2 от 10 ПърваПърва 1234567 ... ПоследнаПоследна
Показани резултати 11 до 20 от 93

Тема: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и цени

От
    Sydney
    Полезно
    14
    Полезен 87 пъти в 58 мнения
    Блог статии
    1

Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

Не познавам НЗ системата добре, но искам принципно да направя една препоръка въз основа на опита от ОЗ.

При условие, че 140 точки са достатъчни за покана защо е трябвало да клеймваш 175? - Нали разбираш, че ако след доказването се издъниш дори и на един от клеймовете - гърмиш и губиш парите.
    Вярно със 175 точки ти се гарантира веднага изтегляне, но алтернативата да почакаш няколко седмици и да си по-сигурен в доказването, мисля си заслужава.

По разумно е било като попълваш ЕОИ, там където не си сигурен от 2 възможности да избереш тази която носи по-малко точки. Препдполагам поне на няколко места си имал тази възможност. Като те поканят със 140 или 145 точки, а ти докажеш 175 няма проблем.

И аз споделям мнението че няма да ти се размине без NZQA. То донякъде и това щеше да ти даде по-добра представа какви точки можеш да клеймваш.

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    169
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

Не се опитвам да те разубедя, а да те мотивирам Ще успееш - имаш абсолютно всичко налице. Най-вероятно няма да е лесно както и при мен по ред причини. Прочети нещата тук и ще видиш какво се случва. Ще се радвам да отговоря на практически въпроси. На мен процедурата ми отне 7 месеца, заради въртели. Точките ми бяха намалени, но пак успях да се впиша.

Да върна малко времето назад и да припомня една много стара моя тема на почти 5 г вече:

http://forum.all.bg/showflat.php/Cat...20#Post2763671

Един стар бюджет със записки, който щях да използвам за интервюто. Наем за апартамент в Окланд в момента е $450-$500 за окей двустаен (разбирай малък):

Item Monthly price Comments Company
    Rent $1,505.00 @350pw
    Electricity $120.00 @450kwh/month Powershop
    Water $65.00 @400L/day Normally the water should be included in the rent. However, in some places it is metered. Worst scenario is: access daily charge ($1-$1.50/day) + metered water
    Heating?
    Food/Supplies $440.00 If you are frugal enough, you can easily spend no more than $300/month for 2 people; do not buy from superettes, convenience stores Pack'n'Save, Local grocers
    Transport $160.00 varies, use public transport, carpool
    Internet $85.00 Orcon Purple+ www.orcon.net.nz Slingshot.co.nz, Orcon.co.nz; best is cable net in Wellington and Christchurch
    Cell Phones $100.00 varies, use prepaid 2degreesmobile.co.nz
    Clothing $75.00 Clothing is expensive, so this estimate may be inaccurate.
    Banking fees $15.00 sign up for electronic banking - free Westpac
    Total $2,565.00
    Annual Net $30,780.00
    Weekly net cost $589.66
    Gross annual $38,000.00
    Gross/Net 1.23 taxes average 23% up to 45K and a bit more over that

3. Следните 2 потребители намират мнението на NikiG за полезно:

bvcacc (29-12-15),pooh06 (22-12-15)

От
    Auckland, NZ
    Полезно
    1
    Полезен 41 пъти в 24 мнения
    Блог статии
    10

Относно разходите по придобиване на виза през 2012-2013 за мен и жена ми: USD 6,000
    Билети и пари на първо време: USD 10-15,000
    Общо за начало: около USD 20,000
    Относно разходите на годишна база: имам написана една блогстатийка. Ето извлечение:
    разход забележки Годишна база
    Наем Скромно жилище в немайорски район 25,000-30,000
    Храна Ядене в къщи и сандвичи от вкъщи, купуване само на промиция в голям супермаркет 8,000
    Дрехи и обувки От народен магазин 1,000
    Транспорт $5 в една посока 6,000
    Интернет и GSM 2,000
    Ток и вода Отопление с юрган, охлаждане с отворен прозорец 2,000
    Пътуване до България 6,000
    Други неотложни 1,000
    Общо 56,000

Необходим семеен доход: 56,000/0.75=$75,000

Може да се пести от транспорт и от пътуване до България. Така може да смъкнете дохода до около $50К.
    С по-малко ще живеете много мизерно, особено що се отнася до битови условия.

ПП (офтопик) Баба ми разправяше какво е било в България през 1937. Започнала да ръботи на 14 години в тъкачна фабрика и стандртния работен ден бил 12 часа. Каза ми: добре че дойдоха немците да въвведат 8 часов работен ден и здравни книжки.

5. Следните 4 потребители намират мнението на Sasho за полезно:

Jorje (29-12-15),MyCTaKaP (02-01-16),NikiG (29-12-15),pooh06 (12-02-16)

Полезно
    46
    Полезен 26 пъти в 21 мнения

На 10.01.2016 получих писмо по пощата, в което пише че кандидатурата ми за EOI е избрана и по случая ми ще бъде назначен служител от UK. Очаквам да ме потърсят скоро.

Полезно
    46

Вече месец след това писмо нищо не се случва. Възможно ли е да не могат да се свържат с мен поради някаква причина (пр. голям брой кандидатури, загубени апликейшън форми или бог знае още какво)?
    Започвам да си мисля, че кандидатстването ми за НЗ е грешка и пари на вятъра.

