Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Документи за оценка от NZQA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Re: Документи за оценка от NZQA

    Аз пращах с ЕМС български пощи... наполовина по-евтино, и само няколко дни в повече
    DHL само за паспортите до Лондон, защото нямах търпение да си получа визата

    Comment


      #32
      Отг: Документи за оценка от NZQA

      Включвам се с малко инфо от моя имиграционен консултант. Вчера ми каза, че NZQA са затрупани със заявки и отнемало по 6 месеца за fast track оценка в момента.
      EAST AUCKLAND PROPERTIES

      Comment


        #33
        Отг: Документи за оценка от NZQA

        Благодаря за тази интересна информация. А случайно консултанта да е споменал какво да правим с крайните срокове? При покана за Residence трябва да подадем документи до 4 месеца. В тази връзка се чудя дали мога да подам документите си без NZQA оценяване, а само с оригиналните дипломи и техните преводи?
        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

        Comment


          #34
          Re: Документи за оценка от NZQA

          От имиграционните са разбрани - няма да ви правят проблем, ако имате написано от НЗКА, че сроковете са 6 месеца...

          Comment


            #35
            Отг: Документи за оценка от NZQA

            Написано от pooh06 Виж мнението
            Благодаря за тази интересна информация. А случайно консултанта да е споменал какво да правим с крайните срокове? При покана за Residence трябва да подадем документи до 4 месеца. В тази връзка се чудя дали мога да подам документите си без NZQA оценяване, а само с оригиналните дипломи и техните преводи?
            Каза го между другото, щото аз му препращам разни "тежки" случаи, за да се бори с тях. Той работи основно с европейци и спомена, че половин Европа се "изнася".
            EAST AUCKLAND PROPERTIES

            Comment


              #36
              Отг: Документи за оценка от NZQA

              Здравейте,
              след изминати почти 4 месеца оценката ми най-после е готова, но не съм сигурна дали резултата е в моя полза. Ще помоля някой по-запознат да я разкодира.

              Assessment outcome: A bacheolr's degree at Level 7 (480 credits)
              Comments: The qualification is not comparable to a recognized NZ initial teacher education qialification.

              Има и придружително писмо. След няколко прочита разбирам, че не са ме оценили като детски учител, което ми е нужно за skilled визата..? В такъв случай мога ли само с тази оценка да кандидатствам за работа като учител, skilled visa и регистрация? Нещо не ми е ясно...

              Comment


                #37
                Отг: Документи за оценка от NZQA

                Написано от rali Виж мнението
                Здравейте,
                след изминати почти 4 месеца оценката ми най-после е готова, но не съм сигурна дали резултата е в моя полза. Ще помоля някой по-запознат да я разкодира.

                Assessment outcome: A bacheolr's degree at Level 7 (480 credits)
                Comments: The qualification is not comparable to a recognized NZ initial teacher education qialification.

                Има и придружително писмо. След няколко прочита разбирам, че не са ме оценили като детски учител, което ми е нужно за skilled визата..? В такъв случай мога ли само с тази оценка да кандидатствам за работа като учител, skilled visa и регистрация? Нещо не ми е ясно...
                Според мен, за съжаление, новините наистина не изглеждат много добри.
                Въпросът ти трябва да бъде разделен в две категории:
                1) Работа- по принцип може да си търсиш работа, като отговорността за назначаването е за работодателя. Има списък с лицензирани професии където трябва конкретно образование, но има и много законни вратички. Примерно не "инженер" ами "техник" в договора. Друг е въпроса доколко е реално да си намериш работа с диплома непризната от NZQA.
                Тука говоря малко по принцип, но има и други, съсловни организации които оценяват дипломи. Например за инженери това е IPENZ. За учители не знам,
                2) имиграция - по принцип преценката е на офицера, но е силно желателно да има съответствие между списъка и оценената диплома. не разбрах този комент в самата оценка ли го пише или към придружителното писмо?

                Comment


                  #38
                  Отг: Документи за оценка от NZQA

                  Здравей Рали. Оценката не е добра, но пък мисля, че имиграционния офицер може да реши да ти даде виза, въпреки това. NZQA са намалили точките за дипломата ти и в известна степен съм възмутен. Добре знаем все пак, че има различия и по една или друга причина това няма как да не бъде отразено. При всички случаи навсякъде по света лекарят си остава лекар, а учителят - учител! Аз си поисках максимално възможните точки в EOI. И не ми пука, че от NZQA не ми признаха обучението в UK. Би могла да предоставиш повече факти и документи за интереса си към учителската професия в придружителните писма. И да спреш да си поставяш психологически бариери пред мечтите си да живееш по-добре. Страхът е този, който те спира... куражът е този, който да кара да вървиш напред.

                  http://megavselena.bg/materializiraneto-na-sybitiyata-vyv-vashiya-zhivot-zapochva-na-kvantovo-nivo/
                  Last edited by pooh06; 16-05-16, 18:28.
                  "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                  Comment

                  Working...
                  X