Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размишления за бъдещето...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Отг: Размишления за бъдещето...

    Основната ни тема не беше за религиите, но вярванията са част от живота на повечето хора и имат деликатно отношение към бъдещето ни. По принцип има много добри идеи и общочовешки ценности в почти всяка от водещите религии. За жалост обаче, те често биват изкривени и изопачавани с нечисти намерения. Според Уикипедия съществуват повече от 4200 различни религии, така че нека спрем дотук с вековните спорове коя е по-по-най. Според мен е по-важно да се опитаме да разберем какво се крие под повърхността на тези ирационални течения (отклонения от общоприетите религиозни схващания), а именно от незапомнени времена е ставало въпрос за пари, власт и разврат (пр. сектите).

    Нека погледнем под малко по-различен ъгъл на проблема с вярата на хората. Може би не всеки е чувал за правилото на Парето или още казано 80/20, но то има много проявления в живота ни. Нека приемем хипотезата, че 20% от хората притежават 80% от световното богатство. Или иначе казано - 80% от хората живеят в крайна бедност, необразованост и неудовлетвореност. Според доклад на Юнеско от миналата година, в света има близо 800 милиона неграмотни; също пак там някъде е и броят на гладуващите (спаднал от милиард... преди 25г.); броят на нещастните хора е много трудно да се предположи, но над 120 милиона страдат от депресии, а 80% от тях не взимат мерки за лечението си. Смятам, че тези статистики са стряскащи и парадоксални в степента на икономически, интелектуален и технологичен прогрес през 21 век. Все още тази планета е наш дом и има място за всеки, достатъчно ресурси и работа. Мъдрият ни народ е казал "Ситият не вярва на гладния". Но единия неможе без другия. И в този ред на мисли вече долавям отчаяния зов за помощ на онеправдания и манипулируем човек, както и егоцентризма и самозабравянето на свръхбогатия. Правото на протест е очевидно, но не виждам с какво взривяването на влак с работници ще реши проблемите на света? Нито пък мога да си отговоря кое ти дава щастие и повод за гордост, ако живееш в охолство, когато всички други около теб са зле? От памтивека човечеството се лута между кризи и войни, но е все още твърде далеч от духовното извисяване и прогреса. Според мен има решение - добро образование и възпитане през първите 7 години и следващите 7 и последващите 7.. за всички.

    Да се върнем към размишленията за бъдещето на света и в частност на НЗ. На 2 месеца дъщеря ми повтаряше гласните след мен, а дори повтори думата жирав ("гигаф"). Какво общо има това към бъдещето ли? След ваксината Пентаксим развитието и се забави. Това ме накара да се замисля над фундаментални въпроси, да се запозная с различни конспиративни теории, тайни общества, нов световен ред, да започна да се интересувам от история и геополитика, да разглеждам теми за здравословен начин на живот и личностно развитие. Има неща, които не зависят от нас, но смятам, че бъдещето зависи от избора, който правим, споделените мигове, както и вярата ни. Нищо в този свят не е перфектно, а в това число и НЗ не е изключение. Но това не пречи да се опитаме да го променим, като започнем от себе си. Да разберем кои сме, откъде идваме и накъде сме се запътили. "Дали вярвам в Бога? Един Господ знае."

    @permutation слушам себе си и несъм се отказал.
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

    Comment


      #47
      Отг: Размишления за бъдещето...

      Мисля прозирам между редовете една от причините които те мотивира за емиграция... То уж няма научни доказателства за вреда от ваксините, и ние лично да сме по-скоро "за" в този спор (и нашите деца са минали през доста ваксини в БГ и Австралия), разбирам тревогите ти като родител. Хубаво е да провериш доколко в НЗ няма да бъдете дискриминирани ако не слагате ваксини на детето - влез в други форуми и поразпитай там как стои върпоса на практика. На теория те в доста държави не са задължителни, но ако внимателно попрочетеш какво ще загубите ако не ги сложите, става неприятно... доколкото знам само в Германия няма дискриминации.

