Съобщение

Collapse
No announcement yet.

EOI преди оферта за работа

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: EOI преди оферта за работа

    До колкото знам NZQA се интересува само от образованието, НО нищо не пречи да изпратиш сертификата + придружително писмо как този сертификат подчертава и допълва специалността, за която искаш да те оценят.

    Сега за PAR или IQA - PAR се подава онлайн "на доверие" и резултира само в оценка на нивото специалност - тоест 7, 8, 9. Достатъчно е за ЕОИ. Обаче, ако ти разгледат и ти одобрят ЕОИто, няма да ти предложат ITA (Invitation to Apply) докато не получат пълното IQA. Вярно е, че PAR е застраховка (аз минах през ПАР), но ако ще трябва после да правиш IQA парите за PAR ще са на вятъра

    Та, ако мислиш, че шансовете ти за подаване не са малки и събираш поне 120 т., съветът ми е да събереш всички документи и да си направиш IQAто. Ако не си сигурна дали искаш да кандидастваш - то PAR.

    Comment


      #17
      Отг: EOI преди оферта за работа

      Моят личен опит беше, че навремето почти си намерих работа в НЗ след доста откази, игнорирани кандидатури или любезни отговори ако си уредя виза да им се обадя пак.

      Ситуацията с конкретната почти успешна кандидатура беше:
      • реших да пробвам извън Окланд, защото прецених че по-малко offshore кандидати спамят фирмите там. В частност късмета ми беше в Кристчърч (не знам как точно се пише на БГ)
      • Обявата беше на ИТ recruiter специализиран само за клиенти от Кристчърч, имах интервю с тях (чат по скайп) и бяха много доволни
      • Свързаха се с клиента който беше съгласен да ме интервюира и да съдейства за работна виза


      Сигурно щеше да има и продължение, но тогава нямах асесмънт, казаха ми да си го пусна и като излезе да се свържа с тях. Очакваше се да стане за около месец но се забави верификацията на образованието заради някой от БГ университетите и Коледа/НГ. Междувременно дойде асесмънта от АУ и взех спонсорство за Виктория та не се и заинтересувах повече от офертата. Обаче си мисля че ако имах вече готов асесмънт и нямах АУ планове в момента можеше да работя в Кристчърч и да скачам с бънджи от кулата в Оклънд

      Comment


        #18
        Отг: EOI преди оферта за работа

        NZQA се интересува само от квалификация придобита в обучение продължало над 240часа (по спомен). Т.е. нещо, което може да се приравни на ниво от тяхната образователна система.

        Сертификатите може да се използват при кандидатстване за работа или доказване на умения пред имиграционните.

        Успехи!
        Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

        Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

        Comment


          #19
          Отг: EOI преди оферта за работа

          Благодаря за отговорите, да обобщя накратко - почти се отказах да правя PAR, след като прочетох мнението на Ники, че впоследствие ще се наложи да си правя пълен IQA. Казвам почти, защото от друга страна разхода за PAR лесно се преглъща, но пък дава представа дали изобщо имам шансове. Последните дни изчетох толкова много инфо за емиграция в НЗ и Австралия, че вместо да ми се изясни, всичко тотално ми се обърка в главата. Затова извинете ме, ако задавам тъпи въпроси. Значи планът ми за НЗ е следния: подавам диплома за легализиран превод, подавам EOI, записвам се на курс за подготовка за IELTS като се целя в изпитна дата 3 ноември Варна. Оказа се, че в отпускарския сезон няма кандидати и трудно се сформира група, но докато се сформира ще се подготвям сама някак си. Искам обаче да ви питам мога ли да подам EOI без резултат от IELTS или не е желателно? Кога точно ще ми изискат този резултат?
          По принцип съм припряна натура и искам да действам, макар и с бавни стъпки, защото само така чувствам че правя нещо. Иначе от една агенция за работа всеки ден ми изпращат информация за свободни места по моята специалност - екология и ЗБР (здраве и безопасност при работа) и виждам, че има работа, но дали ще приемат емигранти за нея е друг въпрос, де

