3 от 3 ПърваПърва 123
Показани резултати 21 до 24 от 24

Тема: IT индустрията в NZ

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    163
    Полезен 526 пъти в 294 мнения
    Блог статии
    35

Re: IT индустрията в NZ

Бързо се отказваш... Мустакар започна със съппорт по телефона. За 2 години почти удвои и заплащане и отвори нови възможности. Отговорността е голяма, но и възможностите за растеж са големи. Доста ще е впечатляващо след като те уволнят, на друго място да можеш да кажеш - направих грешка и свалих авиокомпания за часове. Аз примерно мога да се похваля, че свалих Окландския университет за около час и то без да разбера (бях сгрешил конфигурацията на load balancer така, че двата си предаваха трафик един на друг без да го пускат извън университета. И в университета всичко работи, но валят съобщения от сървис деск, че нищо не се вижда отвън).

Полезно
    46
    Полезен 26 пъти в 21 мнения

Отг: IT индустрията в NZ

Веднъж с колега отворихме грешна врата в един дейта център и като на филм дотърчаха двама с автомати за има-няма 20 секунди Мисълта ми е, че такива неща се случват, не само заради грешка на оператора (ако сте гледали "Разследване на самолетни катастрофи" или "Мигове от катастрофата" по NatGeo - значи сте наясно). Звучи яко, но по-добре да не го ръся по интервюта, че веднага буди съмнения и създава грешни асоциации. Хем несъм се отказал на 100%, продължавам да списвам тук и да хвърлям по едно око на новините и рекламитe. От друга страна обявите не са много, а от писмата ми до няколкото фирми и аганции нямаше резултат. Последно ми пратиха от INZ маркетинг истории на мигранти и калкулатор, от който в края на месеца съм на ръба (и това без семейните разходи). Е няма как да ме спечелят. Наистина ми се иска обективната реалност да бъде по-истинска и достойна към труда на ИТ специалистите в NZ или където и да било по света. Историята със сгафилия професионалист показва, не само, че всички грешим, а и какво се случва, когато se съкращават разходи и наемат всякакви хора. Интересно ми е дали Новозеландец би се навил да дойде в България, за да започне работа в БГ ИТ фирма и как би се справял?
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    47
    Полезен 158 пъти в 93 мнения
    Блог статии
    21

Не знам къде му е мястото във форума, но звучи като интересна възможност за работна виза:
    https://www.looksee.co.nz/campaigns/...epropellerhead

From Architects to Engineers, Developers to Product Owners, Propellerhead need talented software professionals to join their team in Auckland – and want to meet you in Paris or Prague for a face-to-face interview in October / November 2018!

Interview Schedule:

Paris - October 25th, 26th, 27th, or 29th, 2018
    Prague - October 31st, November 1st, 2nd, 3rd, or 5th, 2018

4. Следният потребител намира мнението на anita82 за полезно:

NikiG (05-10-18)

Полезно
    11
    Полезен 17 пъти в 11 мнения
    Блог статии
    1

Разбирам, че IT в България сте свикнали на някакъв неземен стандарт, но това, което предлага Н.З. (сравнявам с Австралия и мисля, че е същото), като здравословна храна/въздух и др. няма как да се замени с парите.

.... няма как човек работещ тук, говоря наистина работещ - 40ч/седмично, със семейство да бъде на "ръба", даже и в Сидни, бачкайки работа, със заплащане близо до минималното, само аз, от 4-членно семейство, ни оставаха над 2000 лв месечно накрая. Австралия и Н.З. са социални държави и помагат. Сега, ако да спестяваш под 40-50 000 лв годишно (като IT ), ти е на "ръба", Ок.

Много са ми интересни тея калкулатори, дет все изкарват каква мизерия е тук и парите не стигат за нищо.

Примерно, сега има промоция на овче българско сирене в Coles и килото е някъде 15 лв. - говоря качествено българско сирене, не тебешир, отнесохме 4 кутии, че годноста му е до Август. Ракията наистина е скъпа - ама както казах, единствената слава на българите, е че варят ракия, та ще трябва да я поддържам. Бира, холандска има по 2 лв 330 мл.

Февруари, бяхме за 6 дена на Great Keppel Island и ни писна, на Н.Г. за 4 дена бяхме в Бризбън, не е да не обикаляме и пак остават пари, само аз работя и заплатата ми е точно средната за машинен инженер за щата.

6. Следният потребител намира мнението на Ivo за полезно:

NikiG (29-03-19)

3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Права

• Не можете да пускате нови теми
  • Не можете да отговаряте
  • Не можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •