Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Представяне Антонио и Кристина

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Представяне Антонио и Кристина

    Здравейте скъпи приятели.Ето че дойде време и Ние заедно със Жена ми да ви се представим.

    Аз завършвам Строителен Инженер със степен бакалавър , като преди това съм завършил Професионална гимназия по Подемно Строителна и Транспортна Техника със специалност Монтьор на Подемно Транспортна Техника и Пътно Строителни Машини.
    Жена ми завършва СРЕДНО-Специално образование в Строителен Техникум Христо Ботев гр.София специалност ГЕОДЕЗИСТ от там излиза Техник Геодезист 3 степен.Сега вече 2016г завършва Строителен Инж. Магистър ПРОЕКТАНТ.
    Жена ми ще е водещата фигура в кандидатстването за ВИЗИ за Нова Зеландия.
    Тя е на 23г а аз съм на 25г. Английският език на Жена ми е на добро ниво B2/C1 моето ниво е A2/B1
    В България съм работил като Мотокарист и Машинист на Строителни Машини общо 8г. Кристина е работила като Технически Ръководител във фирма STRABAG EAD .

    Силно се надяваме да успеем и да можем да си подготвим документите естествено със ваша помощ - хората които сте заминали и знаете как стоят нещата и как ще ни бъде по лесно !

    Благодаря предварително за отговорите и Поздрави

    #2
    Отг: Представяне Антонио и Кристина

    Здравейте и добре дошли. Съветвам ви най-напред да прочетете цялата информацията от правителствените сайтове за емиграция на Австралия (ОЗ=OZ) и Нова Зеландия (НЗ=NZ), както и темите от форума, преди да се хвърлите в приключението. Все още съм в България, но споделих в постовете си различни дилеми, които съм срещнал или са в процес на развитие при кандидатстване за NZ Skilled Migrant Visa. Като например трудности при търсенето на работа от разстояние, разходите и времето за програмите сравнени с други държави ( пр. Великобритания и Канада), както и мисли и тревоги за бъдещето. Мнението ми не е авторитетно, но вярвам, че притъпяване на първоначалната еуфория по идеята за емиграция, както и малко по-внимателно четене и планиране биха били полезни за крайния успех. А в кръга на шегата "Лесно на ония свят" ама и там не се знае колко е лесно
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

    Comment


      #3
      Отг: Представяне Антонио и Кристина

      Написано от antoniomitov Виж мнението
      Ето че дойде време и Ние заедно със Жена ми да ви се представим.
      Хора, peoples from OZ & NZ редовнo Ви чета с кеф, но до там. Верно има доста веселяци по света и в частност BG, а във форума сте направо сладури. Извинете ме, но не се сдържах да коментирам горния пасаж на Тонино. Може много работи да напише човек, но неговото направо кърти мивките в общата баня. Ако ли така го напишат и на имиграционните със сигурност ще ги просълзят от умиление и веднага ше им дадат направо гражданство (не визи). Шегичка де, нека да дерзаят младите, а ако не успеят, то нека ми се обадят в Italy. Успех в начинанията младежи!
      Традициите отдавна не са това което бяха...

      Comment


        #4
        Re: Представяне Антонио и Кристина

        Късно ти е да се научиш Джани, но да ти кажа, че повечето от Нас във Форума имаме определено толерантно мнение и се въздържаме от (дори скрити) подигравки. Особено към Хора, които са объркани какво да направят, а в същото време изпълнени с Надежда за по-добър Живот.

        Ще се радвам, ако имаш информация, с която да помогнеш да я споделиш а дотогава, приятно четене.

        Comment


          #5
          Отг: Представяне Антонио и Кристина

          Nick sei grande Хора - Надежда - Живот
          Традициите отдавна не са това което бяха...

          Comment


            #6
            Отг: Представяне Антонио и Кристина

            Намерих информация, че в НЗ като цяло има нужда от строителни специалисти. За съжаление позицията мотокарист "Forklift Driver" я няма в "shortage" списъка с професии. Но пък Кристина има реални шансове да е водещият кандидат със специалността си Геодезист "Surveyor".

            ref. http://skillshortages.immigration.govt.nz , http://skillshortages.immigration.govt.nz/surveyor , https://www.newzealandnow.govt.nz/wo...obs-industries

            Не е малък трудовият ви опит, но не по-малко важно е да имате документи за всички тези години, удостоверяващи интереса и съответния опит към съответната професия - трудова книжка, дипломи и сертификати, добълнителни обучения и специализации, проекти по които сте работили и др.

            Аз лично имам проблем, че често съм си сменял работата и в трудовата ми книжка е микс от НКПД кодове, които нищо не говорят на NZQA и имиграционните. За улеснение събрах връзки към мненията ми: =1= , =2= , =3= ;
            "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

            Comment


              #7
              Отг: Представяне Антонио и Кристина

              пс: Незнам за Джани, но аз се "пошегувах" за да подкрепя и същевременно отрезвя колегите кандидат емигранти по съдба за тяхно добро. Ако кажа, че в НЗ всичко е розово и ще завалят $$$ от небето очевидно ще излъжа - имат си проблеми, като навсякъде другаде. Но определено са по-напред от нас в идеите си за развитие и сплотеността на обществото. Незнам защо, но като, че ли всеки очаква някой друг да свърши неговата работа или просто да се откаже и примири - така бях и аз в началото. Но ми напомниха, че за емиграция е нужна много дебела кожа. Необходимо е да планираме отдалеко, да проявим търпение и упоритост, да отделим от свободното си време, да отпишем от бюджета си една торба пари при голям риск да не се получат нещата. И не на последно място да започнем да мислим в KIWI style, каквото да означава и ни струва това.