      Comment


        #48
        Отг: Размишления за бъдещето...

        @permutation Точно и мен това ми беше първата мисъл след като прочетох поста.

        Comment


          #49
          Отг: Размишления за бъдещето...

          ВАКСИНАЦИЯ в Нова Зеландия. В Нова Зеландия, няма изисквания за ваксини от какъвто и да е вид. Но както в повечето страни, има обаче значителни психологически (медицински и обществен) натиск, за ваксиниране. Родителите са агитирани и лъгани по всички възможни начини, за да се накарат да се съобразят с графика на правителството, което препоръчва ваксинация.

          #

          Темата с ваксините е много пиперлива и често се спекулира. Като начало смятах, че са върхово достижение на медицината и ни пазят от ужасни болести. Но също така не може да се отрече, че стават грешки и могат да се използват като биологично оръжие в съвременния свят. Чел съм за случай на държава, която довела до 90% импотентност хората на едно малцинство. Ако това е вярно, то неможе да се характеризира с нищо друго освен с геноцид. На практика липсва независим граждански контрол и могат да ти инжектират всичко. Благодарение на журналистическо разследване в България се разбра, че Турция изготвя ваксини за български деца.. :-x

          Решението ни за избор на НЗ е комплексно и в известен смисъл ваксините имат отношение към него, но то не е определящо. Бебка се роди в Токуда болница, където не са ни питали дали искаме или неискаме да бъде ваксинирана. А направо след раждането я бяха уболи по пръстчето и захранили с адаптирано мляко.. :-x За щастие сега е добре и се развива нормално, но на мои познати от Белгия детето неочаквано разви аутизъм след ваксинация! Напоследък се забелязва тенденция все повече хората да не ваксинират децата си, включително лекари. Попаднах преди време, но загубих линка, на изследване, което показва, че неваксинираните деца са по-здрави и интелигентни. След всичко това аз лично не бих ваксинирал следващото си дете. Както и да е - правото на избор е основно право на всеки човек и всеки трябва да може да решава какво да прави по този въпрос.

          реф:
          Immunisation can protect people against harmful infections, which can cause serious complications, including death. It is one of the most effective, and cost-effective medical interventions to prevent disease.

          In New Zealand, there are no vaccine requirements of any kind. As in so many countries, there is however considerable psychological (medical and societal) pressure to vaccinate. Parents are cajoled and lied to in all ways possible to get them to comply with the government-recommended vaccination schedule. Parents are e.g. told that they are required […]


          (1) BACKGROUND: Hyperkinetic syndrome of childhood (HKSoC) is an International Classification of Diseases, Ninth Revision, Clinical Modification (ICD-9) category in which the majority of the children are also diagnosed under the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, 4th Edition, Tex …


          Медицинската организация „Лекари без граници“ (MSF – Medecins Sans Frontieres) на 18 август 2011 г. започна масова програма за ваксинирането на сомалийци от бежански лагер в южна Етиопия. Програмата е насочена срещу децата под 15-годишна възраст. Много (ако не всички) от сомалийските бежанци страдат

          "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

          Comment


            #50
            Отг: Размишления за бъдещето...

            Нашето дете също е родено в Токуда, НО се съобразиха с това, че е родена рано, няма килограмите и когато беше вече ок (след 3 месеца) започнаха да ги слагат. Ако сте подписали декларация за отказ няма как да го пренебрегнат. Същото се отнася за адаптираното мляко - ако кажеш, не давайте нямада дадат. И се радвайте, защото моето дете седеше със сондата и ако трябваше да избирам дали адаптирано мляко или сонда, ясно е кое щях да избера.

            Изборът дали ще слагаш или не си е на всеки родител, друг е въпросът дали после си носят отговорностите от взетия избор (познавам доста хора, които лъжат, вкл. и педиатри, за да може детето да посещава градина или да вземат детски).