          Comment


            #20
            Отг: EOI преди оферта за работа

            Здравей, според мен, ако разходът за PAR е поносим, той (PAR) ще ти даде точна представа кое би било минималното ниво, на което ще бъдеш оценена, ситуация при която, ако считаш, че можеш или следва да бъдеш оценена на по-високо ниво ти дава насока как и какви документи да си подготвиш по възможност за пълния IQA. Това за мен са предимствата на PAR и такава е моята ситуация, да се боря за по-високото ниво на квалификация т.е. повече точки и да си подготвя максимално нещата за IQA, но знаейки, че минималното което биха оценили е ниво 7. Това ще ни ориентира за по-нататъшната тактика.

            При мен информацията от консултанта по въпроса за реда на процедурата вкл. нивото на езика е следната.
            Етап 1
            Изразяване на интерес (EOI) трябва да бъде завършена и представена на пула.
            Това трябва да включва информация за стандарта на английски, квалификация, работа
            опит, предложение за работа, възраст, здраве и характер и т.н.

            Но все пак той си има схема на действие и наистина за мен също би било интересно да се получи информация от хора минали по пътеката.
            Успехи в начинанията.

            Comment


              #21
              Отг: EOI преди оферта за работа

              Не съм запознат, но ми се струва, че не би трябвало да е възможно да се подаде EOI без оценка от IELTS тъй като това е едно от изискванията да бъдеш водещ кандидат.
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment


                #22
                Отг: EOI преди оферта за работа

                Защо да не може да подам EOI без резултат от IELTS като навсякъде пише, че по принцип за нуждите на EOI се прави PAR - а аз попълних такова (само дето не съм го подала) и никъде нямаше да описвам нивото си на английски. Моля някой, който вече е минал по този път да сподели, че вече се омотах като пиле в калчища.

                Comment


                  #23
                  Отг: EOI преди оферта за работа

                  Нещо ги мешаш IELTS и NZQA оценка на квалификацията.
                  Прочети тук:
                  Visit us to find out how to apply for a visa or NZeTA, employ migrant workers, and assist students and refugees.
                  Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                  Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                  Comment


                    #24
                    Отг: EOI преди оферта за работа

                    Здравей,

                    За да можеш да участваш с EOI като кандидат имигрант и да ти точкуват шансовете следва да приемат квалификацията ти предоставена от теб. Поради това, че кандидатстваш за НЗ, а тяхната образователна и трудова система (специалности) е/са различни от нашите следва нашата специалност придобита по образование и/или трудов стаж да бъдат приравнени към техните, за да могат служителите, които разглеждат и оценяват EOI процеса да се ориентират и да ти признаят съответните точки правилно.

                    Също поради това, че ние сме все още в другия свят, то в НЗ, както и в Канда, Австралия, Щатите и т.н. са създадени тези квалификационни центрове. Там се изпращат документите за придобита специалност по образование с пълна академична справака за да намерят максимум сравнение с тяхната система и ти дават официална приравнена специалност и степен на специалност (бакалавър, магистър с университет, отчетник с колеж и т.н.).

                    С този официален документ , когато подадеш EOI ще го представиш и човека казва, аха това е така идва от NZQA и получаваш примерно 40 точки. Така работи.
                    Иначе оставяш всичко в ръцете на проверяващия и той вместо 40 може да ти даде 30 точки и да си в последствие аут от пула.

                    Но като цяло, това е взаимодействие на държавно-министерско ниво. Румънските дипломи ги признават бе PAR и IQA, а само по това, което пише магистър, бакалавър и т.н. При нас държавата и респективно министерството не си е свършило работата.

                    Надявам се съм внесъл малко яснота, макар че аз пиша и обяснявам малко завъртяно.

                    Comment


                      #25
                      Отг: EOI преди оферта за работа

                      Здрасти Valchen,

                      Ако имаш излишни 200 лв (не съм саркастичен) и не си сигурна дали ще успееш да се класираш за миграция и/или специалността както ти е в дипломата директно може да се преведе като нещо, което го има в списъците, то подай PAR и с него подай EOI. Ще стане по-бързо (само онлайн е) и много по-евтино (около 5 пъти беше навремето).

