Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и цени

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

    За емиграция е нужна много дебела кожа. Ти още не си започнал процеса и вече говориш за отказване. Приготви се за много врътки. А като почне играта след като подадеш молбата след поканата за жителство дето ще ти искат документи на час по лъжичка, на ден по паничка, и като им ги дадеш 2 седмици нищо не се чува и после пак. Лондон е доста натоварен, особено след празници:
    Visit us to find out how to apply for a visa or NZeTA, employ migrant workers, and assist students and refugees.


    Пише 20 работни дни, които изтичат горе долу сега. Може съвсем учтиво да попиташ дали е назначен кейс офисър зс твоето изтеглено ЕОИ. Но съветът ми е да изчакаш още 2 седмици. Тези 20 дни са условни. Мен ми писаха след 2 седмици само. После изведнъж млъкнаха и се оказа, че кейс офисъра ми си е бил камшика. После ми се падна някаква кукундрела дето въобще не й пукаше и накрая успях да получа заветната покана и костваше доста усилия докато убедя новия кейс офисър, че ставам за живот, но ето ме тук. Колко пъти губих надежда и се чудех дали си заслужава, само аз си знам. Но всеки проблем се решава като го разбиеш на малки задачки, даваш си срокове и държиш отворена комуникация и информираш отсрещната страна за прогреса си без да очакваш същото от тях. Помисли че на тях им попадат сигурно поне 20 нови молби на седмица и това само от ЕОИ. Ами студенти, ами работници, ами туристи и т.н. Да това им е работата, но едно е сигурно - никой не си дава зор. Не се впрягай чак толкова и ти

    Comment


      #17
      Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

      При мен се получи изключително гадно. Получих имейл след 1 месец от някакъв чиновник че ми е назначен кейс офисър. Чаках 2-3 месеца и все нищо. Накрая им писах и този път кейс офисъра ми писа че ми бил пратил и-мейл, преди два! месеца с искане на документи на който аз не съм отговорил. Даже ми прати копие от имейла. Сигурно няма да ми повярвате ама имаше следи от фалшификации вътре (различни шрифтове и формат на дати). Тя каза че срокът за отговор бил изтекъл, но се съгласи да ми даде отсрочка. Аз после мислех да я репортвам в НЗ за корупиця, ама като знам реакцията им по един друг случай се отказах.
      Така че като изтече срока, най добре ги подсети.

      Comment


        #18
        Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

        Благодаря за съвета. Проблема е, че незнам къде да пиша? Доколкото си спомням в писмото, което получих няма мейл или адрес и телефон за обратна връзка - дано да греша.

        Редакция: Намерих следните мейли от сайта

        http://www.immigration.govt.nz/migrant/general/aboutnzis/contactus/


        info[кль0мба]iaa.govt.nz, ttslondonnz[кль0мба]ttsvisas.com

        Колкото и невероятно да звучи съм склонен да ти вярвам, особено след като съм потърпевш. На сайта пише, че са заети, но времето за обработка е 10 дни. Като знам какви колеги съм имал в интернационални корпорации дори мога да приема и версията, че някой не си върши работата и дори това в определени случаи може да се класифицира като престъпление.

        С чиновниците в Нова Зеландия, както изглежда може да свържеш по телефона. Но се опасявам да не е просто някой IVR (Интерактивен Воис Респонс "тел. секретар"), където зацикляш из менютата с надеждата някой да се обади. Нямам идея дали някой е пращал и получавал отговор по пощата, но наистина съм на път да се откажа, като гледам как действат.

        В днешния празник на любовта и виното се сетих много хубави неща, които съм преживял - несъм черноглед. И най-добре са се случвали нещата без да ги планирам, някак от самосебе си. Когато това не е така някак си го приемам като знаци на съдбата, че може би несъм взел правилно решение и че това не е за мен.

        Отивам да изпия чаша вино за ваше здраве, да става каквото ще ;-)
        Last edited by pooh06; 14-02-16, 23:54.
        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

        Comment


          #19
          Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

          Опитай londonbranchfeedback@dol.govt.nz

          А иначе си надушил правилно. Пиши до тези ттс: http://www.immigration.govt.nz/branc...ontactDetails/

          Успех!