            И определено не съм съгласна, че ваксинираните са по-болнави от неваксинираните.





            Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

            Comment


              #51
              Отг: Размишления за бъдещето...

              В Токуда са професионалисти и като цяло останахме доволни от всичко покрай раждането. С изключение на това, че никой не ни обясни предварително за ваксинациите, захранването и правото ни на отказ. Сестрата пребледня, като видя какво се е случило и разбира се изтеглихме напред във времето останалите ваксини.

              Колкото до адаптираното мляко - мисълтта ми беше, че на лекцията за родители ни говореха за проблемите на кърменето и за това, че веднага след раждането детето се слага върху майката, за да засуче. Но това не стана точно така - жена ми го е поела едва 2 часа след раждането.

              Като се върна назад във времето съжалявам за много решения и последвалите събития, поради липсата на информация и редица предопределености. Да, конвенционалната медицина и достижения на фармацията могат да спасят живот. Но не, те не са всичко и често ставаме обект на изследвания, грешки или дори престъпления.

              --

              Никога няма да разберем дали детето ни е имало гениални заложби и доколко биха се развили, ако не беше ваксинирано. Но едно знаем със сигурност - то пострада от ваксините и един бог знае какви ще се последствията занапред. На база многобройните пострадали деца от ваксини и личните ни наблюдения твърдим, че има световна конспирация и заблуда на обществото. В БГ мама, Фейсбук и Интернет е пълно с потресаващи филми, истории и човешки драми. Можем да публикуваме снимка на бебето ни и документи от прегледите след Пентаксима, но няма какво да доказваме и не това е целтта на разговора ни тук. Скептичен съм за бъдещето на света, но докато има хора, които да подлагат нещата на съмнение, не всичко е загубено.

              Бъдете здрави, информирани и непредубедени!
              --

              Така като сме засегнали темата за ваксините, нека дам няколко линка и поводи за размисъл и върху храните:

              Месо 2 пъти седмично, солидна закуска и лека вечеря, съветва готвачът Известният британски готвач Джейми Оливър откри тайната как да живеете до 100 години и се готви да я сподели със своите тв зрители. Гуруто на висшата кулинария обиколи различни точки на планетата, известни със своите столетници, и състави списък с 14 “чудо” храни,




              Last edited by pooh06; 27-05-16, 18:49.
              "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

              Comment


                #52
                Отг: Размишления за бъдещето...

                Пух, въобще не ми беше идеята да пренасям разговора върху ваксините. Просто исках да ти подскажа къде може да срещнеш трудности, като за човек с твоя подход към мисленето.

                Ето на Бил Гейтс пълната презентация, няма нужда да пускаш маргинални статии...
                At TED2010, Bill Gates unveils his vision for the world's energy future, describing the need for "miracles" to avoid planetary catastrophe and explaining why he's backing a dramatically different type of nuclear reactor. The necessary goal? Zero carbon emissions globally by 2050.

                Просто човека иска да каже, че с увеличаването на грамотността (в широк смисъл), естествено се намалява неконтролируемата раждаемост и оттам ръста на населението... вярно малко се поизложил по начина по който го обеснява, но от това не могат да се градят теории за световни конспирации.

                Comment


                  #53
                  Отг: Размишления за бъдещето...

                  "Човекът" е член на т.нар. 1% световен елит, който държи огромна част от световното богатство, член на различни тайни организации и собственик на фондация за ваксиниране и ... нищо добро не ни чака с подобни управници.

                  В първата половина на своя живот той привидно беше готин тип. Един средностатистически американец, който направи милиарди от продажбата на софтуер и хардуер, превръщайки се в световна икона и жив п…
                  "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                  Comment


                    #54
                    Отг: Размишления за бъдещето...

                    Имигрантски те системи на АНЗ са печатница за пари. Ако състоянието на детето не е добро и има вероятност да точите здравната система може да има забавяния, искане за допълнителни прегледи, искане за депозиране на парична гаранция или изваждането му от апликационната форма, или дори отказ. Съвсем не в тайна форма правенето на пари е мантра. Разумно е да обмислиш тези негативни развития и да се опташ да контролираш последствията.
                    Сори ако това е последното което искаш да чуеш.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                      #55
                      Отг: Размишления за бъдещето...

                      Това е проблема в света на бизнеса - печатниците за пари.

                      Не напротив - състоянието и в момента е отлично. Може да брои до 10 на български и английски, пее "Горда стара планина..", реди пъзели, играе на таблета, свири на пиано, пее и танцува.. и за 2-годишно бебе е доста добре в развитието си. След спиране на ваксините, продължаване на кърменето и добро захранване имунната и система се е възстановила и обривите са в миналото. Посещава си нормално детска градина, до момента е имала само лека хрема, докато деца по-големи от нея бухат кашлици - от това повече немога да искам. Наясно съм, че АНЗ е машина за пари, но ме убедиха, че за семейни хора си струва. Искам и по-добро образование за детето и по-спокойно бъдеще за нас. Иначе съм имал предложения за IT работа на 2 екзотични острова, но засега оставам верен на мечтата си за НЗ.

                      А винаги можем да се върнем към план Б за вилата на Черно море и къщата в Балкана ;-)
                      Last edited by pooh06; 10-04-16, 22:06.
                      "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                      Comment


                        #56
                        Отг: Размишления за бъдещето...

                        edit по темата с Ваксините: наскоро ни се наложи да отложим ваксина поради обострена екзема (атопичен дерматит) и кандидатстване за детска държавна ясла. С ужас установих, че никъде от Токуда не са ни сложили черно на бяло тази диагноза, въпреки множеството предписани мехлеми и допълнителната такса от 1000+ лв за пакет допълнително мониториране за първата година след раждането. На медицинските документи дори няма дати.. незнам дали е немърливост или умишлено, но това е са фактите!

                        Отивам да взема малката от частната детска градина и още от вратата ме посрещна мениджърката със скандал. Нямало бележка за 1 ваксина и от ХЕИ и направили страхотен проблем, въпреки че ръцете и са целите нацепени и има медицински документи за заболяването си. Дали моля ви се срок до три дни да ваксинираме детето?!? Къде ми е правото на избор и аз дадох ли срок на държавата да я класира незабавно за детска ясла и да ми върне таксите, които съм плащал за частната - проблем на 5000+ хиляди деца в София?!? Да не говоря, че лекарите са длъжни да репортват всеки случай на реакция след ваксина, а фармацефтичните гиганти дължат компенсации за причинените страдания и неудобства.

                        Колкото до точенето на системата - едва ли е лесно, не аз съм човекът, а и в момента системата точи от такива като нас. Междудругото екземата в повечето си случаи е неразбрано "заболяване" - безобидна, незаразна и нескъпа за поддръжка (иска се постоянно омазняване на кожата, избягване на алергените и пречистване на организма). В това отношение НЗ е идеална с окенаският си климат, слънцето и чистата си храна и природа.
                        Не вярвам, че враждебността, лицемерието и меркантилността са национални черти на kiwiland. Ако някой от тях (Имиграционните на НЗ) чете този форум искам да му кажа, че ще се радвам и предпочитам да ми откажат виза на момента, за да не правя грешка да инвестирам в НЗ ноу хау, финанси, време, труд и надежди, ако ни смятат за аборигени и паразити и поставят всички под един знаменател. Сами ще си направят лоша реклама.

                        Last edited by pooh06; 27-05-16, 19:52.
                        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                        Comment


                          #57
                          Отг: Размишления за бъдещето...

                          Замислих се какви всъщност са Новозеландците?

                          Once upon a time in the Kingdom of Heaven, God went missing for six days.

