Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pre-school education VS Early childhood education

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Pre-school education VS Early childhood education

    Такаа...имам питане относно превода на моята специалност. На български е Предучилищна педагогика и чужд език, което винаги съм превеждала като Pre-school education with English language teaching НО ровейки се в новозеландските сайтове намирам известна разлика.
    Доколкото разбрах при тях
    - Preschool teacher се счита учител на 2 до 4 годишни деца
    - Early childhood education (Pre-primary School) Teacher e от 0 до 8 годишна възраст
    В България имам право да преподавам на деца до 7 годишна възраст и да ги подготвя за училище. Професионалната ми квалификация е: педагог, детски учител, детски учител по чужд език - английски език.
    Мисълта ми е следната - да настоявам ли преводача на дипломата да ми преведе специалността като Early childhood education за да имам по-големи шансове за работа в НЗ?
    Last edited by rali; 27-12-15, 21:37.

    #2
    Re: Pre-school education VS Early childhood educat

    Задължително! Ще си спестиш много мъка в бъдеще

    Comment


      #3
      Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

      Страхотно, значи ще се боря за Early childhood education with (English) language teaching (хмм като English може да отпадне, защото го нямам в българското наименование..)...ще им обясня защо именно така искам да бъде..Ако не се съгласят на това, поне ще настоявам за Pre-primary School education with (English) language teaching, което е същото, нали така?
      Last edited by rali; 28-12-15, 10:01.

      Comment


        #4
        Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

        Речено-сторено.. специалността е преведена, както помолих.
        Като цяло нямаше никакви проблеми - спокойно обясних защо искам именно по този начин да е преведена и хората бяха много разбрани - влязоха ми в положението. Много съм доволна

        Comment


          #5
          Re: Pre-school education VS Early childhood educat

          Да не говорим, че резюмето ти също изглежда страхотно. От сърце пожелавам успех!

          Comment


            #6
            Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

            Преглеждала ли си този вид визи?

            Visit us to find out how to apply for a visa or NZeTA, employ migrant workers, and assist students and refugees.


            Не знам кога пак ще приемат апликаций (Ноемврийската квота се е запълнила), но ако отговаряш на условията си е опция...

            Comment


              #7
              Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

              Ники, благодаря! Дано успехът бъде с мен!

              Анита, най-вероятно през ноември ще се открие отново..притеснява ме ограничения брой места - 300 броя квота, но визата също не я изключвам като вариант. Ако до ноември нещата с намирането на работа не потръгнат, ще пробвам с нея. Ще се наложи да се действа бързо и да преборя всички останали желаещи..

              Comment


                #8
                Re: Pre-school education VS Early childhood educat

                Не храни особено голяма надежда. Цял Китай кандидатства за тази виза. Досущ като лотарията зелена карта. Визите свършват за секунда. А сайтът крашва.

                Comment


                  #9
                  Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

                  Предполагах, че нещо такова се получава с тези визи
                  Да се надяваме, че има недостиг на учители И смели новозеландски работодатели, които да ми предложат работа и изчакат докато получа skilled виза и замина...това си остава най-добрия вариант.

                  Comment


                    #10
                    Re: Pre-school education VS Early childhood educat

                    Хубавото за учителите е, че планове се правят за година(и) напред и наемането става много преди започването на работа. Така че в твоя случай има възможност работодателят да изчака, защото най-вероятно дори и да те наемат ще си нужна след година да кажем. Започни да пишеш по обяви и да търси информация. Със сигурност ще се намери кой да обясни от потенциалните работодатели за целия процес. Аз имам приятел тук новозеландец (не много близък), който е учител. Ако се сблъскам с него, ще подпитам...

                    Comment


                      #11
                      Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

                      Ако ти се мръзне:



                      Предлагат и спонсорство (по принцип), но не знам за това изискване:

                      • Applicants must be a New Zealand registered Early Childhood Educator (provisional teacher registration is acceptable)

                      Comment


                        #12
                        Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

                        Също така ти препоръчвам да добавиш мотивация към резюме/активационно писмо защо искаш да дойдеш в НЗ (ако вече не си го направила).

                        Може да пишеш защо искаш да бъдеш учител в НЗ, какво смяташ че ще донесеш с твоя досегашен опит. Относно миграцията може да споменеш, че си започнала имиграционния процес (което показва, че си се навила, а не се чудиш още) и при евентуална оферта за работа остава само да се уредят документите (ако ти се струва добра идея може да добавиш, че при евентуална оферта си готова да платиш на имиграционен консултант да ускори процеса).

                        Въобще всяка причина да ти повярват, че ще пропътуваш 18,000км, за да работиш при тях и си готова да подпомогнеш по-бързо и безпроблемно започване на новата работа може да те направи предпочитан избор пред други потенциални кандидати.

                        Очакваме новини
                        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                        Comment


                          #13
                          Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

                          Студ, горещина..нищо не може да ме спре
                          Единствено мисля, че това в Mt Hutt е сезонна работа, която не бих могла да използвам за Skilled визата..или мога? Наистина, предлагат sponsorship for Work visa..Регистрацията като учител ще я направя след оценката ми от НЗКА..проучена е процедурата
                          Мустакар, благодаря за съветите...доста са полезни..ще се опитам да бъда максимално убедителна в резюмето си.

                          Comment


                            #14
                            Re: Pre-school education VS Early childhood educat

                            Рали, чакаме включване какво се случва

                            Comment


                              #15
                              Отг: Pre-school education VS Early childhood educa

                              Кандидатствах за позицията учител в MT Hutt - изпратих им CV и cover letter (тук искам отново да благодаря на Ники за огромната помощ, която ми оказа с подготовката на двете )

                              Документите за NZQA са готови..остана единствено да попълня Teaching Practicum формата, след което попълвам данните онлайн и изпращам документите. Ще се постарая това да стане най-късно другата седмица.

                              Края на този месец ме очаква IELTS изпит, на който трябва да изкарам най-малко 7 на всеки компонент, за да мога след това да се регистрирам като учител.

                              Comment

                              Working...
                              X