Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Документи за оценка от NZQA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Документи за оценка от NZQA

    Благодаря, радвам се, че получавам такава огромна помощ тук

    Това съм го пропуснала в първия ми пост с необходимите документи:

    New Zealand Qualifications Authority (NZQA) requires. . . and all evidence of your work experience.

    Мога ли да го поместя в едно CV или е нужно някакъв официален документ?
    И относно CV-тата разбрах ,че има два вида такива - Work-Focused и Skill-Focused. Ако може някой да ми разясни кое кога използваме
    За NZQA е важно да покажа както какво съм работила, така и какви умения имам, свързани с работата. За кандидатстване за работа също (въпреки, че стажът в Бг едва ли ще им говори нещо, но все пак е важно да се посочи колко години имам в съответната област)..не се ли припокриват малко двата формата?

    Comment


      #17
      Отг: Документи за оценка от NZQA

      Стандартният превод е 1800 знака на страница с интервалите

      Comment


        #18
        Отг: Документи за оценка от NZQA

        Написано от rali Виж мнението
        Благодаря, радвам се, че получавам такава огромна помощ тук

        Това съм го пропуснала в първия ми пост с необходимите документи:

        New Zealand Qualifications Authority (NZQA) requires. . . and all evidence of your work experience.

        Мога ли да го поместя в едно CV или е нужно някакъв официален документ?
        И относно CV-тата разбрах ,че има два вида такива - Work-Focused и Skill-Focused. Ако може някой да ми разясни кое кога използваме
        За NZQA е важно да покажа както какво съм работила, така и какви умения имам, свързани с работата. За кандидатстване за работа също (въпреки, че стажът в Бг едва ли ще им говори нещо, но все пак е важно да се посочи колко години имам в съответната област)..не се ли припокриват малко двата формата?
        Няма официален документ за NZQA. Него/тях ще ги пращаш после до case officer-a. CV-work focused на английски е достатъчно. Като тръгнеш да си търсиш работа вече ще си го обработиш както искаш.

        Comment


          #19
          Отг: Документи за оценка от NZQA

          Благодаря ^_^
          Значи подготвям и CV, предполагам с всичко което съм работила, независимо, че не е свързано с дипломната ми квалификация.
          Case officer имаш предвид при кандидатстване за Skilled Migrant визата нали? Тъй като не събирам необходимите точки ( ), смятам първо работа да си търся и след това вече да кандидатствам за нея. Дано имам късмет с намирането на работа..
          И все пак да попитам занапред - тези официални документи за стажа може ли да са преводи на трудовата книжка или искат нещо повече?

          Comment


            #20
            Отг: Документи за оценка от NZQA

            Тони добре е написал чек лист,
            после пращаш на Ники с тънка молба да ти огледа придружителното писмо
            следват бири като дойдеш.
            *За последната част ще кажеш, че има най-малко мераклии.

            Аз да си вкарам редовната линия, че не е нужно да чакаш, за да кандидатстваш за работа. Може пък някой да те хареса междувременно и да реши да те чака докато се оправят документите
            Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

            Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

            Comment


              #21
              Re: Документи за оценка от NZQA

              За CVто - ако може да вмъкнеш и неща в позициите, които не са свързани с дипломата ти и ги направиш така, че да са леко свързани (ако е възможно), дори малко да преиначиш нещата ще е добре.

              Покажи във всяка позиция, че си работила с английски и с деца.

              ПРИМЕР
              Длъжност: Секретарка в склад на едро
              Какво си правила:
              1. Водила си международна конференция на английски
              2. Организирала си групи деца от местните градини да им показваш склада (аз като бях малък в Плевен от детската градина ни водиха в завода за алуминиеви отливки - не ми е никак притрябвало, но и до ден днешен го помня).

              Почти за всяка специалност може да измислиш подобни дейности

              Ако искаш може да ми пратиш като напишеш CVто да го прегледам и да го изгладя тънко. Обикновено пиша така, че да повлияя на мнението без четящия да се усети...

              Comment


                #22
                Отг: Документи за оценка от NZQA

                Момчета, какви бири..шампанско ще се лее като замина
                С удоволствие ще ти изпратя CVто да го прегледаш, Ники...отделям му много време, за да вмъкна колкото може повече информация, която би ми помогнала...