              "New Zealanders are a breed apart. They approach life with a wicked sense of humour, and in particular a healthy sense of life's absurdities. And they never met a word they didn't want to make shorter."

              Discover amazing travel experiences in New Zealand with Lonely Planet's insider tips, inspirational traveler stories and expert guidance from around the world.
              Last edited by pooh06; 08-04-16, 22:41.
              "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

              Comment


                #8
                Отг: Представяне Антонио и Кристина

                Мислех да напиша нещо конкретно в битието си на строителен инженер, но като гледам форума по-горе ми секна вдъхновението.

                Comment


                  #9
                  Отг: Представяне Антонио и Кристина

                  Sasho,

                  Сподели моля те "нещо от битието си на строителен инженер". За мен лично ще е от голяма полза. Едно, като колега ( макар и Пътно строителство), едно като това да се чуе е друго мнение.

                  Отделно, може би не е хубаво да се спами тази тема, понеже тя е започната със съвсем друга идея.

                  Та ... сподели, моля те.

                  Благодаря.

                  Jorje

                  Comment


                    #10
                    Отг: Представяне Антонио и Кристина

                    Jorje,
                    Ще напиша една блогстатия с подробости за инженерството по принцип в НЗ. Искам първо да приключи процедурата ми по ставане на Charted Professional Engineer (CPeng) към IPENZ. До тук отне една година, ама вече му се вижда края.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Представяне Антонио и Кристина

                      Колеги,
                      Надявам се сте прочели форума и сте се ориентирали в процедурата по подаване на документи за имиграция. Няма смисъл да описвам последователните стъпки.
                      Сметнете си точките с калкулатора към EOI. Искам да подчертая нещо. За стаж се брои времето работено по специалността СЛЕД придобиване на диплома т.е. във вашия случай стажът ви е почти нулев.

                      Има смисъл да подавате ако правите 140т.
                      Ако не, имате два варианта:
                      1. Пробвайте се да си намерите работа от разстояние. Според мен шансът за това е минимален, направо нулев, особено за ПГС или геодезист. Сега, Ники и Мустакар най вероятно ще ви кажат че ако ви е добре написано CVто имате шансове. Моята практика показва, че без да сте дебело препоръчани от някой местен нямате шанс. Местните фирми много държат на референти. Искат имена на хора които могат да гарантират за вас и почти винаги им звънят с конкретни въпроси. Проблем е също, че това дето сте го учили в България като инженерство е 80% неприложимо тука. Редки изключения са изградени специалисти в например пилотно фундиране или проектиране на шлицови стени.
                      2. Пробвайте се в друга „западна“ страна (например Великобритания) и натрупайте опит 2-3 години, след което вече ще направите 140т.

                      Иначе към момента строителните инженери са една от най-добре платените специалности в НЗ. Заплатата на един инженер с 10+ години стаж започва от $100 000 и стига до $130 000.
                      Начинаещ инженер започва със $50 000 и след 2-3 години взима $70 000.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Представяне Антонио и Кристина

                        Sasho,

                        Надявам се блога да е описание и на процедурата за CPeng. За мен лично ( а предполагам, че не само на мен) ще е интересно и поучително през какви перипетии се преминава за туй чудо на природата.

                        Чакам.

                        Благодаря ти.

                        Jorje

                        Comment


                          #13
                          Отг: Представяне Антонио и Кристина

                          Да вмъкна и аз нещо, като допълнение към това,което е написал Sasho за намирането на работа от разстояние.

                          За IT сигурно са други нещата,но за Civil Engineers - там имам опит. Подавам за последните 2 години ( от както си активизирахме визите в AU) почти непрекъснато. Резултат до момента 14/04/2016:

                          - изпратени над 5 000 резюмета ( от разстояние)
                          - брой отговори на имейли - не повече от 20-30 ( тук не включвам автоматичните отговори, че са ми получили документите)
                          - брой интервюта ( Skype, телефон ...) - 0 ( нула)

                          Та - всеки може да си направи равносметка. Така, че според мен ( а вероятно и според повечето колеги във форума) подаването от разстояние и евентуално намирането на работа клони към чиста 0 (нула) да не говорим, че вероятно знака е и - (минус).

                          Остава решението - търсене на място. Става, ако имаш връзки ... ( т.е. познаваш някой от бранша), за да влезеш поне веднъж в системата.

                          Спирам до тук, защото до тук ми е опита.

                          Всеки има глава на раменете си и може сам да взема решения как и накъде да върви.

                          ... иначе полета ми от Истанбул за AU е след по-малко от 24 часа. Да видим и на място какъв ще е резултата :-) Картите са раздадени ... :-)

                          Ще пиша :-)

                          Jorje

                          Comment


                            #14
                            Отг: Представяне Антонио и Кристина

                            Не, за съжаление и при IT са подобни нещата.. Дано на място да няма особени трудности.

                            Dear Asparuh,

                            Thank you for forwarding your details to ****.

                            Unfortunately we are unable to assist you at this time as prospective employers are reluctant to consider registration of interest from individuals based overseas, and who have no firm arrangements to reside in New Zealand.

                            We would be happy to receive your CV once you arrive in New Zealand and have obtained an appropriate working visa. Should you wish to make enquiries regarding immigration to New Zealand, we suggest you contact the New Zealand Immigration Service at www.nzis.govt.nz.

                            Yours sincerely

                            ****
                            Last edited by pooh06; 16-04-16, 17:41.
                            "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                            Comment

                            Working...
                            X