Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Представяне, оценка на шансове!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Представяне, оценка на шансове!

    Здравейте,
    Моля да ни дадете информация относно нашия шанс да заминем за Австралия и по-точно в Сидни. Имам възможност да получа работна виза 457, работата е в ресторант. Към момента съм записал курс за помощник готвач и скоро ще имам сертификат (готвенето ми се отдава). Но не това е досегашната ми квалификация. Нашето представяне е следното:
    Водещ
    Години: 34
    Образование: бакалавър – „Икономика на отбраната и сигурността“ и магистър „Бизнес администрация“.
    Стаж както следва:2 години търговия, 7 години в банков сектор – фирмено кредитиране, 2 години – Мениджър проекти
    Език: Английски – ниво Б2

    Партньор
    Години: 28
    Образование: бакалавър „Туризъм“.
    Стаж по специалноста: няма, стаж в областта на търговията 4 години.
    Език: Английски – ниво Б2
    Имаме дъщеря на 4 години и очакваме още едно бебе .
    Идеята ми е да замина първо аз, а в последствие (до 1г.) да пристигне и семейството ми. Моля някой запознат да каже дали е възможно съпругата ми, докато гледа малкото ни дете през първите години, дали може да регистрира „домашна детска градина“ и да гледа още няколко деца за допълнителни семейни доходи? Насочили сме се към семеен квартал с къщи, с 2 или 3 спални.
    Предвид описаната по-горе ситуация, моля кажете какъв месечен доход трябва да имаме?
    Благодаря предварително!

    #2
    Отг: Представяне, оценка на шансове!

    Здравей @kokimoto, поради спецификата на виза 457 - жена ти няма право да работи, ако някй е по-запознат, нека сподели, но тук в Сидни се запознах с едно семейство с такава виза и те са така. Иначе според района можеш да наемеш къща с 2 или 3 спални (къща с 2 спални е по-трудно) - просто виж в www.realestate.com.au, ние сме наели къща с 3 спални за $420 на седмица и е на хубаво място с голям заден двор в Emu Plains - почти извън града, всички тук сме белички - просто нищо общо с останалият Сидни /ама наистина/... и да ти кажа в нашия район не е пробем да си намериш къща... за теб ще е по-важно да ти е близо до работата... ако си много близо до работата може на 1-во време и без кола да я караш - не е чак такъв проблем.

    Поради това, че основно къщите се дават празни, само с една кухня и е в нея само печка, всико друго трябва да си купиш /някъде около 5к + поне 7-8к за читава кола, ако решиш че ти трябва/... иначе според мен, 4 членно семейство /2 възрастни, малко дете и бебе/ може да се оправя с около 800-900$ седмично. Проблема на виза 457, че нямаш платени здравни и всичко се плаща допълнително - но и това пак трябва някой да го каже, по-сведущ - просто това семейство, с които се запознах - те ми се оплакаха. Училището също за съжаление е платено, за хората с тази виза.

    И все пак, мое мнение, без да те ангажирам,хубаво е човек да пробва - пък ако не ти хареса - винаги можеш да се върнеш....

    ...на мен много трудно ми беше 2 месеца без семейството ми, цяла година си е доста време.

    Успех!

    Иначе вариант - идваш почваш работа след 1 г. кандидатстваш за виза 189 или 190.

    Comment


      #3
      Отг: Представяне, оценка на шансове!

      Ivo, като общо правило - партньорите по 457 могат да работят и учат, както и чак след 2та година по 457 (след изпълнени и други условия) може да се кандидатства за Постоянно жителство.

      Не е толкова просто да се регистрира домашна детска градина. Първо трябват квалификации да се придобият (напр. в TAFE) и чак след това може да се кандидатства за разрешение или регистрация.

      За хора с деца, 457 не е много подходящ вариант. Няма да получавате подпомагания, училището за децата ще се заплаща, нямате достъп до безплатни медицински услуги - напротив, задължително е да си плащате здравна застраховка.
      Евентуално горните неща може да се договорят с работодателя да ги покрива.

      Comment


        #4
        Отг: Представяне, оценка на шансове!

        (Нещо ми се е бъгнало моб.приложение, имам мн за писане, дано скоро успея... ени уей...)
        457 е временна виза, с право на работа до 4 г., партньорът ИМА право на пълен работен ден. Тук основната уловка е, че работодателите използват зависимостта на служителите си с този вид виза и заплащането е по-ниско, задължително трябва да си изпълниш договора (т.е. две години не ти мърда работенето според подписаните условия); след две г.евнтуално работодателят може да те спонсорира за пи ар, ама се връзваш още две години на същите условия. Ще тр да си плащаш всички здравни услуги, училища, без право на сентърлинг и тнт. С тази виза или и двамата тр да работят или праймъри апликанта да има прилична заплата (100, 120 на година). Предполагам.идеята за „дом. детска градина” е с цел спестяване от дей кеър и някакъв допълнителен доход, но по всяка,вероятност ще ви искат 200 лиценза за тая дейност и специфичен сертификат (местен).
        Идеята да дойдеш сам за година като цяло не е лоша, заради адаптацията и разходите. Виж каква заплата предлагат, кое поемат от допълнителните разходи и пиши пак, за да може да сме конкретни.



        Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

        Comment

        Working...
        X