Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на Шансовете на Александър и Веселина

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на Шансовете на Александър и Веселина

    ...
    Last edited by terabyte; 23-06-16, 08:34.

    #2
    Отг: Оценка на Шансовете на Александър и Веселина

    Здравей. Тъкмо днес се заговорихме с едни колеги на работа колко добре бяхме едно време като системни администратори - уважавана професия, достъп до ресурси, добре платена работа, липса на напрежение, повече свободно време и переспективи за развитие идилия и романтика. А сега с тези виртуализации и клауди, съкращаване на бюджети, аутсорсинг, автоматизация, фокус върху разработката на нови приложения, увеличаване на набора от технологии и отговорности (DevOps), изисквания за сертификации и конкретен стаж, постоянни трейнинги и т.н. ... стана една доста неприятна и неблагодарна работа. В същата ситуация сме вече и DBA-те. Не искам да те отчайвам, а и всеки е с различни знания, опит и късмет. Но първите ми впечатления за търсене на работа и възможностите от разстояние и без виза не са добри. От друга страна получаването на оферта от работодател значително увеличава шансовете да бъдете изтеглени от EOI системата, след което да подадете ITA апликейшън и евентуално да бъдете одобрени за интервю за визи. Смятам, че трябва добре да се запознаете предварително с НЗ, процеса, разходите и т.н. Аз лично се реших на тази стъпка заради 2 годишното ми дете и за да не съжалявам някога, че не съм опитал. Другата седмица подавам ITA application for residence. Но не ми става приятно, че трябва да внеса близо 4к лева и резултата няма да е ясен, а в дългосрочен план разходите ще са много по-големи. От друга страна вече сме ги дали тези пари на България поради факта, че не ни приеха на детска ясла: жена ми загуби доходи, за да гледа бебето втората година + парите, които всеки месец плащаме за частната градина + удържаните данъци за тоя дето духа. Но пак казвам преценете добре за себе си. Успех.
    Last edited by pooh06; 16-06-16, 23:10.
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

    Comment


      #3
      Отг: ...

      На кого пишеш брат? На какво отговаряш не се разбира нещо... Някой си е затрил поста-питането съвсем недобросъвестно и съзнателно...


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment


        #4
        Отг: ...

        Написано от terabyte Виж мнението
        ...

        Визирам това....


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


          #5
          Отг: Оценка на Шансовете на Александър и Веселина

          ...
          Last edited by pooh06; 10-07-16, 21:44.
          "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

          Comment


            #6
            Отг: Оценка на Шансовете на Александър и Веселина

            btw. поста лесно може да бъде намерен в уебкеша на търсачките


            edit@MyCTaKaP, премахнах цитирания кеш да уважа волята на автора да не се визуализира

            Last edited by MyCTaKaP; 11-07-16, 08:09.
            "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

            Comment


              #7
              Отг: Оценка на Шансовете на Александър и Веселина

              изглежда авторът на темата е пожелал анонимност и е изтрил първоначалните си въпроси. заключвам темата за сега да намаля излишните коментари.
              Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

              Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

              Comment

              Working...
              X