Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

    Thousands of Britons head for a new life in Australia every year, but it is often not the one-way trip they anticipated.
    Last edited by Jorje; 24-05-16, 13:01.

    #2
    Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

    Всичко в тази статия е малко или повече вярно, както много добре знаем:-) Особено за работата - след като британците смятат, че намирането на работа е много трудно, какво да кажем ние. Но все пак тази статия отразява само Сидни. Не че съм била там, но знам, че трафикът е кошмарен. В Мелбърн определено не е така.
    Колкото до социалния живот... Не мисля, че баровете и пъбовете са това, което липсват. Няма ги хората, с които сме свикнали да ходим на тях. Всеки, тръгнал насам, а вероятно и къде да е по света, трябва да е готов на социална изолация месеци, а можи би и години наред. За мен това е най-трудното.

    Но да не забравяме - едно е да емигрираш от Англия, друго от България:-) Мотивацията да се бориш идва от знанието къде и при какви условия ще се върнеш, ако не успееш:-)

    Comment


      #3
      Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

      Последното изречение на Kaliuka вика интересна тема (която администратора може да премести в друг thread, ако трябва): какви са вашите причини за емиграция от България?

      При мен бяха:
      • Желание да добия международен професионален опит
      • Желание да имам на разположение по-ефективна администрация (електронно правителство)
      • Желание да съм сред по-различна култура


      Ще е интересно да чуя мнение от Мустакар, Рошав, Ник, Пух, Сашо (въпреки че той доста добре е описал това и в блога си),
      benitabeni, aniuta, изобщо - колкото повече, толкова по-добре.

      Comment


        #4
        Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

        виж вица, който постнах в "Размишления за бъдещето"

        http://bg2nz.com/showthread.php?t=435&page=6 #57
        Last edited by pooh06; 27-05-16, 19:49.
        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

        Comment


          #5
          Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

          Според мен аргументите ти за Емиграция не са определящи:

          • Има български и чуждестранни фирми в България, които работят с чужденци и изпращат служителите си в командировки;

          • Администрацията е досадна навсякъде, къде повече или по-малко. По-важнa e политиката;

          • В БГ си имаме доста култури, но плановете за смесване на расите вървят с пълна сила и по света;


          Аз съм все още в БГ и планирам преместване към НЗ със семейството си, след като живот и здраве получим визите. Така че немога да дам кратък, еднозначен и добре обоснован отговор защо НЗ освен, просто да пробваме как е живота там. Но мога да изброя доста причини защо не ОЗИ, като наред с икономиката, природата, трафика, отровните гадинки и др. поставям политиката и ядрените опити. Попаднах на интересни линкове, които провокират внимание, след опит да си обясня защо от седмици в България е лошо времето, постоянно вали, облачно, хората са в лошо настроение, наводнения и потопи, смерчове, висок брой на самоубийства и нещастни случаи - нещо леко нетипично за нашата страна. Едно е сигурно - политиците в България не струват пет пари, а слугуването на нов господар няма да ни оправи дереджето, дори може да стане по-лошо.

          реф.

          The sinking of the Greenpeace protest ship Rainbow Warrior in Auckland in July 1985 shocked the nation. The incident galvanised an anti-nuclear movement that had emerged in opposition to both French nuclear tests at Mururoa and American warship visits to New Zealand. 












          PRESIDENT Barack Obama will reveal to the world intelligent aliens exist and have visited Earth before the end of his final term, according to a US lobbyist.
          Last edited by pooh06; 27-05-16, 18:35.
          "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

          Comment


            #6
            Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

            Бих вмъкнал и един допълнителен критерий - със / без семейство.

            По мое скромно наблюдение тук във форума - 80-85% от емигриращите са несемейни (поправете ме ако греша). Не ,че това прави емиграцията по-лека ако си несемеен, но определено има доста повече отговорности и предизвикателства с които да се справиш. Но пък знаеш за кого още го правиш.

            Аз самият смятам да опиша преживяванията ни от гледна точка на семеен човек скоро с цел информацията да послужи и на останалите съфорумци. Все още съм с неясен статут, затова ще посъбера още малко информация и ще я напиша в блог ( както е модерно сега :-))



            @ Да видя къща с изолация в Австралия - сбъдната мечта на строителя @

            Comment


              #7
              Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

              определено със семейство е по-голямо предизвикателство...
              моите/нашите причини са: манталитетът на хората, често се чувствам не на място; липсата на спазване на закони и правила, което води до липса на сигурност; по-големи възможности за избор на детето;

              Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

              Comment


                #8
                Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

                Относно публикацията, проблема си е в UK-ците.
                Трафика незнам си какво, 40ч+ работна седмица, кръчмата каде е. Мрън мрън. Нали додаха тука в БГ си накупиха имоти...- няма трафик, не им трябва да работят, алкохола без пари,авери по чашка всеки ден от обяд до късни доби, прекрасен климат и тн и тн. Къде са сега? Няма ги. Какъв им е проблема незнам. Хем не искат в UK хем искат като се местят да е като в UK.
                Според мен не е проблема в Австралия, същите кусури се отнасят за всеки град с повечко население в по бялата част на света. Аз тука в БГ всеки ден пътувам 25км до и от работа, 40ч+ седмица. Не ми трябва pub всяка вечер предпочитам с жената и детето. Ако си социален тип ще си намериш приятели за пиене. Който иска да се мести в страна с по висок стандарт, трябва да е готов за всички проблеми свързани с местенето... повечето свързани с работа и пари(то като са замисля тук работа за нормални пари...). UK или AU -- > AU.

                Comment


                  #9
                  Отг: Малко инфо за Австралия ... от UK наблюдател

                  Написано от BAWE Виж мнението
                  Ще е интересно да чуя мнение от Мустакар, Рошав, Ник, Пух, Сашо (въпреки че той доста добре е описал това и в блога си), benitabeni, aniuta, изобщо - колкото повече, толкова по-добре.
                  Много искам да стигна до там, че да съм се махнал (още съм тук) и да напиша подробно няколко статии за одисеята. Като цяло мога да кажа, че причините са две - икономически и социални. По-голяма възможност за кариерно и професионално развитие и се надявам там хората да са много по-добре настроени към ближния (да няма постоянната завист и негативизъм).
                  The depraved are devoted.

                  Comment

                  Working...
                  X