Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Класиране на икономисти за емиграция в НЗ



    ...
    Last edited by RosDi; 22-03-14, 05:19.

    #2
    Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

    Написано от RosDi Виж мнението
    Няма начин да няма начин.
    И ние сме като вас. Като цяло не са малко точки за влизане в pool-a и разчитане на лотарията, ама зависи колко сте си го навили на пръста. На нас тото не ни се играе
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

      Първите 3 мнения са преместени в нов раздел от тази тема: http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=28
      Ако автора желае може да промени заглавието на темата като редактира първото си мнение.
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment


        #4
        Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

        Здравей,

        Квалификация
        при мен коментара за квалификацията за бонус точки по 16.20 и съгласно колона 4 ще дойде от пълната оценка на NZQA за квалификация. до тогава не се счита, че могат да се позлват бонус точките.

        Трудов стаж
        освен годините има и едно and, a не or, че ми е необходима и професионална сертификация от MCIPS, което е почти невъзможно да се получи. т.е. без бонус точки и тук. за сега.

        Тази информация, за изискванията за бонус точките, ако съм разбрал правилно, се намира в таблицата за професиите, следващата колона след професията, където са изискванията, при които ти я признават за бонус точки.

        за


        Trades
        Diesel Motor Mechanic (including Heavy Vehicle Inspector) (321212)

        Long Term Skill Shortage List Requirements -
        Qualifications

        must be comparable to the standard of the New Zealand qualification listed. Also see Note 1 at the end of this list.

        National Certificate in Motor Industry (Automotive Heavy Engineering) Level 4 AND minimum
        of three years relevant work experience

        За Bonus points
        National Certificate in Motor Industry (Automotive Heavy Engineering) Level 4 AND minimum
        of three years relevant work experience

        PAR-а е само информативна форма, необвързваща NZQA. За да ти признаят еквивалент на НЗ национален Level 4 ще ти трябва FULL NZQA report.
        PAR - a е даване на едни пари NZD 138.00, за да се ориентираш къде биха те класирали евентуално, но в PAR-а правят уговорката, че даденото от тях мнение е на база информацията подадена от теб или консултант. Когато се попълва on-line формата си пишеш специалността. Аз писах радилокация с цел да проверя първо дали я има (морското излезе в базата им данни) и как ще я приравнят, но дават отговор само за нивото.
        При теб ще трябва да ти потвърдят ниво 4 според НЗ сертификат и минимум 3 години стаж. Лошото, е ако имат в предвид, че предимствата могат да се ползват само ако имаш НЗ сертификат т.е. изкарал си го там и никъде другаде.

        Това са тънкостите за мен какво точно имат в предвид под дадено описание и къде може да има двусмислие.

        Но съгласно тази Note 1 би следвало да получиш приравняване от NZQA
        Note 1 Qualifications must be comparable to the standard of the New Zealand qualification listed.

        нека все пак Ники и MyStakaR също да кажат своето мнение по въпроса.
        Last edited by zhivbors; 10-02-12, 00:10. Причина: Note 1 + taksa PAR

        Comment


          #5
          Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

          PAR е много специфичен - като резултат дава точното име на образованието както го е превел преводачът в БГ + на кое ниво отговаря спрямо НЗ рамка на квалификациите (New Zealand Qualifications Framework - NZQF)

          С PAR може да кандидатстваш за ЕОИ и да покажеш на имиграционните, че имаш точките за образование - струва си ако са те класирали на 9 ниво (така изкарваш 60 т, вместо 50 за ниво 7/8)

          Недостатъците:
          1) Не дава точното наименование спрямо колони 3 и 4 в списъка с професии
          2) Ще ти се наложи да държиш IQA (пълния аналог на PAR), защото за да те поканят за жителство ще трябва 100% да отговаря професията ти И(!) нивото. Ако има някакви несъответствия в IQAто и списъка в професиите няма да ти признаят

          В моя случай ПАР даде ниво 9 Магистър по Информационни системи. После се наложи да държа IQA, защото изискването беше ниво 7 Бакалавър по Информационни технологии, Компютърни науки или Информационни науки

          Comment


            #6
            Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

            Ако си пратил само за средното да ти го оценят, а не са могли, добре са направили да ти върнат парите (логично е - преценили са, че не могат да извършат услугата). Странно ми е обаче, че не са оценили дипломата. От прочетеното, останах с впечатление, че не си изпратил хорариум от дипломата за средно - странно, защото той обикновено е част от дипломата. Аз за да си вържа гащите изпратих освен дипломата за средно с хорариума и "академична справка" за средното - коя година кои предмети съм държал и с какви оценки съм ги минал (Американския колеж в София предоставя тази информация).

            Въпроси не са задавали, но то и образованието ми е "общообразователно", а не средно-специално.

            Comment


              #7
              Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

              Точно така - в цената на IQA са включени до 5 специалности, така че напъни ги колкото можеш

              Comment


                #8
                Re: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

                Като говорим за признаване на българско икономическо образование, тук е мястото да се похваля - получих International qualifications assessment от NZQA: Qualification1 - Bachelor of Commerce at level 7; Qualification 2 - master degree economics/finance - level 9. Ха, да ми е честито.

                Comment


                  #9
                  Re: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

                  Както вече сме коментирали финансовите позиции в Long Term Skill Shortage List са само три и по мое мнение и за трите е много трудно /да не кажа невъзможно/ да те признаят, че си квалифициран. В List of Skilled Occupations има много икономически позиции, като за всяка една можеш да провериш какви са изискванията според Australian Bureau of Statistics. http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@....%201&num=&view= За мен е важно, че ми признаха и магистърската степен - една крачка съм напред
                  Last edited by Aneliya; 28-05-12, 08:14.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

                    Цяла една крамка напред! Честито!
                    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                    Comment


                      #11
                      Re: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

                      Хи хи, нали съм развълнувана, ръцете ми треперят и натискам по два клавиша наведнъж...

                      Comment


                        #12
                        Отг: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

                        Честито и от мен!!! Тази 7ца и 9ка отговарят ли както РосДи пита на специалностите за кандидатстване - примерно това ли образование се иска за счетоводител или одитор? Ясно ми е, че отделно ще трябва NZICA да се произнесе Но определено стъпката е огромна - и за разлика от някои австралийски оценки, оценката на NZQA като държавна институция е вечна.

                        Comment


                          #13
                          Re: Класиране на икономисти за емиграция в НЗ

                          Благодаря на всички. Образованието, което са ми признали е достатъчно да покрие основните изисквания за позициите счетоводител и одитор /ще ми признаят 5 предмета от исканите 12/, но както сме си говорили и преди, за тези две специалности при всички положения ще се иска полагане на допълнителни приравнителни изпити и то най-добре в НЗ.

                          Comment

                          Working...
                          X