Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

    Здравейте на всички в новия форум! Надявам се да сме си полезни един на друг.
    Имам следния въпрос, ако някой може да помогне и да ме насочи?
    Искам да следвам ветеринарна медицина в Нова Зеландия, намерих си университет - http://vet-school.massey.ac.nz/
    Знае ли някой дали трябва да изкарам предварително Йелтс и да им го изпратя или мога да го държа там на място? другото което искам да ви попитам е ако примерно на Йелст се справя с оценка 5 на всичко а изискването е 6.5 мога ли първата година да уча само езика и съответно да си плащам нужните такси?
    Извинявам се предварително ако съм объркала темата и съм писала не където трябва, но само в този раздел намерих "Образование"
    Last edited by Fairyland; 10-08-12, 18:19.

    #2
    Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

    Здрасти, виж изискванията тук:


    Признават само академичен ИЕЛТС, а ветеринарните специалности май са от 6.5 нагоре, с изключчение на:
    Please note that the English language entry requirements for the Bachelor of Veterinary Science (Group 1 - pre-selection semester) is the standard academic IELTS 6.0 (no band less than 5.5), or its equivalent.

    Ако не ти стига английския, но имаш поне 5 на всяка част от академичния ИЕЛТС може да се запишеш на 16 седмичен курс по английски, който после ти разрешава да продължиш в избрана от теб програма, без да ти се налага да го държиш за по-висок резултат:


    Това е май което се вижда на пръв поглед. На цените не обърнах внимание. Пиши какво си решила.

    Comment


      #3
      Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

      Мерси, прочетох и разгледах сайта. Сред всичката необходима документация просто се бях объркала къде бяха условията им за Йелтс. Мерси, че ти ги намери
      Имам да подреждам някои приоритети в момента и като си изнясня картинката, ще пиша подробности.

      Comment


        #4
        Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

        Здравейте отново. Тъй като нещата относно обучение в Нова Зеландия нещо не потръгнаха с желаната от мен специалност ветеринарна медицина, искам да попитам някой знае ли в кой университет е най-добре да се запише магистратура по компютърни науки? Ако имате идея накъде да се насочим ще бъдем благодарни.
        Приятеля ми ще се пробва да кандидатства, да видим дали ще го одобрят. Иска ни се да можем да заминем за Нова Зеландия посредством обучение и на място да предприемем нещо друго като например възможност за job offer евентуално с която да добавим точки към EOI-ти си. Надяваме се да можем да съберем след завършена магистратура там 140+ точки и кандидатурата ни да е вързана в кърпа един вид. Четейки написаното във форума разбирам че в момента нещата са трудни да се получи оферта за работа, но човек е длъжен да опита всичко за да сбъдне мечтите си, нали така? Желая успех на всички в дългото пътуване към Нова Зеландия и специални благодарности на MyCTaKaP и
        NikiG за споделения опит.
        Last edited by Fairyland; 10-08-12, 18:41.

        Comment


          #5
          Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

          Имаш 3 основни неща да вземеш предвид:

          1) Акредитация от NZQA - да намериш специалността там и ще ти каже всички университети, които са акредитирани да я преподават

          2) Такси за международни студенти - веднъж имайки списъка с университети, трябва да провериш цената и какво включва

          3) Мястото на университета - дали е в подходящ район, където да може да си намериш някаква работа (като студентка имаш право на 20 ч/седмица автоматично)

          Comment


            #6
            Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

            Здравейте НикиG Таксите за международни студенти ги имаме предвид - височки са, но можем да се справим. Мен ме приеха студентка в TAFE NSW но от 1 юли тази година влязоха в сила нови имиграционни правила спрямо студентските визи, а те са: освен таксата за следване трябва да имаш (и покажеш при поискване) в сметката си и 18 700 AUD за студента и още 6 700 AUD за половинката му. Тези нови изисквания ни объркаха малко плановете. Но ние така или иначе искаме да заминем за Нова Зеландия. Ще започнем да търсим акредитирани университети в Нова Зеландия в които може да се завърши магистратура. Благодаря.
            Last edited by Fairyland; 12-08-12, 13:04.

            Comment


              #7
              Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

              При мен в Окландския университет имаме магистратура по компютърни науки. Но зависи какво ще ти признаят от бакалавъра. На мен ми направиха оценка на часовете и се оказа, че трябва да държа още няколко курса от бакалавърската степен, за да ме допуснат до магистратурата (ако не се правил бакалавъра при тях).

              Виж внимателно изискванията и си пиши с няколко университета. Също така подбери място с по-нисък стандарт на живот, защото животът като цяло в по-големите градове е скъп, ама май излиза, че Уелингтън средно е по-скъп от Окланд (при нас конкуренцията е голяма).

