуваме от процедурата за имиграция в Нова Зеландия, къде от отчаяние от ситуацията в България и нейното бъдеще, къде от интерес по новото и неизвестното. Нова Зеландия ни харесва изключително много като природа, климат и място за живеене с оглед мултикултурната среда.

    Казвам се Георги, съпругата ми - Калина, аз съм на 37, а тя на 33 години. И двамата сме вишисти - аз съм икономист (бакалавърска степен икономика на индустрията, магистратура - стопанска логистика), съпругата ми е адвокат. И двамата сме с над 7 години стаж по специалността. Имаме и детенце на 1 год.

    При попълване на EOI се запитахме кой да е водещият кандидат, предвид това че английският на съпругата ми е по-добър (тя има Cambridge Advanced и Toefl със 105 от 120 точки). В тази връзка, задължителен при кандидатстване ли е IELTS?

    Тъй като още сме в самото начало (и доста въздишаме по природните дадености ), ще сме благодарни на всякаква подкрепа и напътствия!

    Поздрави,
    Георги и Калина

    #2
    Re: Представяне - Господинови

    Добре дошли Георги и Калина!
    Ще намерите информация тук за всичко, което ви интересува.

    Най-вероятно е по-добре Георги да е водещ кандидат, защото не мисля, че юридическа специалност може да се трансферира лесно.

    ИЕЛТС не носи точки за разлика от имиграцията в Австралия и е необходимо само 6.5 среден резултат. Другото е да погледнете специалностите си в списъците с търсените професии. Оттам вече може да се правят изводи как да се кандидатства.

    Поздрави

    Comment


      #3
      Отг: Re: Представяне - Господинови

      Написано от NikiG Виж мнението
      Добре дошли Георги и Калина!
      Ще намерите информация тук за всичко, което ви интересува.

      Най-вероятно е по-добре Георги да е водещ кандидат, защото не мисля, че юридическа специалност може да се трансферира лесно.

      Поздрави
      Благодаря и добре заварили.

      какво имаш в предвид под "трансферира", трябва задължително да минем през NZQA ли? Това като цяло ми е доста неясно.
      И още нещо освен резултата от IELTS, ще имаме ли евентуално пак интервюта по телефон/skype?

      Comment


        #4
        Отг: Представяне - Господинови

        За NZQA - да, инъче няма точки. Ако съберете достатъчно точки, изтеглят ви от пула и след това представите необходимите доказателства, които да удоволетворят case officer-a, тогава ще ви насрочи интервю ( по телефона - не по skype ), което реално ще оформи крайната му оценка.
        При нас интервюто беше само с водещия кандидат ( с мен ).

        Comment

        Working...
        X