                          Eventually, Michael the arch angel found him on the seventh day, resting. He inquired of God, "Where have you been?" God sighed a deep sigh of satisfaction and proudly pointed downwards through the clouds "Look Michael, look what I've made." said God. Archangel Michael looked puzzled and said, "What is it?" "it's a planet," replied God, "and I've put LIFE on it. I'm going to call it Earth and it's going to be a great place of balance." "Balance?" inquired Michael, still confused.

                          God explained, pointing to different parts of Earth, "For example, North America will be a place of great opportunity and wealth while South America is going to be poor; the Middle East over there will be a hot spot and Russia will be a cold spot. Over there I've placed a continent of white people and over there is a continent of black people," God continued, pointing to different countries. "This one will be extremely hot and arid while this one will be very cold and covered in ice." The Archangel, impressed by God's work, then pointed to a small land mass and said "What's that one?" Ah," said God. "That's New Zealand, the most glorious place on Earth.

                          There are beautiful lakes, rivers, streams and hills. The people from New Zealand are going to be modest, intelligent and humorous and they're going to be found travelling the world. They'll be extremely sociable,hard-working and high-achieving, and they will be known throughout the world as diplomats and carriers of peace."

                          Michael gasped in wonder and admiration but then proclaimed, "What about balance, God? You said there will be BALANCE!" God replied wisely,"Wait until you see the w@nkers I'm putting next to them.

                          I call them 'Australians'
                          Last edited by pooh06; 27-05-16, 21:10.
                          "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                          Comment


                            #58
                            Отг: Размишления за бъдещето...

                            Природните катаклизми като земетресенията, цунамита и повишаването на нивото на световният океан са сериозна заплаха за бъдещето на НЗ. Четейки новините си спомних за прочетено в нета предсказание на Ванга, че Австралия и НЗ ще станат едно цяло.. Няма рай на земята, каквото и да ви рекламират!

                            Малко е да кажа, че съм разочарован от наглият отговор, който получих на оплакването си за отказа на ITA апликацията ни, като официалните причини са бюкрация и неспазени от мен условия на 100%. Според мен неофициалните причини са споделените ми мнения по някои въпроси във форума тук. Всичко се чете и анализира в днешния свят на високи технологии, но се радвам че стана така и открих своята истина за НЗ.

                            Благодаря ви INZ, че ми отказахте виза и така ме предпазихте от сериозна грешка. Всяко зло за добро както се казва. А на всички българи запътили се натам ще кажа бъдете здрави и преди всичко разчитайте знаците на съдбата си.

                            http://edition.cnn.com/2016/11/13/asia/new-zealand-earthquake/index.html

                            http://drugitenovini.com/znatsite-na-sadbata-i-kak-da-se-nauchim-da-gi-razbirame/


                            Last edited by pooh06; 14-11-16, 20:15.
                            "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                            Comment


                              #59
                              Отг: Размишления за бъдещето...

                              От известно време се появяват съобщения за гигантски пукнатини в ледения шелф на Антарктида, което застрашава доста крайбрежни градове навсякъде по света. Отчупването на мега айсберги може да повиши нивото на световния окена от 5 до 65 метра. В този ред на мисли животът под наем, не е толкова лошо нещо.

                              Ref. http://www.nzherald.co.nz/world/news...ectid=11799290

                              Flood Map shows the map of the area which could get flooded if the water level rises to a particular elevation. Sea level rise map. Bathymetric map, ocean depth. Effect of Global Warming and Climate Change.


                              "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                              Comment


                                #60
                                Отг: Размишления за бъдещето...

                                Ще се повиши до 65 метра ако се стопи целия лед на планетата.

                                If we keep burning fossil fuels indefinitely, global warming will eventually melt all the ice at the poles and on mountaintops, raising sea level by 216 feet. Explore what the world’s new coastlines would look like.


                                Visit the ten basins with the lowest elevations below sea level - Geology.com
                                The depraved are devoted.

                                Comment

                                Working...
                                X