                Имам лек напредък в подготовката на документи. За да ми е спокойно и да не ме връщат от NZQA аз заверих документите при нотариус и ги дадох за превод. Превода стана готов за 5 дена, остана само да си напиша CV, cover letter и teaching practicum-а, който изисква доста информация относно образованието ми.

                И най-хубавото е, че се преборих да преведат специалността ми като Early Childhood Education with English language teaching

                Comment


                  #23
                  Отг: Документи за оценка от NZQA

                  Въпросче относно заплащане за връщане на дипломите. В сайта на NZQA видях следната опция:

                  Return of documents / courier fee (to return your original documents – not required if you provide a prepaid courier bag) NZ$41

                  Вие тази сума ли преведохте или заплатихте само на куриера, с който изпращате документите? Понеже аз доколкото разбрах куриерската такса излиза много по-скъпо от 41 долара...
                  Смятам с DHL да изпращам, за да е бързо и сигурно.

                  Comment


                    #24
                    Отг: Документи за оценка от NZQA

                    Интересното е наистина че куриерската такса е по-скъпа като изпращаш, но колкото пише в докс, точно толкова те таксуват навръщане - няма тън-мън. Ние за NZQA бяхме дали номера на картата и те си таксуваха - никъв проблем. Беше по същия начин и когато изпращахме паспортите до Лондон - платихме около 80лв за DHL от Бургас до Лондон, а после те си таксуваха нещо доста по-малко - около NZ$15-20 нещо такова ( колкото пише във Fee Appendix-a ).

                    Comment


                      #25
                      Отг: Документи за оценка от NZQA

                      Интересно, наистина...най-добре да си платя на тях 41 долара.

                      Попълних данните онлайн и стигнах до стъпка Плащане...за съжаление ми излиза Invalid Transaction..опитах два пъти...на третия (след като опитах с друг verification code) пък ми изписа Declined (5) . Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
                      Сигурна съм, че данните от картата са верни..таксата е 787 долара, което в бг валута го сметнах под 1 000 лева, които със сигурност имам в картата...

                      Comment


                        #26
                        Отг: Документи за оценка от NZQA

                        Каква е картата ? Да не би да не може да се правят ел. разплащания с нея ( то незнам издават ли още такива карти де ). Сложи малко повече пари вътре, за всеки случай - може при превалутирането някъде да има по-високи такси или нещо такова и да не ти достигат някакви 4-5лв и затова.

                        Comment


                          #27
                          Отг: Документи за оценка от NZQA

                          Visa Electron е картата... преди съм я използвала за плащане онлайн и не е имало проблем..
                          Утре ще внеса още пари в нея, пък ще видим какво ще стане Ако недостиг на пари е причината за грешката, автоматично ли ще си изтеглят пари от картата след като внеса достатъчно пари или отново ще трябва да направя транзакция чрез сайта?

                          Странно също така е че след регистрация и попълване в NZQA не съм получавала никакво потвърждение по имейла.

                          Comment


                            #28
                            Отг: Документи за оценка от NZQA

                            Щастлива развръзка...платих с друга карта и нямаше никакъв проблем.
                            Сумичката възлиза на 935 лева
                            И имейл с потвърждение си получих даже
                            Last edited by rali; 06-02-16, 20:24.

                            Comment


                              #29
                              Отг: Документи за оценка от NZQA

                              Nice! Каквото се искаше от теб към момента си го направила, сега остава да се заредиш с търпение. При нас отне около 3-4 месеца докато върнат отговор от NZQA, може и да имаш късмет за по-бързо, но по-добре се подготви за чакане

                              Comment


                                #30
                                Отг: Документи за оценка от NZQA

                                Тони, 4 месеца е страшно много време! :O Как сте имали търпението да чакате (не че сте имали избор...) Дано при мен стане по-бързо.

                                От днес документите ми пътуват към НЗ, увериха ме, че в петък ще пристигнат. Допълнителен плик не съм добавяла, надявам се те ще го поемат, след като съм заплатила на тях връщането на документите.

                                Ако на някой му предстои да изпраща документи до NZQA - с DHL излиза 85 лева.
                                Сега остава да чакам и да се надявам, че всичко ще мине безпроблемно при оценяването.
                                Last edited by rali; 08-02-16, 20:29.

                                Comment

                                Working...
                                X