Показани резултати 1 до 10 от 10

Тема: Work visa or Skilled Perm. Resident Visa

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Полезен 38 пъти в 26 мнения
    Блог статии
    2

Work visa or Skilled Perm. Resident Visa

По принцип събирам около 190 точки без точки за мъжа ми. Имам работна оферта (получих я днес).

Сега проучвам плюсове и минуси на работната виза срещу резидънт такава. Първата става много бързо и няма да трябва да се занимавам с NZQA поне засега. На места прочетох противоречиви неща за здравна осигуровка и уща за децата, че се плащат ако си на работна виза, но на други места казват че трябва да се кандидатства за student visa за тях и ще могат да посещават уще безплатно.

Искат да започна юли, което ми е невъзможно и се опитвам да избутам поне 2-3 месеца назад. Ако кандидатствам за резидънт визата това ще ми е добро извинение - чакам си визата. Уж са разбрани и казват че ще работят с моите срокове, но колко да ме чакат - има достатъчно маймуни на клона готови да скочат на офертата (предполагам, освен ако Гисбърн не е толкова страшен че никой не иска да живее там).

Някой с работна виза и деца във форума, който да е успял да ги запише за безплатно уще и здравни осигуровки? Главата ми ще се пръсне. Това изобщо не го очаквах да се случи.

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    169
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Work visa or Skilled Perm. Resident Visa

Единствено познавам един младеж, с жена и 2 малчугани. Той дойде като главен да прави PhD, на нея автоматично й дадоха работна виза като здравните за него са платени, а за нея и децата са субсидирани (като жители/граждани на НЗ).

Виж моите доктори: https://thefono.org/services-fees/fees/ (те са доста по-евтини от повечето), но за ориентировка стават. Аз като цяло ползвам най-евтиното, което мога да намеря. А при тези и обслужването ме кефи. Дори да не сте субсидирани (Not Enrolled Patients - 'CASUAL' or 'NOT A NEW ZEALAND RESIDENT'), цените пак не са потресаващи. А зъбните и очните си се плащат като поп. Естествено има далавери по разни сайтове и за зъби и за очи, където можеш също да минеш сравнително евтино. Като се сравни с дохода е нищо (в сравнение със САЩ, та не се отчайвайте).

От
    Окланд, Нова Зелaндия
    Полезно
    169
    Полезен 532 пъти в 300 мнения
    Блог статии
    35

Re: Work visa or Skilled Perm. Resident Visa

Ако си сигурна в оценката от NZQA, кандидатствай за резиденс - могат да ти дадат провизионно такова мисля, където условието ще е NZQA. Така ще си спестиш много мъки после. Но пък ще ти трябват повече пари като начало и повече време ще отнеме. За работна има много по-малко изисквания. Виж как е, или пиши на имиграционен консултант (там за НЗ$60-$100) съвет как да подходиш. Хвърляй се, въпреки че юли е най-студено и страната може да изглежда негостоприемна

От
    Мелбърн, ОЗ
    Полезно
    48
    Полезен 161 пъти в 96 мнения
    Блог статии
    21

Отг: Work visa or Skilled Perm. Resident Visa

Защо не отидеш с работна виза, видиш какво е положението - и в НЗ, и Гизборн, и университета и тогава да решиш дали да скачаш на резидънс? Ако трябва за няколко месеца ще плащате малко повече за училище и лекари докато излезе резидънса, не е голяма драма?

А можеш ли да си вземеш 2-3м неплатен отпуск от САЩ без да им казваш къде отиваш и защо, измъкни се с извинение за някакви семейни проблеми?

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 52 пъти в 35 мнения

Ако работната виза е за 2+ години сте eligible for public health services. Визата на основния кандидат е обвързана с работодателя, т.е. ако иска да си смениш работата трябва да кандидастваш за нова виза. Партньора получва работна виза с която може да работи всякаква работа. Децата би трябвало да вземат Student Visa и да започнат училище веднага - за това не съм 100% сигурен понеже нашето дете беше само на 1г. когато пристигнахме, но мисля такъв беше случая при едни познати които дойдоха с дете на училищна възраст.

Резидънс визата е много по-добре, но пък работната се вади за 2-3 месеца (ако имаш всички нужни документи), докато само NZQA може да ти отнеме 3+ месеца (на мен например ми отне почти 9 месеца).