          Comment


            #20
            Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

            Мерси за мейл адресите. Малко по-добре съм след кратката почивка и подкрепата от ваша страна. Днес пратих мейл до UK офиса + cc., като получих автоматичен отговор, че ще бъда контактнат по телефона или email до 1 | 3 работни дни, съответно от info[маймунка]iaa.govt.nz | info[маймунка]mbie.govt.nz

            Хвърлям междувременно по едно око и на обявите, но много ме притеснява, като започнат отначало с:

            To apply for this role, the following are essential:

            • [*=left]You must be eligible to work in NZ.
              [*=left]You must have a clean criminal record.
              [*=left]You must have excellent spoken and written English


            Хайде, още несъм се провинил криминално, въпреки провокациите в БГ. Английския не ми е в стихията, но ще се справя. Но кой ли ще е този работодател, който ще ме чака месеци наред да взема заветната виза?
            Last edited by pooh06; 18-02-16, 00:43. Причина: грешен линк
            "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

            Comment


              #21
              Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

              Да се намери работа, при тези условия е невъзможно... Събирай инфо и картотекирай:

              1) Обява, която принципно става за теб)
              2) дата на която си я видял
              3) изисквания (особено такива дето искат право на работа)
              4) ако си комуникирал с тях, какво и кога
              5) резултат от комуникацията

              По време на интервюто, интервюиращият ще се интересува дали си търсил работа. Ползвай картотеката - ако иска примери, дай му ще ги имаш така. Свържи се рекрутърите, които рекламират позициите - пиши директно общо, а не за конкретна позиция. Пиши, че си в процес на подаване на документи и се интересуваш дали има работодатели, които биха се съгласили да общуват с теб ПРЕДИ да имаш визата и БЕЗ УСЛОВИЕ да те спонсорират. Добави и това в картотеката. Това е достатъчно за да вземеш виза, а после вече може да търсиш с нея отдалечено работа и да правиш интервюта по скайп и т.н.

              Comment


                #22
                Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                Има странно развитие по случая - както може би писах по-рано системата изглежда пълна с дефекти. И най-вероятно нещо са променили междувременно или пък е някакъв вид стандартно извинение за по-сериозен проблем. Та ще трябва да се заредя с още малко търпение и да прекарам още час-два-три, за да попълня отново липсващата информация в подадения през Декември EOI. Доволен съм, че получих бърз отговор и внимание от Case Officer след изпратените мейли.

                Получих следните отговори:

                # На 18 Февруари от UK офиса / реших да не звъня и да изчакам още малко

                Please contact NZ call center at 0064 9914 4100 as they are open 24x7 now and have trained Immigration advisers to assist on such cases.

                # Днес от служител на
                mbie.govt.nz

                There has been an issue in trying to assess your Expression of Interest. Due to a change to the EOI system in December your EOI now appears incomplete as there are multiple sections incomplete (see below). Could you please access and edit your EOI and complete the sections that are indicated as not complete as demonstrated below. Please advise by return email when you have completed the incomplete EOI fields and resubmitted your EOI. Once you have done this I will proceed to assess your EOI.

                # Подписано ****
                IMMIGRATION OFFICER - Residence

                Immigration New Zealand, London Area Office
                Ministry of Business Innovation and Employment
                Last edited by pooh06; 22-02-16, 22:59.
                "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                Comment


                  #23
                  Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

                  Спокойно - по едно време в ОЗ системата даваше джава NullPointerException.
                  Хубавото е, доколкото ми става ясно от написаното, че няма да има нужда да те изтеглят наново - просто трябва да се попълнят липсващите части и чак тогава ще погледнат. Малко е кофти, че е трябвало ти да им пишеш, за да разбереш, че трябва нещо да свършиш, което губи време. Не се притеснявай - системите (включително и производствените - разбирай информационните системи) са пълни с дефекти и понякога потребителите им се използват като опитни мишки да се разберат дефектите и да се отстранят. Приеми го като част от непаричната цена, която трябва да платиш в преследването на заветната цел

                  Comment


                    #24
                    Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                    Значи проблема в момента е със запазването на данните от екраните, като например Трудовата история. Наложи се повторно да се върна към нея за редакция, тъй като бях объркал Job Type: вместо "Full-time job" съм избрал погрешка "Part time", а също несъм написал Headquarter за компаниите (макар, че вече това поле не е задължително) и така точките ми се намалиха с 15. При първоначалното зареждане на екрана, сървъра прекъсна и не изпрати цялата информация към браузера ми т.е. зареди се само половината от формата. При напускане на формата вероятно се запазват празни полета и нещо бъгва. При повторно зареждане установих, че ми липсва много от попълнената преди това информация.

                    Проблема се решава като скролираме непрекъснато, докато се зарежди всичко. След това попълваме последователно цялата страница и си проверяваме всичко, преди да натиснем <NEXT>. Като се върнем на <Summary> трябва да показва, че всичко е ОК, като накрая ще ни се появи EOI <Submit> бутона.

