Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и цени

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

    Ако е само формуляр за учител, попълни го (стига да не искат много допълнителни документи). Изпрати и придружително писмо както си го намислил да им кажеш, че ПРЕДПОЧИТАШ да НЕ те оценяват като учител (бъди безкрайно мил и дипломатичен), защото оценката им би трябвало да е безпристрастна - тоест те трябва да оценят това, което виждат без външна намеса, подсказки/намеци. Ако има запек ще е в твой ущърб, затова играй хорото, както са го повели

    Има два вида адрес: а) пощенска кутия и б) физически адрес. На а) не може да пращаш писма с обратна разписка/по куриер и т.н. На б) може да пращаш всичко. Въпросът е: а) същият адрес ли е, който е публикуван като опция за пращане на първоначалните документи? Ако да, тогава може да пратиш на физическия, ако ползваш куриерска служба. Иначе си ползвай смело пощенската кутия.

    Как стои въпросът с преподаването не знам. Нo в списъците не видях нищо за учители. Нищо не пречи да се сертифицираш и за учител (може да го споменеш живо-здраво в интервюто за жителска виза).

    Comment


      #47
      Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

      Беше само формуляр, но какъв.. питат едно и също нещо по няколко начина. Отне ни сериозно време и усилия да отговорим. По щастливо стечение на обстоятелствата имах 2 академични изяви в международни конференции на тема креативност в обучението на таланти по Математика. Явно първоначалните ми опасения, че ще се хванат затова, че в дипломата ми пише Учител, вместо DBA (MIS) се оказаха вeрни. Най-много ни затрудни как да опишем педагогическата си практика, но това е една друга тема.

      Адреса до пощенската кутия е същия, затова пуснах пратката отново до адреса за куриери. Наложи се все пак да приложа кратко описание на документите, тъй като би било трудно да се прецени праволинейно доколко обучението ми в UK и учителският ми стаж в БГ отговарят на техните стандарти. Учтиво помолих да дадат приоритет на DBA професията пред Учителската, предвид вписаното в EOI. Тъй като времето напредна, попитах и за мейл нотификация при нужда от допълнително забавяне на оценяването. Така по-лесно мога да приложа референция към ITA апликейшъна. Следващите две седмици ще подготвим и пратим ITA документите.

      btw. изтичат ми едни точки от хотелски програми (бонус от предишната работа) за 7 безплатни нощувки, та се чудя дали да не ги ползвам предварително за резервация? Доколкото успях да видя първоначалното настаняване и търсене на квартира отнема време. Знам, че е лудост да се предвиди как ще се развият нещата и кога ще се заминава, но така или иначе ги губя тези точки.. така де - пътуването с цел почивка си е разход, а в момента сериозно гледаме към НЗ и пестим, планираме и се надяваме.
      Last edited by pooh06; 20-04-16, 00:10.
      "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

      Comment


        #48
        Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

        Някой знае ли дали NZQA имат мейл за директна комуникация с тях, за да спестя време и излишни обяснения?

        Конкретната причина да питам за такъв е, че постоянно ми искат някакви документи, които нямам и няма как да им предоставя. В последния си мейл по пощата им изпратих всичко каквото имам и описах цялата ситуация с обучението си в UK - Socrates-Erasmus exchange student.

        Миналата седмица получавам писмо, в което отново ме питат да им провайдна следното:
        "To assess the Certificate in Education from Brunel University we will require a formal award certificate and original transcript / marksheet stating what subjects / modules you completed towards this qualification."

        Но в конкретния случай това е неприложимо: Писах в UK дипломната си работа, която представих и защитих в Брунел (Host institution) и Русенски Университет (Home Institution). Дадох им уверение, че съм бил full-time студент в Брунел и оценка на дисертацията от Брунел, която защитих първо в Брунел и след това в РУ. Дефакто award certificate се явява дипломата ми от РУ, а marksheet е абстракта на дисертацията.
        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

        Comment


          #49
          Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

          не е по питането ти, но според мен изобщо не е трябвало да споменаваш Еразъм програмата. Почти съм сигурна, че идея си нямат за какво иде реч щом ти искат тези неща. Гледа се кой университет е издал дипломата.

          Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

          Comment


            #50
            Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

            Разбирам фрустрацията ти и предполагам няма емайл. Интересното е, че емайлите на служителите в NZQA следват шаблон:
            име.фамилия@nzqa.govt.nz

            Сега погледнах сийката дето ми изпрати фактура за платена такса и моя оценител. И двамата следват горния шаблон - ако имаш имена на някой, може директно да изпратиш емайл.

            Не се възмущавай или притеснявай. Обясни им както на нас си го обяснил и им спомени, че този сертификат не е предмет на искането ти за оценка и че нямаш физическата възможност да го поискаш от Англия.