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    2

Цитат Написано от anita82 Виж мнението
    А можеш ли да си вземеш 2-3м неплатен отпуск от САЩ без да им казваш къде отиваш и защо, измъкни се с извинение за някакви семейни проблеми?
    Би било чудесно, но не мога защото съм още на пробейшън - започнах в моя университет миналата година, и много си го харесвам. Единствената причина да кандидатствам сега някъде другаде беше пълното ми отчаяние от страната ни и "новата" ни политика. Трябва да остана тук до 16-и септември заради задължения към контракта си, и им го казах това вчера. Ще видим дали ще могат да изчакат толкова.

Ники, Бадабинг, мерси за информацията! Ще говоря с някой за работните визи след като ги разгледам. Наистина цените на мед.услуги са като тези тук след осигуровката, няма да боли много. На първо време ще се оправим, те ми дадоха и 10 хил. отгоре на това което аз мислех че ще предложат. Така че би трябвало да се оправим в началото докато мъжа ми си намери работа.

Децата може и да ги оставим в България да се порадват малко на баби и дядовци, те и без това ще ходят там за лятото.

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    2

Говорихме пак, трудно им е с моите срокове, но ще го мислят. Спряхме се на Essential Skills Work Visa - те трябва да попълнят един формуляр с който да докажат че няма НЗ-ци, които са по-квалифицирани от мен.

Засега стоим и чакаме и ще видим какво ще излезе от това приключение. Аз си движа документите, че да ги имам готови ако трябва да подавам за виза. Също започнах и процедура по регистрация в НЗ Борд на соц.работници, тъй като е изискване на уни, а отнема време докато стане.

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    2

Badabing, или някой друг с опит от работните визи, ще ми трябва ли омразната NZQA оценка при кандидатстване за работна виза? Мислех, че не, но сега чета следното на сайта им:
    The qualifications and/or experience you need are listed by occupation in the Australian and New Zealand Standard Classification of Occupations (ANZSCO). Evidence of qualifications can include:
    • original or certified copies of your qualifications
    • evidence the New Zealand Qualifications Authority (NZQA) recognises your qualification.

Тези горните са листнати като равнозначни и няма И между тях, така че го разбирам като копия на дипломите са достатъчни, ама...

От
    Wellington, NZ
    Полезно
    4
    Полезен 52 пъти в 35 мнения

За моята виза освен копия на дипломите имиграционния агент ме накара да направя и pre-assesment - http://www.nzqa.govt.nz/qualificatio...ssment-result/. The more the better

The qualifications and/or experience you need are listed by occupation in the Australian and New Zealand Standard Classification of Occupations (ANZSCO) - какви точно са за тази позиция? qualifications OR experience се изискват? Или и двете

10. Следният потребител намира мнението на badabing за полезно:

sipirumi (17-03-17)

От
    VIC, Australia
    Полезно
    67
    Блог статии
    2

Цитат Написано от badabing Виж мнението
    За моята виза освен копия на дипломите имиграционния агент ме накара да направя и pre-assesment - http://www.nzqa.govt.nz/qualificatio...ssment-result/. The more the better

The qualifications and/or experience you need are listed by occupation in the Australian and New Zealand Standard Classification of Occupations (ANZSCO) - какви точно са за тази позиция? qualifications OR experience се изискват? Или и двете
    И двете искат,но също и регистрация в проф. борд, което започвам сега за да имам поне нещо готово. Последната ми диплома е от университет, който е екземпшън, но пък самата докторантура не е PhD, а DSW koeто не е изрично посочено от NZQA като квалификация така че пак ще трябва да я приравнявам сигурно. Единственото което ми дава надежда да избегна на този етап NZQA е, че за да се регистрирам в борда трябва да ми направят асесмънт на дипломите и опита, и се надявам INZ да го приемат това като знак че покривам изискванията за позицията.

Информация за темата

Потребители, разглеждащи темата

В момента 1 потребители преглеждат темата. (0 потребители и 1 гости)

Подобни теми

1. NZ Permanent Resident Visa to Australian Visa
    От pooh06 в раздел Друго - Емиграция към Австралия
    Отговори: 2
    Последно: 25-08-16, 05:12
  2. visa 457
    От elly в раздел Друго - Емиграция към Австралия
    Отговори: 18
    Последно: 24-02-15, 10:19
  3. Visa Granted
    От Jorje в раздел Оценка на шансовете и планиране - Австралия
    Отговори: 16