                      Веднъж избрана, имиграционните ще ти проверят нещата и ще ти поискат IQA, без което няма да ти пратят Invitation to Apply, което от своя страна всъщност вече си е почти жителска виза.

                      Отделно, съветвам да държиш ИЕЛТС предварително и да го включиш в ЕОИ. Не се вземат насериозно хора без резултат и има драконови изисквания, ако не държиш ИЕЛТС за доказване на език, които малко българи могат да покрият. Не си ги спомням точно, мога да проверя, но бяха нещо от рода на или да имаш гражданство на англоговоряща страна или цялото ти обучение (вкл. гимназиално) да е било на английски и т.н. От друга страна изискването за поне 6.5 средно от всички части, е достатъчно щедро сравнено с Австралия примерно.

                      Успех и не го мисли толкова, ако имаш специалност от списъка, образование което се иска за нея и достатъчно опит

                      Comment


                        #26
                        Отг: EOI преди оферта за работа

                        Сега виждам, че е писано и в другата тема за миграция в Австралия - тъй като и там въведоха ЕОИ отпреди 10 дни, може да отворим една тема за австралийското ЕОИ. Моят коментар по-горе е за новозеландското.

                        Comment


                          #27
                          Отг: EOI преди оферта за работа

                          Написано от NikiG Виж мнението
                          Сега виждам, че е писано и в другата тема за миграция в Австралия - тъй като и там въведоха ЕОИ отпреди 10 дни, може да отворим една тема за австралийското ЕОИ. Моят коментар по-горе е за новозеландското.
                          Много хора ще останат благодарни ако го направите това. И ако на някой му се занимава и е в час с двета да ги съпостави, така по - лесно ще миже да се осъзнае от хората, които сега се запознават с нещата.

                          И естствено едно голямо БЛАГОДАРЯ.
                          The depraved are devoted.

                          Comment


                            #28
                            Отг: EOI преди оферта за работа

                            Страшни сте! Мустакар, явно наистина съм объркала двете неща (EOI и NZQA), но това е защото за кратко време се опитвам да погълна много информация и едновременно да попълвам сто и пет формуляра Ники, благодаря ти за подробното разясняване! Ясно е, че ще трябва да забавя темпото, заради IELTS-a, но какво да се прави А според вашия опит General IELTS ще ми свърши ли работа за емиграция. Някъде видях че той бил достатъчен за емиграция, но може да съм пропуснала нещо.

                            Comment


                              #29
                              Отг: EOI преди оферта за работа

                              На страницата пишат, че приемат и двата. Предполага се, че general следва да е по-лесен. Аз съм карал academic и си е доста зор.

                              Comment


                                #30
                                Отг: EOI преди оферта за работа

                                Аз съм карал само General, който е достатъчен за миграция. Единствено може да ти потрябва академичен, ако ти се налага да получиш оценка от друга организация за специалността си, а не от NZQA.

                                Примерно:
                                За фармацевт в НЗ имиграционните ти искат Level 7 Фармация (NZQA да те оцени) и да кажем 3 г опит + регистрация в местния фармацевтичен съюз (NZ Pharmacy Council) + стандартно ИЕЛТС 6.5
                                Обаче за да покриеш изискването на фармацевтичния съюз ти искат ИЕЛТС академичен със средно 7.5 и всяка част поне 7.

                                Тоест за да емигрираш и да се оцениш като фармацевт трябва да покриеш по-високото изискване. За НЗ чети внимателно колони 3 и 4 в списъците. Ако няма изискване за регистрация в съсловна организация, тогава общ ИЕЛТС 6.5 е достатъчен. Ако има обаче регистрация - виж в съответната организация какво се иска (може да не се иска ИЕЛТС въобще, но е малко вероятно) и съответно дръж такова. Да кажем за журналистика се искаше май 8. Та така.

                                За Австралия помня, че за спонсорство от щат в зависимост от професията също имат различни изисквания за ИЕЛТС, които понякога са по-високи от държавните.

                                Comment

                                Working...
                                X