            Comment


              #51
              Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

              Обучението ми в UK беше важна част от моя живот и съответно споменах този факт в EOI апликацията. Това е достатъчно условие, за да си спестя IELTS тестовете, а в известен смисъл показва и съответствие между бакалавърската степен по Математика в BG и UK. В документите, които предоставих на NZQA пише Full time student и Associate program in Mathematics. Навсякъде по света лекарят е лекар и учителят - учител. Не им се сърдя, че са праволинейни, но тайно се надявам ощетявайки ме в едно да ми дадат друго.

              Що се отнася до общите мейл групи изглежда някой ги чете, защото нямам undelivery autoreply. А вчера отново пратих мейл с напомняне, че ми трябва шофьорската книжка и учтива молба да ми върнат съобщение, ако мейла ми е достигнал до тях. Ето, че достигна и получих отговор:

              Dear Asparuh


              Thank you for your response. NZQA does not assess incomplete qualifications and is therefore unable to assess your study at Brunel University. We will proceed with the assessment of your Master Of Science and Bachelor in Mathematics and Informatics qualifications. Please allow approximately 4-5 weeks for the allocation of your application to an evaluator due to a high volume of applications.


              Regards


              Qualifications Recognition Services
              New Zealand Qualifications Authority
              "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

              Comment


                #52
                Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                Контактнах професора си от Брунел и той ми съдейства, за да получа официален документ. Изпратих го по електронната поща до NZQA. Ако не получа потвърждение от тях, ще минат още седмица-две, преди да им препратя оригинала.

                Притеснява ме, че много се забавиха в оценката. Надявам се да се отчете факта, че съм учил на Английски като пълноправен студент и да не подценят бакалавърската ми степен от Русенски Университет. Вкарах се в едно приключение със споменаването на Еразъм и UK.. да видим къде ще му излезе края.

                "..This is to confirm that the above named was registered as a full time student from 01 February 2004 for one semester. He was enrolled on an Undergraduate Associate Study Programme in the Department of Mathematics; this programme does not lead to an award. He undertook project work, details of which can be found in the letter attached.."

                Edit: Малко след това получих мейл от NZQA, че немогат да оценяват обучения без получени дипломи, така че това няма да бъде признато.
                Last edited by pooh06; 16-06-16, 22:14.
                "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                Comment


                  #53
                  Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                  Say hello to the new Immigration website: https://www.immigration.govt.nz/new-zealand-visas

                  "We're excited to introduce you to Immigration New Zealand's shiny new website.
                  It has been designed with you in mind - to step you through the process of moving to New Zealand and to help you decide which visa best suits your situation.
                  The newly-written content makes it easier to figure out what you need to do, and when. And the site's new responsive design means you'll be able to find what you're looking for on your tablet or smartphone."

                  пс: Определих дата за заминаване следващата година. Дори си платих хотела.. Остава да понатрупам още малко опит и капитал дотогава. И разбира се да получа визата, след известно чакане на оценката от NZQA ;-)
                  Last edited by pooh06; 27-05-16, 19:56.
                  "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                  Comment


                    #54
                    Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                    Ето, че се изтъркулиха неусетно 4 месеца от момента на получаване на Invitation To Apply (Application for Residence in New Zealand) поканата и следващата седмица трябва да пратим документите до UK. Изпитвам смесени чувства, но по-скоро съм позитивно настроен. От NZQA ми върнаха междувременно след молба шофьорската и трудовата ми книжки. Защо ли ми бе необходима трудовата - ами ненадейно ни приеха на държавна ясла и това бе един от необходимите документи за записване на детето в срок до 10 дни. Трудовата книжка по закона на Мърфи не пристигна навреме, а изваждането на нова е Параграф 22, но със служебна бележка от работодателя за изгубена трудова книжка+уверение и деликатен разговор с директорката ни записаха. Както и да е, NZQA потвърдиха писмено, че ще се забавят още малко с оценката. Днес писах на имиграционния офицер от UK с два въпроса - мога ли да изпратя ITA документите си само с NZQA ref. id. И другия въпрос беше свързан с това каква е пълната сума за плащане по ITA, за да я попълня във формуляра.

                    "However I am not sure what is the required total amount (INZ 1104, p. 50). Could you please confirm that this is correct:

                    1420 GBP Skilled Migrant Category Resident Visa, citizenship/living in Bulgaria
                    18 GBP Visa Application and Service Fee
                    16 GBP Courier Charges for Bulgaria (Zone 4)
                    -------------------------------------------------------------------
                    I enclose (amount) 1454 GBP"

                    --

                    "You may submit your application without the NZQA assessment but please ensure you provide confirmation evidence in that you have submitted an NZQA application and it is in process, in place of the actual NZQA assessment.

                    The fee should be 1420 GBP and whatever the associated service and courier charges are which I am not too sure of.

                    You can search the associated websites for TT Services or call the contact centre for further information on +64 9 914 4100."

                    --

                    Стори ми се странно, че във формуляра ме питат за номер на кредитна карта, имена, ЦВВ код.

                    Тъй като не намерих начин да преведа тази сума към офиса в UK, то предполагам, че ще си я изтеглят служебно. Важна особеност е, че плащането трябва да стане на една транзакция. Иначе според написаното ти връщат документите обратно.

                    Моля някой да потвърди как е успял да плати за ITA?
                    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                    Comment


                      #55
                      Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

                      Попълни си формулярът с детайлите за кредитна карта и не се притеснявай с детайлите и подпис (оторизация), че даваш правото да изтеглят парите.
                      Сумата изглежда правилна - те ще си изтеглят колкото им трябва. Само предупреди банката издател, че се чака по-голяма транзакция в британски лири, за да няма проблем като се опитат да теглят.

                      Отделно като му дойде времето ще трябва да пратите мигрантското леви за всички кандидати (при одобрение). Ако няма да пътувате никъде извън ЕС препоръчвам да пратите и паспортите. Така ще си спестите още едно пращане на документи като ви одобрят, а нова оторизация за мигрантското леви може да им пратите по емайл. Аз все така правех - пращам по емайл сканирано копие и после пускам обикновена поща (като в емайла им пиша, че пращам оригинал по обикновена поща).

                      Последно, правете си копия на ВСИЧКИ документи, които изпращате във вида, в който ги пращате - с подписите и всичко попълнено. Като пращате паспортите по ДХЛ трябва да упоменете, че пращате паспорт до консулска служба/посолство, за да не спрат пратката на митницата.

                      Comment


                        #56
                        Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                        Пратих по DHL към адреса упоменат в апликейшън формата. На другия ден документите бяха получени в UK. Само ми е интересно какви са тези, които препращат документите ми https://www.ttsnzvisa.com/ ? Очаквах да има някаква консулска служба, а не фирма представител на NZ на този адрес. Иначе всичко е точно - на мейла получих отговор от тях, че документите са пристигнали с тракинг номер и потвърждение за плащане:

                        TT VISA SERVICES LTD LONDON GB GBP 34.00
                        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                        Comment


                          #57
                          Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                          Месец по-късно няма абсолютно никакво развитие / ни вест - ни кост.. NZQA статуса си е все същия: "нищоправене". Писах по мейла на TT Services и имиграционния агент който отговаря за моя апликейшън, но нямам отговор.

                          Не ми се чака по някакви IVR-и, но нямам друг избор освен да звъня. Това цялото чакане ми действа доста демотивиращо и отново съм на път да се откажа. Дано да не е така с работодателите.

                          edit: Отнема около 6 месеца (+-3), така че си помислете добре, преди да пратите документи, които може да ви потрябват междувременно (пр. международен паспорт).

                          реф. https://www.immigration.govt.nz/abou...sa-application
                          Last edited by pooh06; 24-07-16, 12:37.
                          "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                          Comment


                            #58
                            Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                            бях писала - ветасес ги чакахме 18 седмици за приравняване, като се има предвид че кодовете на дисциплините бяха едно към едно с тези на същата специалност в Австралия...

                            Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

                            Comment


                              #59
                              Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                              Да оставим настрана NZQA, но и процесването на ITA апликеишъна ми се бави. Не е особен проблем, тъй като все още не сме се засилили да се махаме от България със семейството. Но ме дразни факта, че няма обратна връзка какво се случва и ако човек има планове хич не е добре, а времето си тече.

                              Edit: На 3 Август получих отговор (на мейл от преди 2 седмици) от Имиграционния служител с извинение за забавянето и потвърждение, че документите ми са получени от техния офис. Надява се скоро да получа отговор от съпорт тима за статуса на ITA апликеишъна ми. Предполагам, че се бавят поради ваканции - поне при нас е отпускарски сезон.
                              Last edited by pooh06; 07-08-16, 12:33.
                              "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                              Comment


                                #60
                                Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                                На 4 Август се появи ITA апликацията в Online Services портала и някакъв статус, който ме озадачи:

                                Visa Type | Decision | Application Number | Lodgement Date | Expiry Date
                                Resident | Failed Lodgements | **** | <empty> | <empty>

                                Статуса е "Неуспешно подаване". Предполагам, че има някакъв проблем с документи или не сме одобрени. Не са ми чарджили картата, което засега е ок.

                                Дали има някой, който е имал подобен статус и знае ли какво по-тoчно означава?
                                "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                                Comment

                                Working...
                                X