Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Одоната и партньор

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете Одоната и партньор

    Здравейте!
    Подготвям документи за да се пробвам да имигрираме. Ще пробвам Канада и НЗ, т.к и двете държави ме привличат (Канада, в по-топлата, лондоска част, на бритиш колумбия ) и ще видим къде ще стане. Чудя се дали имаме шансове за НЗ при положение че моят партньор не ще и да се занимава и ще е в ролята на багаж. Също не сме женени, но видях че и за 2те държави важи "common-law partner". За канада видях, че просто трябва да се докаже че сме заедно и че живеем на едно място... за НЗ още не съм погледнала как стои върпосът с доказателствата, но предполагам е същото. И в 2те държави професията ми е в секцията на недостиг на кадри (software engineer) и ще кандидаствам като skilled immigrant или съответно както е терминът за визата.

    --- Водещ кандидат - аз

    1. на 30 години
    2. Магистър Информатика, специалност IT услуги в СУ; бакалавърът - Информатика в СУ; в процес на признаване на дипломите, като съм на стъпка превод все още
    3. 9 години опит като програмист
    4. предстои IELTS. По тестовите изпити изкарвам около 7-7.5, реално - ще се види, но ще пробвам да ходя докато оценката не е минимум 7. Писателските ми умения са посредствени и writing-a ме притеснява, че като не ми дойде музата, нищо не мога да напиша .
    5. няма друго за съжаление;

    --- партньорът не иска да се занимава; нищо не се подготвя за него;
    1. на 34
    2. програмист от около 3 години
    3. завършено средно


    Благодаря предварително

    #2
    Re: Оценка на шансовете Одоната и партньор

    Здравейте и добре дошли

    Направих един бърз преглед на точките и така изложена информацията, без малко не достигат до 160, което е минимумът за кандидатстване.
    Освен естествено, ако не се намери предложение за работа отдалече.

    Слабата страна е, че партньорът няма поне бакалавър (дори и да знае добре английски), от което се губят 20т.
    Друга потенциално слаба страна е, че стажът обикновено се брои от завършването (поне на бакалавър по ИТ). Тоест ти си на 30, завършила си примерно на 24 - могат да ти дадат до 6г стаж, а не 9, независимо че може междувременно да си работила същата работа преди и след завършването.

    Това, че не сте женени няма никакво значение, стига да можете да докажете, че поне година живеете в общо домакинство, със споделени разходи. Има много случаи на учудени семейства женени с деца, от които се иска същото.

    Сега малко за писането:

    Помня още в седми клас като трябваше да се пишат есета за кандидатстване. Най-лесната стратегия е формат 1-3-1, ако имаш време или 1-1-1 (1 абзац увод, 1-3 абзаца доказателствена част, 1 кратко заключенийце). Ако темата е спорна и има две страни: примерно за или против студентски заеми. Никога недей да се чудиш за "правилно" решение - това никой няма да го оценява. Ще се оценява структурата, аргументите, и изказа.
    Примерно "против" (и може да си измисляш колкото искаш, да кажеш че си родител).
    "Като родител аз съм против студентските заеми защото виждам какви проблеми създават на студентите: (1) фалшиво усещане за финансова сигурност, (2) получаване наготово на образование, без да го ценят, и (3) след като завършат имат огромен дълг с лихви, които им пречат да участват пълноценно в обществото"
    И после развиваш в отделен абзац всяка от трите тези накратко. Отново, не е важно коя страна ще вземеш, не е важно доказателствата да са необорими, важното е да са логично свързани и показват гледната ти точка.

    Мисля, че на един от ИЕЛТС дето държах имаше нещо от рода на: Купил съм дефектен електроуред и искам да се оплача на магазина. Какво ще направя. И тъй като съм живял в потребителско общество в САЩ писах: 1) най-учтиво ще се обадя и ще обясня проблема и ще попитам за възможно решение, 2) ако не съм удовлетворен ще поискам замяна или връщане на парите, 3) ще се обадя на кредитната компания и ще поискам съдействие и последно (само мимоходом - имам възможности да се оплача на Агенция за защита на потребителите или да се обърна към производителя на уреда). Та така.

    Веднага като прочетеш условието почни да пишеш общите приказки в увода да не губиш време. Не се чуди какво да избереш, ако е дискусия на 2 страни: хващай коя да е - те обикновено са много широки и има достатъчно аргументи в подкрепа на всяка (син или зелен цвят? - грешка ще е обаче, ако кажеш жълт, защото това не е условието или въпросът!)

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете Одоната и партньор

      Благодаря за отговорът и напътствията за есето - ужасно полезни са, сега остава да ги поупражнявам около 100тина пъти
      Като гледам единственият ни шанс е ако имам оферта за работа... so linkedin here I come...

      Единствено ме притеснява стажът и зачитането му... Той е абсолютно официален и на пълен работен ден, т.е е лесно доказуем. Първите 6 години работих във фирма, която поставяше образованието на пиедестал и каквото трябваше да се върши за университета се вършеше, даже и упражнения съм водила по това време. Въпреки това бях пълноправен член на екипа с плавашо работно време и така докато завърших...

      Comment

      Working...
      X