Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На влизане в НЗ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    На влизане в НЗ

    Здравейте интересува ме мога ли да вляза в страната с пакета тютюн който пуша от скоро а не с цигари? Ако да с колко пакета мога да вляза? Въобще малко подробности да кажете за влизането и проверките. Ще сме с цел туризъм около 1-2 месеца. С кемпер мислим да ни мине времето и много обикаляне. Благодаря!

    #2
    Re: На влизане в НЗ

    Може да влезеш с 50г тютюн на човек.

    Виж http://www.customs.govt.nz/features/...s/default.aspx

    Може да внесеш и повече, но ще трябва да го декларираш и да платиш мито. Багажът се сканира на влизане и вероятността да не го хванат, ако не декларираш, е нищожна, а глобата + конфискацията е неприятна.

    Comment


      #3
      Отг: На влизане в НЗ

      Благодаря за отговора. Аз ще вляза с 1 пакета (40гр.) само това ме интересуваше. Нито ще го крия или нещо подобно. Трябва ли да го покажа на летището и да кажа че го нося или те и без друго ще го видят на скенера в ръчния ми багаж? Благодаря!

      Comment


        #4
        Re: На влизане в НЗ

        Сложи го на удобно място в ръчния или чекирания багаж. В картичката на влизане слагаш, че *не* носиш *над разрешените за безмитен внос*. Може да поискат митничарите да видят. Но повече ще се интересуват от обувките ти и дали имаш кал/почва по тях. Измий ги хубаво и също ги сложи на удобно място.

        Една скоба - избягвай да носиш храна и въобще декларирай всичко, което може да се яде и пие (тестът е: ако може да мине през храносмилателната система, декларирай!) Включително и лекарства.

        Ето ти какво ще трябва да попълниш:

        Comment

        Working...
        X