Съобщение

Collapse
No announcement yet.

представяне от мен Славейка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: представяне от мен Славейка

    Написано от bvcacc Виж мнението

    Това само означава, че чиновник може да те пореже при оценяването както и когато си поиска.
    Разбра ли сега какво имах предвид?
    Има два свята:
    1) Реален, в който се намират МЕИ София и Оклънд Юни. Там Mechanical Engineer е широко понятие;
    2) Имагинерен, който се ползва от имиграционните и където Mechanical Engineer се превежда "Инженер ОВК"

    Comment


      #17
      Отг: представяне от мен Славейка

      Благодаря за съдействието. Не съм обидила никой , просто моя реакция на отговорите. Но аз Ви благодаря и за приложенията! Приятна вечер в НЗ!

      Comment


        #18
        Отг: представяне от мен Славейка

        Здравейте всички, извинявам се че се включвам малко късно, нека и аз споделя опит. Завършил съм ТУ София 2000 година, МФ факултета /може би сме били в един курс или съм малко по-рано завършил от Владо/.

        Нека споделя моя опит, макар и да е за Австралия /четох, че ако Австралийския инж. съюж ти признае дипломата и стажът, те важат и за Н.З. - но до колко е вярно - не знам/.
        И двамата сме машинни инженери, НО ако Владо реши, че иска да е в друга категория - мое мнение - може да го докаже /по долу ще обясня по-подорбно/

        Първо - никакво обезкуражаване!!
        При мен в началото всичко ми се струваше мн. трудно, объркано и сложно, сега като погледан назад - виждам единствено че не съм бил сигурен в себе си - това е!

        Признаването в гилдията какъв точно инженер си е по няколко критерия - диплома и какво точно си работил /пак за А, а за НЗ не знам/. Подготвят се 3 епизода от трудовия стаж на кандидатът написани на англ. по стандартен тертип -~ 2000 думи /има много примери по нета/, след като се опишат епизодите се прави и самооценка, поготвят се писма от съответните началници в този период от предприятието, които пишат - да това е вярно - еди кога си той работеше в нашата фирма и извърши тази дейност, подписват се. Тук е важно да се изберат точно каква насока иска да докаже Владо, дали за машинен инженер или друг тип - и такива 3 епизода да подготви - това е определящото.

        Има стандартна тарифа, аз платих и допълнително за бърз преглед /2 работни седмици/, бях се и регистрирал в тяхната система.

        В съоветния ден получих писмо, че ми се признава бакалавърска степен - което малко ме озадачи, все пак през 2000 г. тук имахме само магистри, но за А. и точковата система е едно и също, затова приех нещата, ето какво точно пишеше:

        Occupational Classification: Professional Engineer
        ANZSCO Skill Level: Skill Level 1
        Occupation ANZSCO Codе: Mechanical Engineer
        ANZSCO Code: 233512

        и

        Australian Qualification Framework (AQF) level for the purposes of awarding points under the General
        Skilled Migration points test:
        Institution Completed / Awarded Date AQF Level
        Technical University - Sofia Completed December 2000
        Bachelor Degree


        и отдолу, че ми се признава и трудовия стаж, за съотвтния период.

        За трудовия стаж подготвих доста документи, ако е важно, ще ги опиша как стана.


        Според мен нещата не са толкова сложни, при мен имаше един труден казус, но се оправих. Работих с фирма в Австралия и според мен и те ми помогнаха, особено при това как да бъдат точно структурирани препоръчителните ми писма, за да реша моя казус.


        Желая успех на Слави, Влади и техния син, ако решат да емигрират за Н.З.

        П.П. Диплмата ми само съм я превеждал със заклет преводач - фирма, не съм правил никакви допълнителни заверки по Министерства - тоа не е нито необходимо, а само време и пари се губят.

        П.П.П. Сигурно тези неща и доказване на диплома и всичко друго го има по нета, дано не се повтарям много.

        Comment

        Working...
        X