Съобщение

Collapse
No announcement yet.

licensed immigration adviser ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    licensed immigration adviser ...

    Привет на всички,

    Четейки от различни сайтове, започвам да се обърквам в цялото море от информация.

    Попаднах на http://iaa.govt.nz/ и от там открих Victor Klintcharov: A first-generation Bulgarian immigrant, Victor grew up and received his education in both New Zealand and America. Victor is a fluent speaker of English and Bulgarian.

    Дали някой има отзиви от използването на лицензираните съветници ?

    #2
    Re: licensed immigration adviser ...

    Имаме поне трима човека тук, които са минали през адвайзър, но не са толкова активни. Много са доволни.

    @phoenician @MyCTaKap - отзовете се!

    Comment


      #3
      Отг: licensed immigration adviser ...

      Здравей, Valdey,

      не познавам Виктор и не съм чувал никакви отзиви за него. Аз работя с Peter Beiner - www.instant-immigration.co.nz. Той ми помогна за работната виза, както и сега ме "води" през permanent residence процеса. Доволен съм от него, защото има немска педантичност (германец по народност, но се занимава с консултантска дейност от 20 години в НЗ) и познава много добре законовата рамка, както и следи изкъсо всички промени. Препоръчвал съм го на поне 10 различни семейства и до сега нямам лоша обратна връзка (не вземам процент за препоръката).

      Успех!
      EAST AUCKLAND PROPERTIES

      Comment


        #4
        Отг: licensed immigration adviser ...

        Благодаря за информацията !

        Какъв е порядъка на таксите през целия процес на работа с имиграционнен консултант ?

        Прочетох, че всички случаи се остойностяват индивидуално, но от практиката може би има някаква статистика до момента.

        Примерно от 100 до 500 $ или от 500 до 1000 $ или от 1000 до 2000 $ ...

        Щото ако кажат дай едни 5000 $ за да те консултираме, хич няма да им губя времето.

        Comment


          #5
          Отг: licensed immigration adviser ...

          Написано от Valdey Виж мнението
          Благодаря за информацията !

          Какъв е порядъка на таксите през целия процес на работа с имиграционнен консултант ?

          Прочетох, че всички случаи се остойностяват индивидуално, но от практиката може би има някаква статистика до момента.

          Примерно от 100 до 500 $ или от 500 до 1000 $ или от 1000 до 2000 $ ...

          Щото ако кажат дай едни 5000 $ за да те консултираме, хич няма да им губя времето.
          Зависи по кой път ще минеш, за да стигнеш в Средната Земя. Всякакви варианти съм чувал. За работна виза от $2000 - 5000 и за PR от $2000 до безкрай (това е без държавните такси). Ако се насочиш към адвокат, най-вероятно ще е на час. Имиграционните консултанти по-скоро ще ти предложат твърда такса с някакви уговорки, ако нещата станат по-сложни.

          Моят съвет е да контактнеш поне трима различни, за да добиеш представа, как работят и да видиш различни мнения за твоя случай. Ако си избрал Уелингтън за твоето място, виж местните консултанти. Аз си спомням, че се свързах с поне 6-7, преди да реша.

          Успех!
          EAST AUCKLAND PROPERTIES

          Comment


            #6
            Отг: licensed immigration adviser ...

            Написано от phoenician Виж мнението
            Зависи по кой път ще минеш, за да стигнеш в Средната Земя. Всякакви варианти съм чувал. За работна виза от $2000 - 5000 и за PR от $2000 до безкрай (това е без държавните такси). Ако се насочиш към адвокат, най-вероятно ще е на час. Имиграционните консултанти по-скоро ще ти предложат твърда такса с някакви уговорки, ако нещата станат по-сложни.

            Моят съвет е да контактнеш поне трима различни, за да добиеш представа, как работят и да видиш различни мнения за твоя случай. Ако си избрал Уелингтън за твоето място, виж местните консултанти. Аз си спомням, че се свързах с поне 6-7, преди да реша.

            Успех!
            Благодаря за препоръката. Вече контактнах трима и сега започвам да ги разпитавам.

            Comment


              #7
              licensed immigration adviser ...

              Написано от Valdey Виж мнението
              Благодаря за информацията !

              Какъв е порядъка на таксите през целия процес на работа с имиграционнен консултант ?

              Прочетох, че всички случаи се остойностяват индивидуално, но от практиката може би има някаква статистика до момента.

              Примерно от 100 до 500 $ или от 500 до 1000 $ или от 1000 до 2000 $ ...

              Щото ако кажат дай едни 5000 $ за да те консултираме, хич няма да им губя времето.
              И 5000$ - 10000$ да платите не са загуба! Това е инвестиция във Бъдещето Ви! Предполагам и съм 100% убеден, че в миналото сте дали тази сума нееднократно за дребни предмети, цигари, банички и милинки, алкохол и безалкохолни, консумативи от всякакъв характер като потребители, но едва ли сте получили адекватна удовлетвореност!
              Сега като виждате сумата накуп Ви се струва сигурно разхищение, което не е така изобщо!
              Повярвайте ми няма такава емоционална радост и удовлетвореност,след като си получите паспорта от консулството и след като го разгърнете видите вътре синята виза за 5 години! Доста приятно ще Ви стане от усещането и предвкусването на предстоящите емоции около пътуването и установяването на новото място! Убеден съм, защото независимо от житейският ми опит и колкото и да съм летял по света във връзка със работата ми в последните 25 години(а тези полети никак не са малко, даже понякога си мисля ,че трябва да си изчисля времето прекарано в полети, защото мисля вече, че е доста значителна част от живота ми) , полетът ми: Brisbane AU - Auckland NZ, за да си активирам визата остава незабравим момент в Живота ми! Даже на кацането ми в Окланд, проведох един 10 минутен разговор със Customs Officer-а който ми завери влизането, защото аз самият съм Екс-Имиграционен Офицер и ми направи впечатление, че даже не ми погледнаха визата, което ме обиди и ги помолих да обърнат внимание все пак на какво основание влизам и те самите се очудиха, че е виза за 5 години, защото рядко имали такива визи, което пък мен ме шокира малко. Добре, че ми сложиха печата за "Влязъл" една страница преди визата, за мое успокоение, без даже да знаят, че на другата страница е визата. Определено съм бил във базата данни на информационната им система, но все пак аз съм на принципа "Око да види-Ръка да пипне" щом се касае за документи, подписи, печати, визи, нотариуси и прочие заверки.
              Професионално изкривяване и навици. Живи и здрави и успех!
              Споделеното е искрено и чистосърдечно!
              Такова удоволствие цена няма!
              Безценно е!
              Last edited by ORCADES VIKING; 29-07-16, 17:15.

              Comment

              Working...
              X