Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпросчета за Нова Зеландия : )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Въпросчета за Нова Зеландия : )

    Здравейте приятели, имам няколко въпросчета и се надявам някой да ми отговори на тях.


    На 23г. българин съм в момента живея и работя в Испания имам резиденция и документи за работа в Испания,но не знам в Лондон или тук в посолството мога да кандидатствам за работна виза? За българи разбрах,че посолството е в Белгия..

    Шофьорската ми книжка, която съм взел в България ще ми важи ли в Нова Зеландия или ще трябва да държа нови изпити там за да ми бъде призната?

    Интересуваме също и това NCEA LEVEL 1 - 12CPEDITOS какво ще рече? (четох,че ако имам работна виза мога да кандидатствам в армията,но не разбирам това на какво се равнява на hight school или ?

    Разбрах,че ние българите имаме право за престой без виза до 90 дни,след като се представи единствено че заминаваш поне с 1,500 $?

    @MyCTaKaP темата е преместена към раздела с въпроси
    Last edited by MyCTaKaP; 16-07-16, 09:21.

    #2
    Отг: Въпросчета за Нова Зеландия : )

    Провери в НЗ сайтове за шофьорската книжка. В Австралия признават Бг книжки

    Comment


      #3
      Отг: Въпросчета за Нова Зеландия : )

      Привет,
      аз живея в Австралия и не мога да ти дам информация за Нова Зеландия.

      Успех!

      Comment


        #4
        Re: Въпросчета за Нова Зеландия : )

        Шофьорската ти книжка важи 1 г от влизането в страната (ако излезеш и пак влезеш имаш още 1г), ако е на английски:



        NCEA Level 1 е нещо доста ниско, защото след гимназия държат НЦЕА Левел 3 (нещо като матури), с което влизат в университет.

        Ето инфо и за НЦЕА:



        България е безвизова с НЗ, но има разпити на границата и може да не те пуснат и да те качат обратно на самолет. Има изисквания:


        Прочети ги!

        Comment


          #5
          Отг: Въпросчета за Нова Зеландия : )

          Мерси

          Левел 1 за образованието,кой клас се е ако го сравниме с нашите училища? 8,10,11 ?

          Comment


            #6
            Re: Въпросчета за Нова Зеландия : )



            Рови се и чети - дадох ти информацията къде да намериш.
            По данни на сайта Ниво 1 са 80 кредита - не ме питай какво е кредит, как се изкарва и на какво се равнява, защото не знам. Не знам и колко предмет/часа е... Погледнах 3-4 кредита са на предмет на семестър.

            Почват ниво 1 да учат в 10ти клас (тук се води 11ти). Но могат да вземат предмети, които са ниво 2 и 3 също. Тоест могат да вземат един и същи предмет с различна трудност.

            Значи 80 кредита са грубо 20 предмет-семестъра (примерно, ако си ги взел за 1 г - 10 предмета един семестър и 10 различни предмета втория). Като трябва да имаш някакви минимални изисквания за типа предмети: математика, литература, плюс други...

            Comment


              #7
              Отг: Въпросчета за Нова Зеландия : )

              Написано от benitabeni Виж мнението
              Провери в НЗ сайтове за шофьорската книжка. В Австралия признават Бг книжки

              Не е по темата, НО, тъй като човека е на 23, да не остане подведен. В Австралия (NSW) шофьорската книжка от БГ се конвертира много лесно, НО - ако си над 25 г. Преди да станеш на 25 трябва да се държи изпит.

              Споделям личен опит с надеждата да спестя нечие разочарование

              Comment


                #8
                Отг: Въпросчета за Нова Зеландия : )

                да, определено пропуснах факта, че е на 23... но затова има публична информация - да се чете

                Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

                Comment

                Working...
                X