              Comment


                #8
                Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

                Написано от NikiG Виж мнението
                При мен в Окландския университет имаме магистратура по компютърни науки. Но зависи какво ще ти признаят от бакалавъра. На мен ми направиха оценка на часовете и се оказа, че трябва да държа още няколко курса от бакалавърската степен, за да ме допуснат до магистратурата (ако не се правил бакалавъра при тях).

                Виж внимателно изискванията и си пиши с няколко университета. Също така подбери място с по-нисък стандарт на живот, защото животът като цяло в по-големите градове е скъп, ама май излиза, че Уелингтън средно е по-скъп от Окланд (при нас конкуренцията е голяма).
                Писахме до Университета в Окланд и засега ни искат да им изпратим следните неща:

                • Relevant academic transcripts
                • If English is not your first language: your IELTS, TOEFL and TWE test scores if you have sat such tests within the last two years.
                • CV and/or resume

                Какво трябва да направим за да разберем какво ще признаят от бакалавър? Моят приятел e завършил магистратура в България, но дали ще я признаят или ще трябва да се взимат допълнителни курсове...
                Last edited by Fairyland; 15-08-12, 22:25.

                Comment


                  #9
                  Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

                  Като им пратите академичните справки, дипломи и тн. те ще ви кажат какво/колко има да се доучва. Само имайте предвид че ИЕЛТС-а най-вероятно трябва да е academic модула.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

                    Английският им трябва, за да се издаде визата за студент. Иначе курсовете ще си ги оценят те - мисля, че беше $130 долара оценката. Ще искат конспектите на предметите. Оценяването е много консервативно (тоест ще се налага да се "доучва" доста). Оценката върви горе-долу така:

                    Вземаме магистратура по специалност "Компютърни технологии" (КТ) от ТУ-София например и трябва да я оценим срещу магистратура по специалност "Компютърни науки" (КН) от ОУ (Окландски университет, а не основно училище).
                    Нека КТ1..40 са предметите за магистратурата в БГ и КН1..40 са предметите в ОУ.
                    Използвайки конспектите от БГ, те ще направят набор(КТ), който да е равен на даден набор(КН).
                    Последно разликата от пълните КН1..40 и набор(КН) е това, което ще ти остава да доучваш.
                    И за да е по-интересно, ако някои от останалите курсове имат по-низши отключващи курсове, които не са били част от оценката, тях трябва също да ги вземеш. Един вид ще признаят 1/3 до 1/2 от образованието.

                    Виж как ще бъде де

                    Comment


                      #11
                      Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

                      Написано от anita82 Виж мнението
                      Като им пратите академичните справки, дипломи и тн. те ще ви кажат какво/колко има да се доучва. Само имайте предвид че ИЕЛТС-а най-вероятно трябва да е academic модула.
                      Благодаря, Анита. Знаем за ИЕЛТС-а, И двамата имаме Overall 6.5 Academic.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Въпрос относно обучение в Нова Зеландия

                        Написано от NikiG Виж мнението
                        Английският им трябва, за да се издаде визата за студент. Иначе курсовете ще си ги оценят те - мисля, че беше $130 долара оценката. Ще искат конспектите на предметите. Оценяването е много консервативно (тоест ще се налага да се "доучва" доста). Оценката върви горе-долу така:

                        Вземаме магистратура по специалност "Компютърни технологии" (КТ) от ТУ-София например и трябва да я оценим срещу магистратура по специалност "Компютърни науки" (КН) от ОУ (Окландски университет, а не основно училище).
                        Нека КТ1..40 са предметите за магистратурата в БГ и КН1..40 са предметите в ОУ.
                        Използвайки конспектите от БГ, те ще направят набор(КТ), който да е равен на даден набор(КН).
                        Последно разликата от пълните КН1..40 и набор(КН) е това, което ще ти остава да доучваш.
                        И за да е по-интересно, ако някои от останалите курсове имат по-низши отключващи курсове, които не са били част от оценката, тях трябва също да ги вземеш. Един вид ще признаят 1/3 до 1/2 от образованието.

                        Виж как ще бъде де
                        Лелеее, много сложно наистина Но от друга страна може да се окаже че е добре, защото може да се наложи и 2 години да се откарат там в учене - което означава по-дълго време в проучване на условията на живот и опознаване на терена. Ще ви държим в течение на нещата, стискайте ни палци. Да видим как ще оценят дипломите пък тогава ще задаваме още въпроси

                        Comment

                        Working...
                        X