Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете и молба за съвет

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете и молба за съвет

    Здравейте и от мен! От няколко дни чета форума и най-накрая се наканих да пиша.

    Аз съм Ирина, на 28 години и от близо месец проучвам как стои въпроса с кандидатстването за работна виза за Австралия.
    Всичко започна на шега, когато с моя приятел получихме покана за сватба на наши приятели в Сидни за юли 2017 и докато търсих информация за туристическата виза, видях че има опция и за работна такава.

    Ето как съм си изчислила точките досега:
    Години: 30т.
    Език: Ще се явя след месец на IELTS, но преди 4 години изкарах 7.5 на всички компоненти и при положение, че от тогава досега живях в англоезична държава, се надявам да изкарам поне 8 и да добавя още 20т.
    Квалификация: Диплома по сладкарство от Le Cordon Bleu London - 10т.
    Стаж: 2 години в 5-звезден хотел в Лондон и 14 месеца в 5-звезден хотел в Швейцария - 5т.
    Партньор: 5т.

    Сега и към конкретни въпроси:
    - За доказване на стаж освен фишове и договори, мога ли да предоставя официално писмо от работодател, в който посочва от кога до кога съм работила? Проблемът е, че не си пазя всички фишове от Лондон и нямам exit letter, в който да пише последния работен ден.

    - Нямам брак с партньора ми и четох, че трябва да докажа, че сме били заедно от последната една година. Проблемът е, че по договор от квартира мога да събера само 10 месеца, тъй като останалите жилища, които сме наемали, са били "неофициални". Мислим да си открием и общ банков акаунт, но това няма как да помогне за доказване на задна дата. Имате ли идея как мога да добавя още месеци? Общи почивки? Самолетни билети?

    - И последно. Каква е първата стъпка, която да предприема? Expression of interest, а след това SkillSelect или създаване на immi account? Всъщност така и не разбрах кое за какво служи, така че ако някой може да внесе малко светлина, ще съм искрено благодарна

    Благодаря предварително на всички и хубав ден!

    #2
    Отг: Оценка на шансовете и молба за съвет

    Здрасти
    Така, в кой списък първо ти е специалността? ако е в СОЛ е по-добре, защото няма да чакаш щатско спонсорство.
    За годините и езика - супер. Само провери асесващата организация дали ти иска дженеръл или академик, предполагам дженеръл ще е при теб, но все пак.
    За стажа - всичко, което ще докаже, че си го работила ще помогне; референции от работодател, трудов договор и тнт.
    За партньор може да вземеш 5 точки само ако и неговата професия я има в списъка, където я има и твоята, плюс да има и той позитив скил асесмънт.
    за доказване на връзка - ние имаме общо дете, та пак не им беше достатъчно, хаха. Най-силното доказателство за тях е финасова свързаност (виж в старите теми, обсъждано е, има и какво за тях е де факто партнър).
    Стъпките - първо намираш коя е организацията, която признава професията ти. Изчиташ всичко и виждаш какво и как го искат. Подаваш за скил асесмънт и като получиш позитив ауткъм попълваш ЕИО през скилселект. Като те поканят вече правиш профил в имми и качваш доказваш нещата, които твърдиш документално.
    Това е начинът за ПР виза, за временна работна ти трябва работодател, който да те наеме да работиш за срок до 4 години. Не знам как стои въпросът с твоята професия обаче
    Успех

    Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете и молба за съвет

      35
      benitabeni, много благодаря за бързия отговор!

      Аз всъщност забравих да спомена, че съм сладкар и смятам да кандидатствам за виза 189. Професията ми спада към категория chef и е в СОЛ с асесваща организация ТРА.

      Май най-трудно ще е да докажа финансова свързаност с партньора ми, но ще прочета повече по въпроса. Мерси!

      Comment

      Working...
      X