Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Медицинска помощ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Медицинска помощ

    Здравейте, моля някой да сподели от личен опит какво е качеството на медицинските грижи и болниците в НЗ, компетентни ли са лекарите и как стои въпроса с постъпване по спешност?

    Снощи попаднах в Пирогов в спешното и в травматологията (счупена костица на ходилото) чаках 3 часа да ме прегледат.. пълзят мравки до веднинг машините, клозета смърди отдалеч, лекарите коментират ЦСКА и Левски пиейки кафе и кола, едни нелюбезни и противни - мързи ги да гледат, хората се превиват от болка и кървят но никой не ти обръща внимание, стажантите безгласни букви. Тръгнах да се оплаквам, но никой не се трогна. Детето реве, че е гладно и му се спи. Накрая си взех личната карта (сигурно щях да чакам още толкова да ми напишат документите и да ме снимат) и отидох в ИСУЛ. Там се държаха по-внимателно и бързо минах за има няма 20 мин. В ИСУЛ ме отврати миризмата на цигари, която се носеше от съседен кабинет. Как искаме да имаме здрава нация, когато лекарите не дават личен пример. Поглеждайки фиша си за заплата в графа удръжки си мисля, че не заслужавам подобно отношение, нито подобни неграмотни лекари и мизерна болница. Предпочитам да си платя, ако може, но незнаех къде да отида. От службата имам допълнително здравно осигуряване с фонд, но нямат денонощен кабинет и трябва предварително записване за ренген и ортопед (а подобен род травми са спешни).
    Last edited by pooh06; 22-07-16, 13:10.
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

    #2
    Отг: Медицинска помощ

    значи аз не виждам какво се чудиш... в Пирогов е мизерно, но пък работят качествено... в началото на годината детето ни си разцепи главата у дома посред нощ... тръгнахме за пирогов, тан ни мотаха от блок в блок, чакахме . стабилно време, не ни пуснаха в операционната, нищо че е малка, оставиха ни да я слушаме как.се дере в един мизерен коридор и ни я върнаха мокра и зашита с черен неразградим конец, НО ако види човек сега няма да разбере, че е била шита по лицето... мизерни и с лошо отношение са, но работят добре... после за махането.на конеца платихме в Токуда и три пъти после аз й домахах конец и пак беше кански рев... налагало ни се. е три пъти пирогов по различни поводи, отношението не прави специалистите - живот и здраве ще отидете във Вита и там ще видиш че отношението е биващо, но пък си е мизерно и за мен това не трябва да е със статут на болница, а по-скоро поликлиника... повярвай ми има доста „хай” места болници с отношение и обстановка като все едно съм в нас, но специалистите са доста ниско ниво...

    Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

    Comment


      #3
      Отг: Медицинска помощ

      Един приятел почина след лекарска грешка при невинна операция на счупен крак (след подхлъзване в баня). Има добри и лоши лекари и небива всичко да е под общ знаменател. Но отношението и външният им вид говори сам по себе си.
      "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

      Comment


        #4
        Re: Медицинска помощ

        Не съм се сблъсквал със здравната система повече от зъболекар и джипи... Партньорът ми му правиха операция и стоя два дни в болницата, та му ходих на посещение (интересно пропусквателния режим почти отсъства - просто си отиваш при него в диспансера = етаж от болницата, където се възстановява следоперативно). Не супер бързо, нито пък супер качествено, но със сигурност имаш вниманието и отношението, което се очаква от подобен род заведение.

        Естествено болницата е безплатна, рецептите са по $5 на лекарство, личният лекар е по $17-$50 (зависи кой и къде ще си избереш).

        Мисля, че скоро ще се сблъсквам по-сериозно, защото имах пъпка на лакътя, която много зверски изстисках, така че само кръв и лимфа потече. Това беше преди месеци, а преди 10дни забелязах, че е станало голямо кафяво почти черно петно-бенка. Отидох при личния и там я снимаха, измериха, и погледнаха под лупа. Препоръчаха да се махне. Един от лекарите в този кабинет прави малки операции, но тъй като е близко до главния нерв, може да ме изпратят в болницата да ми я махне хирург. Та ще държа в течение какво се случва. Ако е болница се чака 3-4-6 месеца, ако не е спешно (а това не е). Поне знам, че нищо няма да струва.

        Comment

        Working...
        X