Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможностите за работа

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Възможностите за работа

    Здравейте,преди два дни си направих регистрация и като за начало и може би най-важно да попитам за работа.Завържил съм професионална гимназия по транспорт и енергетика''Хенри Форд''нямам висше образование като съм работил 5 години по специалност двигатели с въпрешно горене и ремонти по ходовата част на автомобили.В момента работя за Луфтханза като авиомеханик,като до 3 години трябва да взема сертификат за това''че съм сертифициран''.
    С приятелката ми ни се иска да емигрираме в НЗ(тя е магистър)смятахме точките и се получават горе-долу задоволително.
    Питането ми е имам ли шанс да си намеря добре платена работа дали с коли или самолети е без значение и ми е интересно какви пари се взимат за двете професии и дали биха стигали за да живееш нормално.
    Благодаря предварително за отговорите.

    #2
    Отг: Възможностите за работа

    Един познат работи за Сканя България и служебно се прехвърли в Малайзия с релокейшън пакет и всичко останало.. Много му допаднаха офертата, живота там и възможностите за развитие на нова позиция. За съжаление съпругата му не успя да си запази работата в БГ (да работи отдалечено ИТ), но пък в момента гледа сладко бебче

    В този ред на мисли, бих те посъветвал да потърсиш най-напред възможности, които може да ти предложи настоящата ти компания за живот в чужбина (в частност НЗ).
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

    Comment


      #3
      Отг: Възможностите за работа

      Кофтито е ,че Луфтханза няма как да ми предложат работа там,а НЗ е страната в която искаме да живееме

      Comment


        #4
        Отг: Възможностите за работа

        Имай в предвид, че НЗ е малка страна с голям имигрантски поток и квалифицирани специалисти, което прави задачата нелека. Трудно е да се търси работа на място, а още по-трудно от дистанция, без да имаш виза. Коли, Камиони и Селскостопантска техника се чупят, но по мое впечатление двигателите по-малко. От друга страна ако получиш оферта може по-лесно да се класирате, а и поддръжката на авиационна техника си е доста специфична работа / не е за всеки (предполагам и доста по-платена / мой бивш шеф работи в Луфтханза техник София).


        Намерих проспект тук: http://www.careers.govt.nz/jobs-data...ance-engineer/

        Колкото до образованието то не е гаранция за финансов успех реф. http://www.blitz.bg/news/article/424655

        Аз писах на няколко агенции от киви джобс с молба за съвет, като получих 2-3 неутрални отговора, че ако имам виза биха проявили интерес, но само толкова. Хрумна ми, че може да се свържеш с професионални организации в твоя сектор пр. http://www.aviationinstitute.co.nz


        Приятелката ти какво работи?
        Last edited by pooh06; 30-06-16, 20:54.
        "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

        Comment


          #5
          Re: Възможностите за работа

          Ако ти е добре английския, пиши до летищата в Окланд/Уелингтън/Крайстчърч. Имаме един познат с Мустакар на около 30г, който работи механик в летището в Уелингтън. Писах му да го питам как стоят нещата и когато имам отговор ще пиша повече.

          Comment


            #6
            Отг: Възможностите за работа

            Приятелката ми пише евро проекти в момента,но е завършила управление и икономика на устойчивото развитие тоест може и друго да работи.Ники благодаря ще чакам с интерес

            Comment


              #7
              Re: Възможностите за работа

              Ето отговора, на английски:

              Hey Mate,


              i had a look at the forum post. i cant quite work out if he works on internal combustion engines for aircraft or vehicles - i think LufthansaTechnik do both.


              The airports themselves operate quite differently here to what they do in Europe. they do not really have in-house maintenance facilities - the airports and maintenance (MRO) providers operate as separate businesses. there is some light aircraft maintenance in WLG, and some heavy maintenance in AKL and CHC. if he works on internal combustion then it is probably very light, and thats usually outside of the main centres (though CHC has some). without a certificate he might struggle a bit though - the big airlines are starting to outsource their maintenance to places like Shanghai and Singapore, so there is a flood of aircraft engineers looking for work at the moment.


              if he can work on cars (sounds like he can), he'll have a better shot, at least to start off with. do you know Roumen down here? he has a small workshop/garage in WLG - he might be able to offer some insight.


              if he has some specific questions and is interested you can PM him my contact details.


              here are some jobs

              Comment


                #8
                Отг: Възможностите за работа

                Това със самолетите не ми ''хареса''.Значи да събирам повече информция за автомеханик, а имате ли на представа горе долу колко се плаща на час за тази работа.Поздрави

                Comment


                  #9
                  Отг: Възможностите за работа

                  Заплащането ще е според специализацията. От минималното $14 и нещо е май сега за час, до $25, $30. Ако си много добър може да минеш на консултантски тарифи - $35,$60+, от там насетне може да помислиш да си отвориш сервиз Не знам колко ти говорят цифрите - помисли го като не много високо платена професия, но в някой райски край на страната може да си живееш доволно, да имаш пари да се прибираш до Бг и като цяло да си покриваш. Твоята половинка каква професия си носи?
                  Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                  Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                  Comment


                    #10
                    Отг: Възможностите за работа

                    Икономист е(управление и икономика на устойчивото развитие).Ако ми се даде мъзможност мога много да покажа въпреки че съм на 25 : )

                    Comment

                    Working...
                    X