Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Представяне на Владо ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Представяне на Владо ...

    Здравейте,

    Името ми е Владимир.

    В момента живея (преживявам) в София. На 49 г. съм.

    Образование:
    средно - Електротехникум, специалност "Електрообзавеждане на промишлени предприятия".
    висше1 - Avionics, специалност "Авиационно оборудване и електронна автоматика"
    висше2 - IT, специалност "Компютърни мрежи и системи"

    Опит: За авиацията нямам надежди, тъй като съм учил и работил на руски бойни самолети (Су-25 и МиГ-29), а те май не са много популярни в НЗ ...
    Относно IT-то, обикновено се представям като "прост компютърен инженер": от "железата", през мрежите, че и по малко софтуер през годините, а те вече станаха повече от 20 ...

    Семейно положение: де юре несемеен. Де факто живеем заедно от 1994. Имаме две големи момчета. Борбата ми е за "малкия", който вече направи 16, знае английски по-добре от мен и никак не ми се иска да повтаря моите грешки с изчакването на нещо по-добро в БГ.

    Идеята ми е да заминем заедно с него, а майка му и/или брат му, ако се стегнат някога да научат английски, да дойдат когато решат (и си подготвят всички документи).

    Това е накратко положението при мен. Ако е необходима още някаква информация - питайте смело.

    Поздрави и успехи на всички във форума.

    #2
    Re: Представяне на Владо ...

    Представя се Владо, а иначе Владимир

    Здравей Владо и голямо семейство с две пораснали момчета.
    Нищо не казваш за жената, нейните възраст и образование - дали иска да те последва, както и големия ти син.

    What are the requirements for ‘dependent children’ included in my application?Your dependent children, and those of your partner, can be included in your application if they:
    • are aged 17 or younger; and
    • are single
    Or they:
    • are single, and aged 18 to 24 years; and
    • have no children of their own.
    If they are aged 21 to 24 they must also be totally or substantially reliant on you or your partnerfor financial support, whether they are living with you and your partner or not.

    Comment


      #3
      Отг: Re: Представяне на Владо ...

      Написано от NikiG Виж мнението
      Нищо не казваш за жената, нейните възраст и образование - дали иска да те последва, както и големия ти син.
      Жената е на 42 г. Със средно образование, без желание за подготовка и явяване на IELTS ...
      Големият ни син - също.

      На този етап не ги виждам като потенциални кандидати за НЗ, за това и не писах за тях по-подробно.

      Comment


        #4
        Отг: Представяне на Владо ...

        Здравейте Владо и Ко
        Според мен най-големи шансове имате ако малкият син кандидаства за Ау/НЗ университет, пък вие да го подпомогнете финансово... ако това ви е вариант мога да коментирам как се издава студенстка виза за Австралия

        Comment


          #5
          Отг: Представяне на Владо ...

          Написано от benitabeni Виж мнението
          Здравейте Владо и Ко
          Според мен най-големи шансове имате ако малкият син кандидаства за Ау/НЗ университет, пък вие да го подпомогнете финансово... ако това ви е вариант мога да коментирам как се издава студенстка виза за Австралия
          Всички възможни варианти за AU/NZ с голяма вероятност са много по-добра перспектива от оставането в БГ ...

          Не съм събирал инфо в тази посока, но започвам да търся.

          Благодаря за насоката !

          P.S. Прегледах няколко High school courses и виждам, че имат сериозни такси за обучението (четири и петцифрени суми). Ако правилно се ориентирам, трябва да се целим в Year 10, тъй като младежът сега ще завърши 9 клас в БГ.

          P.P.S. А варианта да кандидатствам само аз и след като се установя в НЗ, да започнем процедура по изтегляне на младежа, до колко е по-вероятна за реализация, като се има предвид моите никакви 70 точки до момента ?
          Last edited by Valdey; 06-03-16, 10:31.

          Comment


            #6
            Отг: Re: Представяне на Владо ...

            Аз пак съм тук, след неуспешен опит за student visa за AUS ...

            Има ли нещо ново относно вариантите за емиграция BG -> NZ ?

            Comment


              #7
              Отг: Представяне на Владо ...

              Написано от benitabeni Виж мнението
              Здравейте Владо и Ко
              Според мен най-големи шансове имате ако малкият син кандидаства за Ау/НЗ университет, пък вие да го подпомогнете финансово... ако това ви е вариант мога да коментирам как се издава студенстка виза за Австралия

              Привет отново,

              Докато се борих с процедурата за student visa за AUS, времето си върви.