                    Заветната цел си струва - няма две мнения по този въпрос. Ето вчера в Булгаристан две коли мутри притиснаха и след това набиха брутално семейство мъж и жена за един натиснат клаксон в условия на пътна ситуация и агресивно шофиране.. Открива се "Технологичен парк" - поредната гола сграда / без държавна политика, концепции за развитие и активни действия. Всичко това ми действа супер депресиращо, защото няма изгледи за някаква позитивна промяна.
                    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                    Comment


                      #25
                      Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                      Приятно съм изненадан от ефективността на служителите след мейла и неочакваната покана. Неприятно съм изненадан от таксата и цените, които според мен трябва да са обявени на сайта, за да може човек да си прави сметка предварително.

                      Congratulations! Immigration New Zealand would like to invite you to apply for residence to New Zealand under the Skilled Migrant Category. This is your Invitation to Apply (ITA).

                      Пратиха ми подробно писмо с инструкции и документи. Дават ми 4 месеца, в които да изпратя форма за кандидатстване придружена от документи. Таксата е 1420 паунда или около 3500 лв (около 10 минимални заплати в БГ). Това ми дава зелена светлина да си търся работа.
                      "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                      Comment


                        #26
                        Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

                        Е как да няма цените:



                        Включително INZ 1028 формуляр:



                        Ето за жителство през Skilled Migrant Category за български граждани, живеещи в Европа:

                        London Branch
                        Fee/Levy Information
                        GBP
                        1,420
                        Branch Details
                        Office:
                        LONDON
                        Website: http://www.ttsnzvisa.com/GB/en/Home
                        Email: ttslondonnz@ttsvisas.com
                        Postal Address: London Area Office (VAC)
                        Visa Application Centre
                        TT Visa Services ltd
                        Burwood House
                        14-16 Caxton Street
                        London
                        SW1H 0QY
                        UNITED KINGDOM
                        Phone: +44 203 582 7499
                        Office Hours: Monday to Friday 9.00am to 4.00pm
                        Payment Methods
                        Personal Cheque
                        NO
                        Bank Cheque/Draft NO
                        Money Order NO
                        Cash YES
                        Credit Card YES
                        Other Please refer to www.ttsnzvisa.com for payment methods.
                        Payment Notes
                        • If paying by credit card: we must be able to take your application fee in a single payment within 2 days or your application may be returned.
                        Other Fees Charged
                        Other Charges Applicants must pay the visa application fee plus a service fee of £18 per application.
                        Other Fee/Levy Notes

                        Comment


                          #27
                          Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                          Ники, калкулатора показва 510 НЗ$ и човек може да се подведе, че това е тотала по придобиването на Skilled Migrant виза. Имах впредвид, че е могло да бъде направено простичко, а не човек трябва да се рови по хиперлинкове и документи - живота е твърде кратък.

                          Несъм някой мишкар и съм съгласен да си плащам, но всичко да бъде наред: да има детска градина за малката, да си карам колата по равен път, да има достойно платени лекари, учители, да се разчита на полиция, да виждаме спокойни и щастливи хора наоколо.

                          Гледам на емиграцията в известен смисъл като на вид предприемачество. Надявам се някой да сподели как е живота в Нова Зеландия и дали си струва инвестицията и какви са рисковете. Особено високо ценя статии на космополити като Сашо, работили в повече страни или хора, които са успели да се интегрират успешно в тази страна и най-вече на тези, които не са могли (защо?).
                          "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                          Comment


                            #28
                            Re: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и ц

                            Калкулаторът показва $510, ако избереш Expression of Interest.

                            Имаш още 2 плащания по-натам:

                            1) Invitation to Apply - ако те поканят да ПОДАДЕШ за жителство

                            2) Migrant Levy (на човек от апликейшъна) - ако си ОДОБРЕН за жителство

                            3) (Optional) Ако партньорът няма поне ИЕЛТС 5 английски (по около $1700 за всеки 0.5 ИЕЛТС под 5).

                            Оттук насетне, прави му сметката

                            Comment


                              #29
                              Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                              Сумата е солидна. 1420 на човек ли или и за двамата кандидати общо?
                              Но пък според мен напълно си заслужава да се плати сумата и да се замине. Не се отказвай, парите са много, но пари се изкарват, щастието и спокойствието в НЗ е важно

                              Аз имам една друго питане...ако вземеш Skilled migrant visa без оферта за работа, след като се замине за НЗ задължително ли трябва да се намери и започне работа по специалността или може и неквалифицирана работа да се работи?