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    169
    Блог статии
    35

За емиграция е нужна много дебела кожа. Ти още не си започнал процеса и вече говориш за отказване. Приготви се за много врътки. А като почне играта след като подадеш молбата след поканата за жителство дето ще ти искат документи на час по лъжичка, на ден по паничка, и като им ги дадеш 2 седмици нищо не се чува и после пак. Лондон е доста натоварен, особено след празници:
    http://www.immigration.govt.nz/branc...ocessingtimes/

Пише 20 работни дни, които изтичат горе долу сега. Може съвсем учтиво да попиташ дали е назначен кейс офисър зс твоето изтеглено ЕОИ. Но съветът ми е да изчакаш още 2 седмици. Тези 20 дни са условни. Мен ми писаха след 2 седмици само. После изведнъж млъкнаха и се оказа, че кейс офисъра ми си е бил камшика. После ми се падна някаква кукундрела дето въобще не й пукаше и накрая успях да получа заветната покана и костваше доста усилия докато убедя новия кейс офисър, че ставам за живот, но ето ме тук. Колко пъти губих надежда и се чудех дали си заслужава, само аз си знам. Но всеки проблем се решава като го разбиеш на малки задачки, даваш си срокове и държиш отворена комуникация и информираш отсрещната страна за прогреса си без да очакваш същото от тях. Помисли че на тях им попадат сигурно поне 20 нови молби на седмица и това само от ЕОИ. Ами студенти, ами работници, ами туристи и т.н. Да това им е работата, но едно е сигурно - никой не си дава зор. Не се впрягай чак толкова и ти

9. Следните 3 потребители намират мнението на NikiG за полезно:

benitabeni (12-02-16),MyCTaKaP (13-02-16),roshavbg (12-02-16)

От
    Auckland, NZ
    Полезно
    1
    Полезен 41 пъти в 24 мнения
    Блог статии
    10

При мен се получи изключително гадно. Получих имейл след 1 месец от някакъв чиновник че ми е назначен кейс офисър. Чаках 2-3 месеца и все нищо. Накрая им писах и този път кейс офисъра ми писа че ми бил пратил и-мейл, преди два! месеца с искане на документи на който аз не съм отговорил. Даже ми прати копие от имейла. Сигурно няма да ми повярвате ама имаше следи от фалшификации вътре (различни шрифтове и формат на дати). Тя каза че срокът за отговор бил изтекъл, но се съгласи да ми даде отсрочка. Аз после мислех да я репортвам в НЗ за корупиця, ама като знам реакцията им по един друг случай се отказах.
    Така че като изтече срока, най добре ги подсети.

11. Следният потребител намира мнението на Sasho за полезно:

pooh06 (14-02-16)

Полезно
    46

Благодаря за съвета. Проблема е, че незнам къде да пиша? Доколкото си спомням в писмото, което получих няма мейл или адрес и телефон за обратна връзка - дано да греша.

Редакция: Намерих следните мейли от сайта

http://www.immigration.govt.nz/migrant/general/aboutnzis/contactus/

info[кль0мба]iaa.govt.nz, ttslondonnz[кль0мба]ttsvisas.com

Колкото и невероятно да звучи съм склонен да ти вярвам, особено след като съм потърпевш. На сайта пише, че са заети, но времето за обработка е 10 дни. Като знам какви колеги съм имал в интернационални корпорации дори мога да приема и версията, че някой не си върши работата и дори това в определени случаи може да се класифицира като престъпление.

С чиновниците в Нова Зеландия, както изглежда може да свържеш по телефона. Но се опасявам да не е просто някой IVR (Интерактивен Воис Респонс "тел. секретар"), където зацикляш из менютата с надеждата някой да се обади. Нямам идея дали някой е пращал и получавал отговор по пощата, но наистина съм на път да се откажа, като гледам как действат.

В днешния празник на любовта и виното се сетих много хубави неща, които съм преживял - несъм черноглед. И най-добре са се случвали нещата без да ги планирам, някак от самосебе си. Когато това не е така някак си го приемам като знаци на съдбата, че може би несъм взел правилно решение и че това не е за мен.

Отивам да изпия чаша вино за ваше здраве, да става каквото ще ;-)
    Последна редакция от pooh06 ; 14-02-16 в 23:54

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    169
    Блог статии
    35

Опитай londonbranchfeedback@dol.govt.nz

А иначе си надушил правилно. Пиши до тези ттс: http://www.immigration.govt.nz/branc...ontactDetails/

Успех!

14. Следният потребител намира мнението на NikiG за полезно:

pooh06 (17-02-16)

Полезно
    46

Мерси за мейл адресите. Малко по-добре съм след кратката почивка и подкрепата от ваша страна. Днес пратих мейл до UK офиса + cc., като получих автоматичен отговор, че ще бъда контактнат по телефона или email до 1 | 3 работни дни, съответно от info[маймунка]iaa.govt.nz | info[маймунка]mbie.govt.nz

Хвърлям междувременно по едно око и на обявите, но много ме притеснява, като започнат отначало с:

To apply for this role, the following are essential:

• You must be eligible to work in NZ.
    • You must have a clean criminal record.
    • You must have excellent spoken and written English

Хайде, още несъм се провинил криминално, въпреки провокациите в БГ. Английския не ми е в стихията, но ще се справя. Но кой ли ще е този работодател, който ще ме чака месеци наред да взема заветната виза?
    Последна редакция от pooh06 ; 18-02-16 в 00:43 Причина: грешен линк

2 от 10 ПърваПърва 1234567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. Самолетни билети до НЗ - цени и опции
    От MyCTaKaP в раздел Подготовка преди да тръгнем
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-17, 17:20
  2. Цени на стоките
    От MyCTaKaP в раздел Работа, жилища, образование, банки и други
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-15, 22:10
  3. Skilled List categories
    От zhivbors в раздел Оценка на шансовете и планиране - НЗ
    Отговори: 0