Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наемане на жилище в Сидни

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Отг: Наемане на жилище в Сидни

    драмата приключи, вчера подписахме договора, утре вече може да се местим...
    имаме една седмица да обзаведем...
    мъжът ми си намери работа, горе долу същото като в бг, но с разликата че не е негова фирмата, заплатата бива като за първа работа, има и бонус кола, лаптоп и телефон.
    ще разкажа подробно първия месец тук :-)


    Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

    Comment


      #17
      Re: Наемане на жилище в Сидни

      Мания - толкова се радвам! Чакам с нетърпение да разказваш, а ако отивам натам, непременно трябва да се запознаем

      Comment


        #18
        Отг: Наемане на жилище в Сидни

        Написано от benitabeni Виж мнението
        мъжът ми си намери работа, горе долу същото като в бг, но с разликата че не е негова фирмата, заплатата бива като за първа работа, има и бонус кола, лаптоп и телефон.
        Да не се ослушва - да я купува фирмата и всичко да си идва на мястото!... Поздрави!

        Comment


          #19
          Отг: Наемане на жилище в Сидни

          Да повдигна и аз темата, направих 3 седмици като работещ човек и вече се оглеждам да търся някакво жилище за жената и децата, които ги очаквам към началото на Декември.
          Предприятието е в една от "дупките" на Сидни: St Marys и съм се ориентирал към квартал до към 25 км от там, вариантите на които съм се спрял са два:

          1. Някое селце в Сините планини, от Emu Plaints до Springwood. + местни хора в голямата си част, сравнително евтино, - ако по някаква причина сменя работата, голямо пътуване до града, но това е малко вероятно, другото, с което всички ме плашат са пожарите в района. Нямам идея как са училищата в района и как се живее там.
          2. В Сидни няколко квартала: Bella Vista, Castle Hill и Rooty Hill. - Добри квартали и в рамките на разумното отдалечени от работата ми /отворен съм и на всякакви други идеи/.

          Бюджета ми е силно ограничен: до 400$ на седмица или съвсем малко отгоре. Типът на жилището не е важен, но поради това, че сме с две деца, няма как да е едностаен /къща, апартамент или друго/.

          Най-важното за мен, е кварталът да е читав заради училището.

          Ще се радвам да споделите сайтове/мнения и впечатления.

          Поздрави.

          Comment


            #20
            Отг: Наемане на жилище в Сидни

            400$ за колко стаи? Имай предвид, че най-вероятно (98%) ще обзавеждаш, защото ще е празно... по запознатите със Сидни да кажат, аз имам впечатления за няколко места, но на нито едно от тях наем за 400 на седмица не съм попадала (за две спални), имаше едно с 450 в нашия квартал, но не ни го дадоха...
            сайтове - риълесте, домейн, гъмтри...
            впечатления - кварталите от източната част са по-скъпи, заради океана и плажовете, училищата са добри, предимно европейци без китайци в множество. Има и източен китайски квартал (Кингсфорд), там др освен тях рядко се вижда, наемите са 600 средно. На север - Нютрълбей имат хубаво училище, поне според класацията, кварталът пак 550, 600; Ходила съм в Райд - хубаво е, има повече китайци, много хубави къщи и много ново строителство, наемите са подобни на 500, 600

            Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
            Last edited by benitabeni; 23-10-16, 12:34.

            Comment


              #21
              Отг: Наемане на жилище в Сидни

              С този бюджет, може да се разтърсите за т.нар. granny flats. Обикновено това са чисто нови тип сглобяеми къщи в двора на друга по-голяма къща. Имат си всички удобства, а някои дори си имат и отделни входове. Все пак няма да си отделен от хазяйте, но пък като за начало може да ви устройва.

              Comment

              Working...
              X