Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електронно свидетелство за съдимост

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Електронно свидетелство за съдимост

    Сега видях че има вариант да си изкараш електронно свидетелство за съдимост от България, при което ти дават един код, който ти можеш да споделяш с трети лица и те да си се логват в сайта на Мин. на правосъдието и да си ти го гледат. Също можело и да го запазиш е пдф формат.

    Някой има ли опит с ползването на подобно свидетелство за пред имиграционните? Ще ми трябва такова от Бг и САЩ защото съм гражданин и на двете. Родителите ми са в Бг и биха ми изкарали подобно, но трябва да им направя пълномощно, да му изкарам апостил, да го пратя до Бг, там да го преведат и т.н. девет дена път с камили. Много по-лесно би било да си го направя сама онлайн (а и не ми се обяснява накъде сме тръгнали сега пак и няма ли някъде по-надалеч да се преместим, поне докато не взема визи в ръка).

    #2
    Отг: Електронно свидетелство за съдимост

    На теория е чудесно ама имаш ли "квалифициран електронен подпис, съдържащ ЕГН"?


    За да подадете заявление за издаване на електронно свидетелство съдимост или да достъпите Вашите заявления и свидетелства, Ви е необходим квалифициран електронен подпис, съдържащ ЕГН.
    Не знам как се вади това чудо, но ми се струва че ще е по-лесно да извадиш пълномощно на родителите си или да отидеш в посолството в САЩ...

    няма ли някъде по-надалеч да се преместим
    Това съм го чувала около 50 пъти, свиквай

    Comment


      #3
      Re: Електронно свидетелство за съдимост

      Аз ползвам КЕП (бившия универсален електронен подпис) от 2006та. И до ден днешен - той се преиздава всяка година и струва някакви си 18лв.
      Идеята е, че може да се ползва за банкиране и за подписване на документи, които по закон се приемат като подписани на хартия в сума институции.

      Включително го ползвам и в epay.bg да мога да плащам и да получавам пари отдалечено. И в НАП съм подавал данъчни декларации на майка ми и собствени. Готина джаджа е...

      Издава се лично в БГ от един от "Доставчиците на Удостоверителни Услуги" (моят е Борика-Банксервиз - не знам сега как се казват, но бяха 5-6):

      Comment


        #4
        Отг: Електронно свидетелство за съдимост

        оффф, това е много тъпо, не го прочетох защото като го видях си помислих че просто ще се подпиша на заявката с мой си код и егн, както е тук. Значи не става така да му се невиди.

        Anita82, от 12 години им слушам приказките да се връщаме по-наблизо. Миналата година като се преместихме на Западния бряг изпаднаха в шок как така сме си удължавали полета до Бг, ще кажеш че през седмица идват да ни виждат (баща ми за първи път ще ни идва на гости другия месец за всичкото това време). Сега ако прелетим и Пасифика съвсем ще ме оплачат. Разбирам ги, дете съм им, ама след определена възраст децата си вземат живота и те забравят, и вместо да ги дърпаме назад с насаждане на вина би трябвало да ги насърчаваме да вървят напред (където и това напред да е). Край на тирадата ще трябва да се обадя до посолството тук да видя дали не могат да ми помогнат.

        Редактирам се за да не пускам нов пост - казах на майка ми че ми трябва за работата (без НЗ детайли). Днес отишла да ги пита дали й трябва пълномощно, а те взели че й го направили направо срещу копие от лична карта и акт за раждане. Един документ по-малко от списъка!
        Last edited by sipirumi; 17-03-17, 17:03.

        Comment

        Working...
        X