Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво инфо съдържа EOI ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Какво инфо съдържа EOI ?

    Здравейте,

    Понеже се каним да кандидатстваме за имиграция в НЗ, ни възниканаха някои въпроси свързани с подаването на EOI.
    Конкретно за английския език - в сайта на имиграционните пише, че не изискват доказателство преди апликейшън-а за резидънс.
    Но нямам представа какво се декларира в EOI по отношение на английския. Искат ли конкретен номер или резултат от IELTS или да се декларира че има такъв сертификат. Ясно е, че ако се декларира информация тя после трябва да съответства на подадените документи.
    Т.е. в момента се чудя дали може явяването на теста да стане след подаването на EOI и изтегляне от пула или трябва задължително да е преди това.
    Другият ми въпрос е дали биха признали знания по английски (без IELTS) базирани на пребиваване в Америка на двамата около 2 и 3+ години, работа по специалността на единия от нас, и сертификати на двамата свързани с професионално лицензиране, които са взети чрез изпит (а за изпита все пак трябва владеене на езика).

    Благодаря !

    #2
    Отг: Какво инфо съдържа EOI ?

    В EOI формата (анкетата) трябва да посочиш как ще докажеш, че владеете Английски език по-натам. След успешен EOI и получаване на покана ITA имаш срок от 4 месеца да го докажеш документално и да пратиш ITA апликацията. Имай в предвид, че за IELTS има предварителни записвания, NZQA се бавят много повече от 4м., отделно трябва да приключиш нещата в даден ред, защото после ще ти струва повече да се поправи.

    Царският път според мен е:

    1. КАЛКУЛАТОРА
    2. IELTS тестове за партньорите и деца от 16г.;
    3. NZQA оценка на дипломите с придружително писмо;
    4. EOI
    5. ITA
    6. Visa Interview


    btw. Търсенето на работа несъм го включил предварително, но си струва да се опита, знае ли човек.

    През цялото това време четете официалните сайтове, форума разбира се, събирайте документи и не на последно място отделяйте значително време и спестявания. И не хранете големи надежди. Наскоро ми възникна въпроса "Защо не кандидатствах за Австралийска виза", след като ми писаха тук, че Австралийци могат да живеят и работят с резидент визата си в Нова Зеландия, но обратното не е така.

    (Ние минахме без IELTS, благодарение на оригинален документ, че със съпругата ми сме учили един семестър в UK full-time students. Колко са такива хора? Професионален сертификат на EN е в + при приравняване на дипломите към NZ система. Но не и като доказателство - затова преди всичко помислете за IELTS. Имам тестове и материали за подготовка, които при малко свободно време може да кача.)

    Чиновниците от администрацията на всякъде си приличат по това, че работят с документи по утвърдена схема. Ха нещо да не е наред - разговора приключва!

    ps: ако не се лъжа можеше да създадеш EOI апликация и да попълниш/разгледаш отделните екрани, без да събмитнеш самия апликейшън към пула.

    --

    ref. https://www.immigration.govt.nz/docu...es/inz1060.pdf

    инфо от агенции:



    NZ Skilled Migration Requirements, qualifying for and obtaining a New Zealand skilled migration visa or temporary New Zealand work permit including health, character and English ability, what is required of an applicant to successfully migrate to NZ


    за програмата + калкулатора:

    Apply for this visa if you currently work or you have a job offer from an accredited employer, and qualify for 6 points for your skills and work in New Zealand. You submit an expression of interest (EOI). If it is accepted, we invite you to apply.


    И вестник "Лична Драма" или инфо от първа ръка ;-)

    Last edited by pooh06; 25-08-16, 19:26.
    "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

    Comment


      #3
      Отг: Какво инфо съдържа EOI ?

      Благодаря за бързия отговор.
      Аз вече подадох за предварителен асесмънт на образованието, и мислим да се явим на IELTS, за по-сигурно, но понеже клеймваме точки и за образованието на мъжа ми и за него трябва поне 6.5 резултат.
      За истинската оценка на дипломите мисля да изчакам поне да ни изтеглят от пула, за да сме сигурни че не влагаме средствата напразно. Точно затова и не бързам с регистрацията за EOI, и ще я направя чак когато ще кандидатствам.
      Прочетох за вашите премеждия, и ви пожелавам успех с процедурата и стискам палци.
      Много е полезно да се прочете от първа ръка какво се случва при всяка стъпка от процеса.

      Comment


        #4
        Отг: Какво инфо съдържа EOI ?

        За истинската оценка на дипломите мисля да изчакам поне да ни изтеглят от пула, за да сме сигурни че не влагаме средствата напразно.
        След успешен EOI и получаване на покана ITA имаш срок от 4 месеца да го докажеш документално и да пратиш ITA апликацията.
        Няма начин да получиш пълна оценка на дипломите от NZQA в рамките на 4 месеца. В повечето случаи голяма част от точките зависят от това как точно са ви оценили образованието, така че е добре да си с готова оценка преди да подадеш EOI.

        Реда който pooh ти е написал е най-оптималния вариант, макар че ще трябва да платите за full assesment на NZQA.

        Предварителен асесмънт е абсолютно ненужен, добре поне че не струва много.

        Comment


          #5
          Отг: Какво инфо съдържа EOI ?

          от опита с Австралия (не знам дали и за НЗ е така, но най-вероятно да) ако в ЕИО пишеш да речем, че имаш ИЕЛТС пък се окаже, че е излязъл резултатът след аплайването на експрешъна могат да не ти зачетат ЕИО, защото има едно изречение, което гласи нещо от рода на „...по време на събмитване на еио”... т.е. си сигурен, че нещата които пишеш в ЕИО са в сила...

          Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

          Comment


            #6
            Отг: Какво инфо съдържа EOI ?

            Написано от badabing Виж мнението
            Няма начин да получиш пълна оценка на дипломите от NZQA в рамките на 4 месеца. В повечето случаи голяма част от точките зависят от това как точно са ви оценили образованието, така че е добре да си с готова оценка преди да подадеш EOI.

            Реда който pooh ти е написал е най-оптималния вариант, макар че ще трябва да платите за full assesment на NZQA.

            Предварителен асесмънт е абсолютно ненужен, добре поне че не струва много.
            Благодаря за мнението, при вас за колко време излязоха?

            Comment


              #7
              Отг: Какво инфо съдържа EOI ?

              Написано от benitabeni Виж мнението
              от опита с Австралия (не знам дали и за НЗ е така, но най-вероятно да) ако в ЕИО пишеш да речем, че имаш ИЕЛТС пък се окаже, че е излязъл резултатът след аплайването на експрешъна могат да не ти зачетат ЕИО, защото има едно изречение, което гласи нещо от рода на „...по време на събмитване на еио”... т.е. си сигурен, че нещата които пишеш в ЕИО са в сила...
              Благодаря, ще действаме без поемане на рискове, колкото и да ми се иска по-бързо да се случват нещата.

              Comment


                #8
                Отг: Какво инфо съдържа EOI ?

                Решението ви за емиграция трябва да означава, че вече сте приели рисковете. В началото и аз подходих по същия начин - гледах да спестя някой друг лев, а и съпругата ми се притесняваше. Един съвет като цяло - не мислете винаги за парите, като за разход, а понякога и като за инвестиция в бъдещето. На другия край на земята нещата си текат в своя си ритъм и изглежда никой за никъде не бърза. Ето годината за нас преполови, а прогресът ни е минимален, но го има. Стискам ви палци да разберете какво искате и да изживеете мечтите си.
                Last edited by pooh06; 27-08-16, 20:06.
                "We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails."

                Comment

                Working...
                X