                              Всъщност мисля, че намерих отговор на въпроса си. Ако се отпусне Job Search visa, доколкото разбрах трябва да се започне skilled работа. Но при Resident visa има ли ограничения?
                              Last edited by rali; 28-02-16, 17:57.

                              Comment


                                #30
                                Отг: Процедура за Skilled Migrant EOI - времена и

                                Сумата не е малка и нека да поясня веднъж завинаги процедурата, така както я разбрах в движение: При програмата за емиграция в Нова Зеландия не кандидатстваш директно за жителство (residence), а само си поканен да участваш! Процеса е постъпков, както е описал Ники по-горе и всяка стъпка се заплаща, като при това няма никакви гаранции за финален успех.

                                => стъпка 0 е така наречения EOI (Expression of interest) - заявление за интерес да емигрираме в НЗ, като сами даваме информация за себе си (онлайн 530НЗ$ или по пощата 680НЗ%). Резулта може да е отрицателен или ако сме избрани измежду другите кандидати (the pool), да получим покана да кандидатстваме за виза .




                                => стъпка 1 ITA (Invitation to Apply).

                                Следва верификация, че това което сме казали е истина. Цитирам информацията от една от 5-тте форми от ITA писмото, пратени ми по мейла (от което разбирам, че това е пълната сума за ITA апликацията). Разбира се биха могли да възникнат допълнителни разходи за превод, легализиране, верификация (NZQA), куриери, пращане на допълнителни документи изискани от Case Officer-a, (под въпрос) пътуване до UK за интервю (несъм наясно още дали предстои такова, но някъде бях чел) и др.

                                "The total cost for this application is £1420 which includes the application fee and immigration levy. You can pay by credit card (MasterCard or Visa) or cheque. You will also be required to pay a Visa Application Centre service charge and courier fee. Current costs, and the required form are available at www.ttsnzvisa.com."
                                => стъпка 2 (Migrant Levy)

                                Да приемем, че след всичките ходения по мъките сме одобрени. В този случай трябва да платим такси / аз ги приемам като разходи по издаването на самата виза: аз и съпругата ми по 143 паунда + дете под 5 години 72 паунда. Тук несъм наясно с нещо - дали слагат визите в българския паспорт или е някакъв самостоятелен документ? Какво се случва ако ми изтече паспорта - отново ли трябва да кандидатствам? И как въобще се става постоянен жител?

                                => Стъпка 3 (Опционална)

                                Аз съм попълнил в EOI, че сме учили full-time в UK, за което не се изисква IELTS. Но както казаха колегите от форума IELTS е много-много важен тест, който трябва да преминем успешно. Явно нещо съм изпуснал и не ми стана ясно тази сума (по около $1700 за всеки 0.5 ИЕЛТС под 5) един вид глоба ли е и къде на сайта им има информация за това?

                                --

                                Въпроса на Рали е напълно основателен, тъй като всички се притесняваме дали ще намерим работодател и дали ще се адаптираме на новото работно място. За съжаление още съм в България и трудно мога да отговоря. Но информацията на сайта казва, че има някакви 3 месечни рестрикции ако сме взели точки с оферта от работодател:

                                http://www.immigration.govt.nz/migra...rant/accepted/

                                Намирам съвета на Ники за много полезен и започвам търсене на работа от сега. И
                                при това за квалифицирана, поради разликите в заплащането и стандарта на живот. Предполагам, че ако нещо се случи междувременно бих могъл да започна неквалифицирана работа на първо време. Но също така предполагам, че всяка работа, която е регистрирана в информационните системи на НЗ може да бъде проследена от емиграционните власти. Оставам този въпрос отворен.

                                --

                                Колкото за отказването все още се двоумя. Имам какво да губя в България. В същото време излагам семейството си на риск ако направим въпросните разходи и нещо не потръгне. Дори продължавам да се чудя защо Нова Зеландия, а не Канада или UK? Логистиката също ще бъде проблем: да си оправим нещата в България преди заминаване, да съберем необходимата сума за няколко месеца напред, след това да се адаптираме в НЗ. Чета усилено какво казват по форумите, но никой няма да се похвали че е много добре или много зле поради посредствеността на това понятие, човешкото его и личната сигурност.
                                Несъм наясно ако вземем виза до колко месеца след това трябва да отпътуваме?
                                Last edited by pooh06; 28-02-16, 21:04.
                                "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                                Comment

                                Working...
                                X