              "Малкият" син става на 18 в началото на януари 2018 и в момента е в 11 клас.

              Дали все още е приложим варианта с неговото обучение в NZ и аз по край него да мигрирам down under ?

              Както бях писал по-рано, готов съм да разглеждам всякакви възможни варианти.

              След като ме отрязаха австралийците, до колко това би повлияло на процедурата за NZ ?

              Comment


                #8
                Re: Представяне на Владо ...

                Орязването от австралийците според мен не би трябвало да повлияе никак на кандидатура за НЗ.

                Кандидатстването ще зависи от английски и от финансовите ви възможности. Като чужденец таксите са високи и образованието не дава автоматично право на жителство или работа. Докато учи ще има право на 20 ч седмично, което е прилично, но недостатъчно (особено при неквалифицирана работа) за самоиздръжка.

                Имаш ли представа какво иска да учи?

                Comment


                  #9
                  Отг: Re: Представяне на Владо ...

                  Написано от NikiG Виж мнението
                  Орязването от австралийците според мен не би трябвало да повлияе никак на кандидатура за НЗ.

                  Кандидатстването ще зависи от английски и от финансовите ви възможности. Като чужденец таксите са високи и образованието не дава автоматично право на жителство или работа. Докато учи ще има право на 20 ч седмично, което е прилично, но недостатъчно (особено при неквалифицирана работа) за самоиздръжка.

                  Имаш ли представа какво иска да учи?
                  За момента и той не може да определи, а не ми се иска да натискам в определена посока ...

                  Вероятно ще му оставя още малко време да си помисли и след това ще коментираме отново.

                  По събраната информация до момента, обмислям идеята за:

                  1. Разходка с туристическа виза от BG до NZ (без кацане в AUS) - раница, фотоапарат, джапанки, ......

                  - Въпрос 1: колко време да си планирам да остана в NZ

                  2. Ориентиране в обстановката на място и търсене на потенциални работодатели за осигуряване на работна виза ...

                  - Въпрос 2: към кои градове има смисъл да се насочвам (да припомня, че съм прост компютърен инженер и ще търся работодатели в тази област) ...

                  3. Прибирам се в BG след разходката и при добри резултати от срещите в NZ, подготвям официално кандидатстване за работа, виза и т.н. ...

                  4. След като се установя в NZ, ще се оглеждаме за подходящо училище за младежа ...

                  До колко този план е реалистичен, през погледа на хората с опит в NZ ?
                  Last edited by Valdey; 01-02-18, 15:09.

                  Comment


                    #10
                    Re: Представяне на Владо ...

                    Според последните промени, само записалите се да учат Ниво 7 или по-високо (разбирай бакалавър или повече) ще имат право на работа. С това се цели да се ударят малките агенции за курсове (т.нар. академии), които се използват като трамплин за работа и жителство в НЗ.

                    Ще е добре да се ориентира към нещо от STEM (Science - Technology - Engineering - Mathematics). За това винаги има работа и е добре платена. Хуманитарните науки като икономика/управление и изкуствата нямат перспектива за миграция заради големия брой местни кандидати и ограничените работни места.

                    За теб:
                    1. Стой колкото може да си позволиш - 1-2 месеца. По-малко няма да е достатъчно, а повече ще е прекалено скъпо. Погледни внимателно климата, където мислиш да ходиш и избягвай големи празници като Великден, ако мислиш да кореспондираш с работодатели.
                    2. Като компютърен инженер (това хардуер ли повече или софтуер?) ще имаш повече перспектива в по-голям град и по-голяма фирма. Ще трябва пак да прегледам дали си писал за образование и опит преди да мога да преценя какви шансове имаш и къде.

                    Планът е реалистичен, но всичко зависи от късмет при намиране на работа, да е в списъка, да плаща добре и увериш местните, че си правилен кандидат и че си сериозен в желанието си да дойдеш в НЗ.

                    П.П. Погледнах ти "резюмето" по-горе. Виж по летищата компании обслужващи авиацията. Интересна хибридна квалификация имаш, което е чудесно.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Re: Представяне на Владо ...

                      Написано от NikiG Виж мнението
                      ... 2. Като компютърен инженер (това хардуер ли повече или софтуер?)
                      Повече хардуер, мрежи, комуникации, видеонаблюдение, контрол на достъпа, ...

                      Последните месеци съм подхванал и темата GDPR, което не знам до колко е интересно down under.

                      Софтуер пиша предимно за вътрешна употреба за някои от нашите претенциозни клиенти.

                      Comment

                      Working...
                      X